1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Irak'ta Gergin Bekleyiş

Konu, 'Irak Haberleri' kısmında uKaB tarafından paylaşıldı.

 1. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Bağdat'ta Şii lider Sadr'ın çağrısı üzerine yarın yapılması beklenen hükümet karşıtı gösteriye izin verilmedi

  [​IMG]

  Irak'ta Şii lider Mukteda es-Sadr'ın çağrısı üzerine yarın yapılması beklenen hükümet karşıtı gösteriye izin verilmeyeceği bildirildi.

  Irak Savunma Bakanlığı'na bağlı Savaş Medya Ağı tarafından yapılan açıklamada, "Yarın yapılması beklenen gösteriye izin verilmemiştir. Dolayısıyla vatandaşların bu gösteriye katılmamalarını istiyoruz." denildi.

  Açıklamada ayrıca, güvenlik güçlerinin, yarın ortaya çıkacak herhangi bir silahlı gösteriyi terör tehdidi olarak kabul edeceği de ifade edildi.

  Sadr, ülkedeki yandaşlarını cuma günü Bağdat'ın merkezindeki Tahrir Meydanı'nda reform talebiyle hükümet karşıtı gösteriye çağırmıştı.

  Bunun üzerine bugün binlerce Sadr yanlısı gösteriye katılmak için diğer kentlerden Bağdat'a akın etti.

  Dün gösterinin yapılacağı Tahrir Meydanı'na gelen Sadr, gösterinin barışçıl olacağını söylemişti. Güvenlik güçlerinden göstericilere karşı ihlallerde bulunmamasını isteyen Sadr, göstericilerin de askeri üniforma giymemeleri ve güvenlik güçleriyle dayanışma içinde olması gerektiğini vurgulamıştı.

  Sadr, "Bağdat, teröre teslim olmamalı. Bağdat'a gelmemin nedeni güvenlik güçlerini rahatlatmak. Gayem, iktidarın adalet ve insafı yayacak ellere ulaşması." diye konuşmuştu
 2. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ateş bu kez IRak ta yanacak anlaşılan o
  o kadar askerı yıkmasının bır amacı olmalıydı kafirlerin
  Ehlı sunnetı yok etmeye calısan kafirlere bu kez dur diyecek bır orduda yok
  Irak kadısı vardı ebu suleyman el uteybı zerkavı el kaıde gozlerım doluyor hala o kadar ozluyorum kı ALLAH sehadetlerını kabul etsın.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş