Bu olay gerçek midir?

İbn Nəsir el-Din Dimeşki (ö. 842-ci il) “İbn Teymiyyenin kafir olduğunu dyenlere geniş cevap” kitabı, sayfa. 135-te diyor ki:

البطايحي المزي أخبرني بشيء غريب قال كنت شابا وكانت لي بنت حصل لها رمد وكان لنا اعتقاد في ابن تيمية وكان صاحب والدي ويأتي إلينا ويزور والدي فقلت في نفسي لآخذن من تراب قبر ابن تيمية فلأكحلها به فإنه طال رمدها ولم يفد فيها الكحل فجئت إلى القبر فوجدت بغداديا قد جمع من التراب صررا فقلت ما تصنع بهذا قال أخذته لوجع الرمد أكحل به أولادا لي فقلت وهل ينفع ذلك فقال نعم وذكر أنه جربه فازددت يقينا فيما كنت قصدته فأخذت منه فكحلتها وهي نائمة فبرأت

Ibni Haci bu hikayeyi Bethai el Mizziden naklediyor:
Ben genc olduğum zamanlarda kızımın gözlerinde (göz kapağinin iltihablanmasi) hastaliği var idi. Biz İbn Teymiyyeye inaniyorduk ve o önceleri babami ziyaret için bizə gelmişdi. kendi-kendime dedim ki, ben onun kabrinden toprak götürüp kızımın gözüne koymalıyim. İbn Teymiyyenin kabrine gelip ulaştiğimda bir bağdadlı kişinin ibn Teymiyyenin kabrinde toprak götürdüyünü gördüm. Ben ona bu torpağı ne yapacağini sordum. O bana evlatlarinin gözlerinde konyunktivit olduğunu söyledi. Ben bunun işe yarayip-yaramadiğini haber aldim.O dedi ki,önceleri kullanmişdim.Bundan sonra bende bu topraktan kızıma götürdüm ve o yatarken gözlerine koydum ve o iyileşti