1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Çözüldü Hz. Mariye Hakkında Bir Hadis Rivayeti?

Konu, 'İslam Tarihi, Şahsiyet ve Vakıalar' kısmında ebu isa tarafından paylaşıldı.

 1. ebu isa

  ebu isa Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Es selamu aleykum,
  Öncelikle başlık biraz eksik olmuş olabilir. Vallahi nasıl yazacağımı bilemedim elim gitmedi. Twitter'da bir zat Müslüm ve Tirmizi'de geçen getirerek, Resulullah'ın(asm) zevcesi Mariye(r.anha)'nin -haşa- zina yaptığına dair bir twit atmış. Yalnız kitapların hangi bab'ında olduğunu belirtmemiş.
  NOT: Bu şahıs hadis inkarcısı birisi. Şahsın söylediği gibi bir rivayet var mıdır? Varsa sıhhat derecesi nedir?

  ALLAH(swt) razı olsun.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Ağustos 2015
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Âleykum selam we rahmetullah;

  Hadis inkarcısı sapıkların; mu'minlerin anneleri, Rasulullahın temiz eşlerinin hakkında Şeriata aykırı şekilde iftira atmalarına sahih hadis kaynaklarında geçiyor iddiaları iftiradan başka bir şey değildir. Bu iddiaları da kendisinde şeref şin'i bulunmayanlar atabilir. Bunu da bazı din düşmanı ateist ve Rafızi'lerden başka kendini, musluman sananlardan duyamazsınız! Bu tür safsataları akl-ı başında şia âlimleri bile kabu etmemektedir. Bu konuda Şeyhu'l İslam İbn-i Teymiyye(rahimehullah)'nin şu tesbiti ibretliktir:
  Rafizi'lere göre Rasulullahın zevcesi Aişe ve Nuh'un zevcesi fahişedir
  (İbn-i Teymiyye, Minhacu's Sunne”, cild 4, sf: 190)

  Ehl-i sunnete göre Aişe (r.anha)'ya zina / ifk iftirası hakkında ise Allah (c.c.) aşağıdaki (Nur suresi 11) ayetle aklamış, bunun iftira olduğu kıyamete kadar hükme bağlanmış iken bâzı Şii tefsir kaynaklarında bu ayetlerin tefsirinde Maria (r.anha) hakkında nazil olmuştur.
  "O büyük yalanı uyduranlar sizden bir topluluktur. Bunu kendiniz için kötü sanmayın; bilakis bu, sizin için bir hayırdır. Onlardan her birine, kazandığı günah vardır. İçlerinden bu günahın önemli kısmını üstlenen ise, büyük bir azab vardır." (Nur, 11)

  "Namuslu, kötülüklerden habersiz mu'min kadınlara zina isnadında bulunanlar, dünya ve ahiratte lanetlenmişlerdir. Onlar için çok büyük bir azab vardır. O gün dilleri, elleri ve ayakları, yapmış olduklarından dolayı aleyhlerinde şahidlik edecektir." (Nur, 23 - 24)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş