1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Hindistan'da Iki Müslüman Din Adamı Linç Edildi

Konu, 'Asya Haberleri' kısmında eL_Muhacir tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  [​IMG]

  12 Haziran 2018 Salı

  Hindistan'ın Ranchi şehrinde iki Müslüman din adamı, teravih namazının ardından evlerine dönerken Hindu bir grup tarafından linç edildi. 20-25 kişiden oluşan grup kardeş olan iki din adamına sözlü tacizde bulunarak Hindu inancındaki tanrıları öven ifadeler sarf etmelerini istedi. İki din adamı bunu reddettikten sonra grup tarafından saldırıya uğradı.

  İnsan hakları avukatı Shadab Ansari konuya dair bazı bilgiler paylaştı. Buna göre teravih namazının ardından evlerine dönmekte olan iki din adamı Mevlana İmran ve Mevlana Ezherul İslam, Hindu bir grup tarafından kıskaca alındı. İki din adamından Hindu inancındaki bir tanrıyı öven "Jai Shri Ram" ifadesini söylemelerini isteyen grup, reddedilmelerinin ardından saldırıya geçti. Ansari'ye göre İmran bölgeden kaçmayı başarırken Ezherul İslam linç edilerek ağır şekilde yaralandı.

  Ranchi şehrinin yer aldığı Carhand eyaleti, Hindular ve Müslümanlar arasında bu tür olaylara sıklıkla sahne oluyor. Hindular tarafından saldırıya uğrayan birçok Müslüman daha önce evlerini terk etmek zorunda kaldı.

  Kaynak: Mepa News

  https://twitter.com/twitter/statuses/1006162342000947202
 2. keşmiri

  keşmiri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kafirler,hiçbir İslam beldesinde rahat vermiyorlar artık.Cihadı Ekberin vakti yakındır elbet.
 3. Ka'b bin malik

  Ka'b bin malik Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Birleşip tek yumruk olabilsek kâfirler saklanacak ağaç arayacaklar, kaçacak delik arayacaklar ama hâlâ biz ayrılıp bölünüp birbirimizi yemekte diretiyoruz.
  Bizim Allah svt katından saflarımızı birleştirip ihtilaflaflarımızı giderecek bir yardımcıya ihtiyacımız var.
  Allahu alem Mehdi a.s gelene kadar ümmet birbirini yemeye devam edecek gibi.
 4. keşmiri

  keşmiri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Birleşme de bir gün olacak inşallah "Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır."(Saff, 61/8)
 5. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  İngilizler hindistanda çok güçlü. İnançları ne kadar ters olsa da hindistanda halklar temelde barış halindedir. İngilizler gerilim çıkarıp onu tırmandırma konusunda hindistanda çok çalışıyorlar. Ghandi bile vaktiyle bu konuda tespitler yapmıştır.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş