1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hilal Göründü Mü 2017?

Konu, 'Genel Duyurular' kısmında IsLaM4eVeR tarafından paylaşıldı.

1. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

Duyuru: Hilal gözükmediğinden dolayi yarın
    Şaban ayını otuza tamamlıyor ve oruca cumartesi başlıyoruz inşaallah.
    Son düzenleme: 25 Mayıs 2017
  2. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

aleykumselam akhim bu yıl hıyanette hilali gözetecek diye bi haber var

Diyanet’ten ‘Hilal’ ayarı
    Diyanet, takvim çıkararak İslam’da zaman birliğinin sağlanmasını amaçlıyor.
    • GİRİŞ01.05.2017 13:31
    Diyanet İşleri Başkanlığı kameri ayların başlangıcına ait yapılan hesapların gözlem yoluyla teyidi için yurtiçinde ve yurtdışında hilal gözlemleri yapacak.

33 ÜLKE VAR

Gözlemler, Ramazan ayının başlangıcı ve bayram günlerinin tespiti gibi konularda büyük önem taşıyor. Ramazan ayı için 25 Mayıs’ta başlayacak olan “Hilal “gözlemleri, yurtiçinde Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır başta
    olmak üzere toplam 41 ilde gerçekleştirilecek. Hilal Gözlem Komisyonu yurt dışındaki gözlemlerini, Avusturalya’dan ABD’ye kadar toplam 33 ülke 37 şehirde yapacak. Yapılan ve bundan sonra yapılacak olan “Hilal” gözlem çalışmaları, İslam ülkeleri ile gerçekleştirilen “Uluslar arası Kameri Ay Başları ve Hicri Takvim Birliği” çalışmaları için de önemli bir veri tabanı sağlayacak.
  3. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

pardon akhi yapmış oldukları hesabın teyidi için bu komisyon kurulmuş,inşaALLAH rezil olur hesapları

4. Omer Faruk

Omer Faruk Ayın Üyesi Kullanıcı Ayın Üyesi

Bugün İslam aleminin birçok yerinde Şaban ayının 29. günü. Ramazan ve bayramın ilanında hilalin görülmesini esas alan kardeşler bu akşam hilali gözetliyorlar.
    Filipinler'de şu an yatsı vakti girdi. Oradaki Müslüman topluluklar hilalin bu akşam görülmediğini ve Ramazan'ın Cumartesi günü başlayacağını duyurdular.
    Avustralya da Ramazan'ın başlangıcını (hilal bu akşam gözükmediği için) Cumartesi olarak ilan etti.
    Ayrıca Ortadoğu'daki hilali gözetleme konusunda tecrübeli olan bölge sakinlerinden, eski hilalin dünkü pozisyonuna bakılırsa bu akşam hilalin görülemeyeceğinin kuvvetle muhtemel olduğuna dair haberler ulaşmış durumda.
    Şu ana kadar görünen o ki; yarın Şaban'ın 30 u, Cumartesi ise Ramazan'ın başlangıcı olacak. Allahu a'lem.

Not: (yaklaşık olarak iki saat önce yazılmıştır.)

Kubilay Aşkın DURDAĞ
    25.05.2017
  5. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

Biraz erken yapılmış bir açıklama
  6. ruhisukut

ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Forum Yöneticisi

Bu konuda hüsnü zan etmek istesemde şüphe ettiğim bir durum var. Mevcut hükümete yakın bazı güruhlar, sırf diyanetin açıkladığı günle birebir tutsun diye uydurma haberler yapıyorlar. Geçen sene kendim denk geldim. Bu yüzden haberleri buraya yazarken dikkat ederek ve güvenilir(bizzat kendi tanıdığınız olan) kişilerden alarak yazmaya çalışın. Her sene gözetleyen güvenilir kardeşlerden telefonuma mesaj geliyor. Geldiği zaman inşaAllah paylaşacağım.
  7. toprak56

toprak56 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Beklemedeyiz. Müjdeyi kim verecek bakalım
    Şimdiden ALLAH ( c.c. ) Razı olsun
  8. Muzammil

Muzammil İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Kaç zamandır sadece ramazan hilali değil her yeni ayın hilalini gözlüyorum إن شاء الله
    Dolayisiyla fazlasiyla erken bir açiklama olmuş bugün hicri 29 deniliyor fakat bugün hicri ayın 28'i ve görünme ihtimali olursa bugün değil yarındır الله اعام.
    #diyanet ihtimaline karşi bugün de gözetledim ve hala gözetliyorum
  9. IsLaM4eVeR

ahi bugün hicri 29
  10. IsLaM4eVeR

Duyuru: Hilal gözükmediğinden dolayi yarın
    Şaban ayını otuza tamamlıyor ve oruca cumartesi başlıyoruz inşaallah.
  11. Muzammil

Muzammil İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Geçen ay hilali Nisan 27'de gördük ve Nisan 28 ayın 1.günüydü bugüne kadarki günleri sayarsak bugün 28.gün olmuş oluyor.
    Hatalı olabilirim yine de
    الله أعلم
  12. IsLaM4eVeR

öyle hesablanmaz ahi, hicride saatler bile önemli : ) ki bu takvimlik bir is degil hilalin görünmesi ya da görünmemesi eger senin mantik olsa idi hepimiz diyanete uyardik gün hesabi olsa idi. hicride ay (dünya uydusu) dikkate alinir.
  13. IsLaM4eVeR

masaAllah, müslümanlarin bilinclenmesi cok hosuma gidiyor.

Abdulmuizz Fida
  14. Sükunet

Sükunet Twitter: @sknttt Kullanıcı

Bende boyle hesaplamistim. Simdi supheye dustum :) Suuddan gelen haber varmi?
  15. IsLaM4eVeR

haberi ben veriyorum ahi. Hesaba giriyorsaniz hic konusmaya gerek yok bence :)
  16. avam16

avam16 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu sene herkesle beraber bayram yapacağız elhamdulillah
  17. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

Elhamdulillah
  18. ruhisukut

ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Forum Yöneticisi

Orası belli değil akhi, başı olduğu gibi sonunda da hilale bakıyoruz.
  19. Omer Faruk

Omer Faruk Ayın Üyesi Kullanıcı Ayın Üyesi

Gecen Ramazan 30 a tamamladik insaallah insan orucun kiymetini iyi anliyor
  20. avam16

avam16 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

İsterim ki o da beraber olsun , sevmiyorum kardeşlerle bu konuda ihtilaf etmeyi , nasip Allah subhanu Teala inşeALlah Bayram'ı görmeyi nasip eder tüm müminlere
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş