1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Irak'ta Deprem!

Konu, 'Irak Haberleri' kısmında Firak tarafından paylaşıldı.

 1. Firak

  Firak İyi Bilinen Üye Kullanıcı

  Irak Süleymaniye'de 7.2 - 7.6 aralığında deprem oldu. Erbil, Kerkük, Musul ve Bağdat da şiddetli sarsıntılar yaşandı. Güneydoğu illeri de depremden etkilendi.

  *Oturduğumuz yerde beşikteymiş gibi sallandık resmen. الله Müslümanları korusun ve ibret alıp, dersler çıkarmayı nasib etsin.
 2. ruhisukut

  ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Kullanıcı  Allah azze ve celle müslümanlara ibret alacakları ve akıllarını nefislerini heva etmeyecekleri bir yaşam versin. Size ve ailenizede geçmiş olsun.  Seni banlamadık ama sen banlanmak istiyorsun. Bak eğer yardım etmemizi istiyorsan kapımız açık. Ama onun akabinde siteyi manipüle edecek paylaşımlar yaparsan burada barınamazsın. Eğer ibret istiyorsanda hayatına bak, depremlere değil.

  Allah azze ve celle akıl vermiş ve bazı insanların bu aklı yüceltip O'na karşı isyana kalkması zalimlikten başka bir şey değil. Çünkü bu insanlar kendilerine, hislerine, düşüncelerine en önemlisi yaşayamadıkları ilimlerine zulmetmişler. Kalbinde zerre iman olan insanı Allah bir şekilde Hakka çağırıyor. Gözlerimle gördüm ki bunun vesilesi koca depremler değil bazen bir peçe bazende akılcıların sürekli yaftaladıkları bir hadis. Bu Allah'ın lütfudur. Eğer insan bu gerçeklerden soyutlanırsa geriye sapık düşünceler içinde sapkın bir hayat onu beklemektedir.

  Allah azze ve celle sana Hidayet nasip etsin, aklını boş yere kurcalayan sorularını sorma ve cevaplarını alıncada onları kabul etme cesareti versin. Şüphesiz Hidayet O'ndandır. Bize düşen sadece hatırlatmaktır.

  Not: Bu seni son uyarımdır. Eğer bir daha böyle parça parça da olsa 'yok inanmıyor, yok şunu yapmıyorum' gibi cümlelerle konuları manipüle edersen süresiz banlanacaksın. Soruların için buradaysan istediğini özelden yahut soru-cevap bölümünden sor ama yok manipüle etmek ve içinde devleşmiş sapıklığı kusmak istiyorsan buna müsade etmeyeceğim.
 3. Firak

  Firak İyi Bilinen Üye Kullanıcı

  Allahumme amin, جزاك الله خير
 4. Alketa

  Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

  Allah yardimciniz olsun.

  Var mi oralarda bir sey nasilsiniz sizler?
 5. Firak

  Firak İyi Bilinen Üye Kullanıcı

  جزاك الله خير kardeşim )

  للحمد ألله bir şey yok. Biraz korku oldu o kadar.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş