1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Işid 5 Yıldızlı Otel Açtı!

Konu, 'Irak Haberleri' kısmında CihadiL tarafından paylaşıldı.

1. akıncıbir

akıncıbir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Devlet kurmuşsan otelin olacak.Cadırda mı karşılayacaksın gelen misafirleri.Otel açıyor beğenmiyosun ne yapsın adamlar.
  2. metin öztürk

metin öztürk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

garibanın elindeki 5 kuruşu ganimet aldı derken bankadaki paraları kastediyorsan faiz paralarını temizlemek en büyük helal olan ganimeti dahada büyük helal yapar.
    sen bence derdini daha açık söylede kimin sözcüsü olduğunu anlıyalım
    yoksa burada hiçkimse işid sempatizanı falan değil, sadece fasıkların haberine kafirin penceresinden bakmayacak kadar dinini bilen insanlarız çok şükür
  3. Ahadun Ahad

Ahadun Ahad Islam-TR Üyesi Kullanıcı

sanki bağdadiye saray yaptılar. hiç büyütülecek bişey değil bence. baslığı açan kişi demagojiyi epey abartmış.

suriyede ki mücahidlerin kıyamıyla cihadıyla ilgilenmeyenlerin ışidi eleştirmelerine karşı hep muhalif olmuşumdur. karşımda ki şahıs beni ışidci ilan etsede çok umrumda olmamıştır. çünkü cihadla ilgili hiç bi mesele bilmezken ışidi eleştirenler el kaideyide eleştiriyodur, talibanıda eleştiriyodur. bütün eli silah tutan sakallı militanlar bunlara göre ışiddir.

o yüzden başlığı açana sormak isterim. el kaide taliban gibi örgütler hakkında ne düşünüyorsun. bunu öğrenelim.

takke düşşün kel görünsün yani
  4. heycan

heycan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

cevap vereceğini sanmıyorum kaçıyor sorulardan
  5. akıncıbir

akıncıbir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

İnsanlar Işid'in sempatizanı olabilir veya olmayabilir kardeşim.Orası insanların bileceği bir iştir.Işid hep yanlış yapıyor diye bir şey yok.Yada bir başkası hep doğru yapıyor diyede bir şey yok.Kim doğru bir hareket üzere ise desteklenmeli kim yanlışsa itiraz edilmeli.
  6. Ahadun Ahad

inşaallah verir ahi. bizde niyetini düşüncesini öğreniriz.
  7. Hattab Amedi

Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

otel açmaları,ümmetin bağrında yara açmalarından daha hayrlıdır.
  8. Muvahhid Mücahid

Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi Kullanıcı

İnsanlar bedavaya kalabilecekse otelde sorun yok.Bir kavme olan kinimiz bizi adaletsizliğe sürüklememeli...
  9. azzam

azzam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Selamun Aleykum,
    Bence ellerine sağlık demek lazım. Bakınız orada islami düğünler, izdivaçlar da yapılacakmış. Ne kadar güzel. Ayrica iyi şeylerde yapılacağından eminim. İşid diye her şeylerine kötü gözle bakmamalıyız.
  10. Hattab Amedi

Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Aslında ışidi,otel-turizm,ekonomi-petrol,reklam-propaganda ve film ve neşid endüstrisine kaydırmak lazım.Bu alanda muhteşem başarılar sağlayacaklarından eminim.Hem ümmete hizmetleri dokunur,hemde ümmet ellerinden ve dillerinden emanda olmuş olur,herkes mutlu olur.
  11. CihadiL

CihadiL Islam-TR Üyesi Kullanıcı

kardeş haklısın bende öyle düşünüyorum.ama bu işin altından işid kalkarmı bilemiyorum.petrolcü oldular tutmadı, antikacı oldular yine tutmadı.ancak film çekmeyi beceriyorlar.ıraklıların hali malum.hangi gariban çadırından çıkıpda bu otelde düğün yapar.yabancı ülkelerden gelenleride ışid bu 5 yıldızlı otele sokmaz.anlayacağın otel işini tutturamazlar.olan yerli halka ve ümmete oluyor.
  12. feto

feto Islam-TR Üyesi Kullanıcı

haberde kendisi zaten diyor işid militanlarının bir nevi dinlenme tesisleri olacak,düğünleri orada yapılacak..Her husus şartları islama uygun olduktan sonra bu refahın müslümanlara ne gibi zararı olacak..ayrıca ırak açlıktan ölen insanları işidmi bu hale getirdi..yoksa mevcut yönetimmi..bence ırak petrol kazancı hiç bir zaman o halkın refahı için harcanmadı ve halada öyledir.eğerki işid orada ırakta mutlak meşru bir devletini ikame edebilseydi inanıyorumki o petrol gelirlerini halkın refahı için harcayacağını zannediyorum.
  13. CihadiL

CihadiL Islam-TR Üyesi Kullanıcı

halen ışidin ümmete neler yaptığını görmüyormusun kardeşim.bunun ganimetle ne ilgisi var?ıraklı suriyeli garibanlar inim inim inlerken 5 yıldızlı otel açmakmı işidin yapacağı.500 milyon doları banlalardan talan edip birde buna ganimet ve faizi temizliyoruz diyerekmi otel yapılır!o paraların varislerimi varislerin otelinde kalacak?
  14. Ahadun Ahad

ırakta işidin ne suçu var. suriye tamamda.

ırakta da mücahitlerin kanına girdi mi dewle. kardesler bilenler varsa aydınlatsın beni
  15. metin öztürk

metin öztürk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

bak güzel kardeşim konuları karıştırıyorsun
    Allah celle celaluhunun helal dediği ganimete haram demek net küfürdür
    işidi eleştirmek ile islamı eleştirmek arasında uçurum fark var. ''işid bankadaki paraları çaldı'' şeklinde haber yapanlar gazetelerinde ''insanlar maymundan türedi'' şeklindede haberler yapan kişilerdirki bunların derdi işid eleştirisinden çok islama düşmanlıktır.
    işid'in binlerce yanlışını söyleyebilirsin, fakat bu yanlışlar kafirlere göre değil islama göre yanlış ise yanlıştır.
    yani bizim için tek kıstas islamdır
    ben kimseyi temize çıkarmaya çalışmıyorum fakat Allahın helal dediğinede haram diyemem.
  16. ahmet ömer

ahmet ömer Islam-TR Üyesi Kullanıcı

bu meşhur bir olay ama bahsetmenin faydası yok rafizi kafirlerle savaş sürerken
  17. Horasani

Horasani اعيدوا إلى الحق سلطانه Kullanıcı

ya bırakın adamlar kuneytradaki mücahid gruplarla çatışıyordu en son.siz de biliyorsunuz daha nice yerlerde durum aynı.kaç canlı bomba ile mücahidlere saldırdılar.otel açtı ummetin faydasına olacak büyük bir iş mi ? ben ne olumlu ne olumsuz bakarım.ha sahada kullandığı bir kamyonet eline geçirmiş,ha ele geçirdiği bir binayı dini gözeterek otel yapmış.
  18. Ebu Ubeyde bin Cerrah

Ebu Ubeyde bin Cerrah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Aynen, bir müslümanın kanı kabeden değerli iken adamlar bir binayı otel yapmış veya yapmamış ne fark eder?
  19. Horasani

Horasani اعيدوا إلى الحق سلطانه Kullanıcı

tabi bizim için buralardan konuşmak kolay ama genel olarak bakınca fitne ağır basiyor.Allah samimi mücahidleri birlestirsin,cephedekilere yardım etsin.Amin
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş