1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Iran Askerlerinin Cesetleri Kamyonlarla Taşındı

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Suriye, Irak, Lübnan ve Yemen’de Sünni cihat yanlılarına karşı savaşta aktif rol alan İran, söz konusu ülkelerdeki askeri varlığını inkar etse de birçok görsel materyal Asya ülkesinin iddialarını yalanlıyor.

  Uluslararası basında bugün yer alan haberler, İran’ın ‘Şii Hilali’ olarak adlandırdığı ülkelerde sürdürdüğü savaş için yıllık 8 milyar dolar harcadığını ortaya koydu.

  Daha önce Irak’ta Devrim Muhafızları Liderliğiyle varlık gösteren İran, Suriye’de de özellikle Afgan ve Pakistan asıllı vatandaşlarından oluşturduğu askerleri ile yer alıyor.

  Söz konusu Ortadoğu ülkelerindeki savaşlarda verdiği kayıplarını İran yada Irak’ta defneden İran askerlerine ait en az 9 kamyon ceset görüntülendi.

  Tek seferde taşınan 9 kamyon İran askeri cesedi, İslam Cumhuriyeti’nin bölgede kaybettiği ordu mensubu hakkında büyük rakamların tahmin edilmesine neden oldu.

 2. Abdulbaki....

  Abdulbaki.... Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  9 değil 900 kamyon olur inşallah.
 3. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bu geberen ve cesetleri tırlarla taşınan rafizi leşleri ışid tarafından ramadi'nin fethedilmesinden sonra irana götürülen leşlerden görüntü.Twitter özellikle ışid'in ırakta öldürdüğü rafizilerin resimleri ve haberleri ile çalkalanıyor.Ayrıca suriye'de tedmürü ele geçiren ışid üyeleri yüzlerce esed köpeğini öldürdü ve esir aldı.Tedmür'ün büyüklüğü alan bakımından idlib kadar olduğu belirtiliyor.Paylaşım için Allah razı olsun.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş