1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Iran Tutuklu Sünni Alimi Yok Etme Çabasında!

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  İran tutuklu Sünni Alimi yok etme çabasında!
  İran tutuklu Sünni Alimi bilinmeyen bir yere götürdü! İran’da Zahedan Merkez Cezaevinde tutuklu bulunan Sünni din adamı Şeyh Muhammed Fathi Naghshbandi (Nakşıbendi), hiçbir açıklama yapılmadan cezaevinden alınıp bilinmeyen bir yere transfer edildiği açıklandı.


  Resmi mezhebi Şiilik olan İran'ın Sünni olan kendi vatandaşları üzerindeki baskı ve dayatmaları hız kesmeden devam ediyor.

  Sünniprisonersiran (İran'ın Sünni Mahkumları) adlı internet sitesinde yer alan habere göre , İran’da bulunan Zahedan Merkez Cezaevi yetkililerinin Şeyh Muhammed Fathi adlı Sünni Alimi ani bir kararla cezaevinden alıp bilinmeyen bir yere transfer ettiğini açıkladı.

  İranlı yetkililerin 19 Kasım Çarşamba günü Şeyh Muhammed Fathi Naghshbandi’yi herhangi bir gerekçe sunulmadan bilinmeyen bir yere götürmesi Fathi Naghshbandi hakkında endişeleri de beraberinde getirdi.

  Naghshbandi’nin durumu veya nerede olduğu hakkında hiçbir bilgi verilmiyor.

  Şii egemenliğin zirve yaptığı İran'da Sünni âlim Fathi Naghshbandi, Sistan ve Belucistan Eyaletinde hükümet yanlısı bir kişinin ölümünden sorumlu tutularak 2012 yılında diğer birçok Sünni aktivistlerle birlikte tutuklanmıştı.

  Şeyh Naghshbandi yapılan sorgusunda yaşanan olaylarla ilgili herhangi bir ilgisinin olmadığını belirtsede diğer Sünni aktivistlerle birlikte gözaltı alınarak ağır işkencelere maruz bırakılmıştı.

  Fathi Naghshbandi kamera önünde yapılan sorgusunda güvenlik yetkililerin kendisinin yaşanan olayı üstlenmesi için büyük baskı altına alındığını belirtmişti.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
 2. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Sözde Vahdetci olan dogruhaber (yalanhaber) rehbertv bunu haber yaparmi bilmem
 3. halidvelid

  halidvelid Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  birde velfecr diye nurettin şirin isimli sahtekarın sitesi var. Yıllarca filistin meselesi üzerinden ümmeti aldattı bu hain.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş