1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Hind Yarımadası El Kaidesi Kuruldu

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  El Kaide’nin medya kolu Es-Sahab Medya, yeni yayınlanan bir videoyla Hind Yarımadası’nda El Kaide örgütünün yeni bir kolunun kurulduğunu duyurdu.

  İlanın başında,2011 yılında ABD güçlerince şehid edilen b. Ladin’in kısa bir konuşmasına yer verilerek girildi. Usame burada İslam ümmetinin tevhid bayrağı altında bir hilafete döndüğü müjdesini veriyordu.

  Videonun devamında, El Kaide grubu genel komutanı Dr.Eymen Zevahiri bazı açıklamalarda bulundu. Bu grubun ilanını İslam Ümmetine müjdeleyen Zevahiri, grubun isminin Hind Yarımadası El Kaidesi olduğunu söyledi. Bu grubun oluşumunun bugün olmadığı belirten Zevahiri, grubun 2 yıldan beri orada bulunan grupların birleştirilmesi sonucu oluştuğunu söyledi. Safların tek bir safta toplanması için mücadele eden kişilere de Eymen Zevahiri teşekkür etti.

  Eymen Zevahiri, konuşmasında birliğin beraberliğin tek bir saf altında toplanmanın önemini vurguladı. Bunun zıddı olan safların bölünmesinin ise zararlarından bahsetti.

  Eymen Zevahiri, Laik Demokratik yöntemlerin iflas ettiğini, bu yöntemlerin İslam Akidesi’ne aykırı olduğunu, bu yöntemin bir serap olduğunu aslında İslamî yöntemi getirmediğini belirtti. Ayrıca bu yöntemin dünya ve ahirete hüsrana uğratan yöntemler olduğunu, doğru yönteminse davet ve cihad olduğunu vurguladı.

  Zevahiri, Yeni kurulan Hind Yarımadası El Kaidesi’nin Burma, Bangladeş, Keşmir gibi bölgelerde bulunan mazlumlara bir müjde olduğunu söyledi. El Kaide’nin buralarda bulunan mazlumları unutmadığını söylen Zevahiri, El Kaide’nin gücü nispetince bu bölgelerdeki mazlumları kurtarmak için mücadele ettiği belirtti.

  Eymen Zevahiri’den sonra videoda, Hind Yarımadası El Kaidesi’nin resmi sözcüsü Usame Mahmud’un ses kaydı yer aldı. Grubun kuruluşundan bahseden Usame Mahmud, grubun liderinin Asım Ömer olduğunu söyledi. Genel beyat ise Taliban lideri Molla Ömer’e yapıldı. Farklı bölgelerde yer alan El Kaide’nin kollarına ise sevgi ve beraberlik çağrısı yapıldı. El Kaide dışında yer alan cihad gruplarına da sevgi ve beraberlik mesajları verildi.

  3. olarak da grubun lideri Asım Ömer’in ses kaydı yayınlandı. Konuşmasına grubun ilanının tebriği ve Dr. Eymen Zevahiri ve Molla Ömer’e olan beyat belirtilerek başladı. Asım Ömer, konuşmasının çoğunluğunu cihadın günümüzde önemine ve buna davet ederek tamamladı.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş