1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Çözüldü Hz. Muhammed (s.a.v.), Sadece 2 Ay Savaştı Diyen Cahillerin Iddiası

Konu, 'İslam Tarihi ve Vakıalar' kısmında ehl-i iman tarafından paylaşıldı.

1. ehl-i iman

ehl-i iman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

new yorkta 5 minare isimli diyalogçu filmde böyle bir söz geçiyor.

Bu sözün aslı var mıdır?
  2. matematikçi

matematikçi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

s.a kardeşim efendimiz sav 27 tane gazveye cıkmıstır.sadece tebük gazvesinin iki ayı yoldur.gerisini sen düşün..aeo
  3. İZZETLİ

İZZETLİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

benim bildiğin 23 senede 100 den fazla büyük küçük savaş yapılmış bir kısmında resullullah sav bulunmuş bu şavaşlarda 23 sene içnde yaklaşık 2ayda bir savaş düşümesidir yani konu yalan
  4. matematikçi

100 savaş degil 54 ile 62 arasında bir savaş yapılmıstır.alımler farklı rakamlar verıyolar ahi..aeo
  5. ehl-i iman

tebuk savaşının 2 ay olduğu hakkında delil var mı kardeş?
  6. matematikçi

ahi yukarıdaki yazılanı eksik okumuşun.ben tebüke gidişte yolun iki ay oldugunu söledım savaşın iki ay değil......:)
  7. ehl-i iman

pardon ahiy bende yanlış sordum. O gidişin iki ay sürdüğünün delilini sorucaktım
  8. matematikçi

taberi tarıhınde var yanlış hatırlamıyosam.türk kaynaklarda okudumda onlar senin için hüccet olmaz diye sölemıyorum...........
  9. İZZETLİ

tam nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama 170 cıvarıyı sanırım bunların 60 cıvarına kendi katılmış diye yazıyordu ve devamında peygabberlik döneminde ortalama 2 ayında bir savaş yaşamış
  10. matematikçi

ahi ben mevdudi ve seyyid kutuptan okudum (allah cennetini versin) başka alimlerdende okudumda en aklımda 2 si kaldı..belki küçük kabıle olaylarınıda savas sayarsan haklı cıkarsın Allah-u Alem...........:)
  11. İZZETLİ

sanırım ilhan tosun din ile yüzleşmek kitabıydı söyle nete baktım 38 gavze 28 seriye diyor 9 sene içerisinde olmuş bunlar yine yaklşık 2 aya bir savaş düşüyor
  12. matematikçi

EE...BENDE ÖLE DIYORUM ZATEN YAKLASIK RAKAMLAR VAR KESİN Bİ RAKAM YOK GİBİ AHİ.AMA 100 DEGİL.....
  13. İZZETLİ

ahi sana katıldığı belirtmek istedim yanlış hatırlıyorum yada yazar yanlış yazmış ama 2 aya bir savaş kısmı doğru kalmış aklımda
  14. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

İbn Umer'den, Peygamber(s.a.v.)'in: "Benim rızkım mızrağımın gölgesi altında kılındı. Horluk ve cizye vermek de benim emrime muhalefet edenler üzerine kılındı" buyurduğu zikrolunur.
    (Sahih-i Buhari, Mızraklar (Edinip Kullanmanın Fazileti) Hakkında Söylenen Şeyler Babı, 87)

Bu, Ahmed ibn Hanbel'in, Ebû Munîb el-Curaşî yolundan rivayet ettiği hadîsin bîr parçasıdır. Tamâmı şöyledir:

"Ben kıyametin önünde, kılıçla gönderildim. Benim rızkım mızrağın gölgesinde kılındı. Zillet ve cizye ödemek, emrime muhalefet edenler üzerine kılındı. Kim bir kavme benzemeye çalışırsa, o, bu kavimdendir". (Ahmed bin Hanbel)

Bunu el-Evzâî yolundan; o da Saîd ibn Cebele'den; o da Peygamber'den olmak üzere İbn Ebî Şeybe de rivayet etmiştir.

PKK'nın, PKK'lıya çevirttirdiği filmde, şeriatın hukumleri (4 e kadar kadın ile evlenebilme ruhsatı olan ayet - 2. eş) kınanmakta, cahil insanlara bir zulum olarak tanıtılmaktadır.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş