1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Haber Işid, Filipinler'de Maravi Şehrini Ele Geçirdi!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Muhammed Taha tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Muhammed Taha

Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

IŞİD'in Filipinler kolu, 500 savaşçıyla ani bir saldırı yaparak Maravi şehrinin tamamını ele geçirdi.

IŞİD, devlet tarafından hapiste tutulan herkesi serbest bıraktı ve şehirdeki tüm karakolları yakıyor:

1.jpg

2.jpg

Bölgeden görüntüler:

2. Cundullah el-Kürdî

Cundullah el-Kürdî BAWERMEND Kullanıcı

3. Omer Faruk

Omer Faruk Ayın Üyesi Kullanıcı Ayın Üyesi

Acaba sonucu ne olacak isid butun degilde parca parca hareket etmeye basladi. Son zamanlarda kaybettiklerinin acisi olsa gerek diyecegim lakin sonucu merak konusu cunku cogunlugu hristiyan olan bir diyar
  4. Melhame-i kübra

Melhame-i kübra Erkek Kullanıcı

Assagi inemeyenler ,yukarda birseyler yapmaya calisiyor. Odak noktasini farkli bolgelere cekiyorlar.
    Baska yerlerde de hareketlenme olur diye dusunmuyo deilim
  5. halidvelid

halidvelid Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Çok şaibeli bir çıkış çok..

Filipin devlet başkanı bir tağut olabilir ama ABDye kafa tutuyor ve ana İslami akımla (moro müslümanları) ateşkes yapmıştı. Ayrıca uyuşturucuya ve sigaraya savaş açmıştı.

Arkasından ABD filipinlere yerleşmeye çalışırsa bu olay daha da şaibeli hale gelir. Bildiğim kadarıyla ABDnin üs kurmasına da izin vermiyordu şu anki lider.

Mesela bu işid ürdün gibi Abdyle iyi çalışan ülkelerde neden hiç görünmez hep merak etmişimdir.

Çıktığı yerlerde müslümanları hep geriye götürüyor Allah ıslah etsin.
  6. Omer Faruk

Omer Faruk Ayın Üyesi Kullanıcı Ayın Üyesi

+1
  7. Muhammed Taha

Bölgeden yeni görüntüler:
    (IŞİD, polis ve itfaiye araçlarıyla devriye atıyor.)
    IMG_20170524_122411.jpg
    IMG_20170524_122409.jpg
    IMG_20170524_122407.jpg
  8. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

ellerini müslüman kanına bulaştırmasınlar da ne halt yapıyorlarsa yapsınlar
  9. mefhum

mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

500 adamla şehir mi almışlar?
    Bu gariplikte bir iş var..
  10. Ebu Selman et-Turkî

Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hazırlıksız yakaladılarsa pek de zor değil, şehirde askeri üs yoksa bir saatlerini falan alır.
  11. HasanMuhacir

HasanMuhacir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Size müşriklerdeki vesvese hastalığı bulaşmış sanki filipinler şeriat devletide devle onlardan şehir ele geçirmiş gibi boş konuşuyorsunuz domuz suratlı tağut haçlı filipin başkanı haçlı obamaya kafa tutuyormuş bak sen ? Hiç bilmiyorsanız internete moro conflict yazında okuyun 50 yılda 100 bin müslümanı katleden tağutlara sırf obamaya sövdü diye tek kurşun sıkmasınlar değil mi ? Allah hidayet ve akıl ve fikir nasip eylesin.Ele geçirilen şehir ve çevresindeki ateş altındaki şehirler Allah teala bütün müslüman ve mücahidlerin yardımcısı olsun IMG_1494.PNG
  12. Strangers

Strangers Şam Bir Sabır Kalesi Oldu... Kullanıcı

Buda bonus olsun !

IŞİD'in Maravi kentini ele geçirmesinden sonra sıkıyönetim ilan eden Rodrigo Duterte, IŞİD savaşçılarının eşleri ve destekçileri hakkında askerlere seslenerek "üç kadına kadar tecavüz edebilirsiniz, sorarlarsa ben yaptım derim" dedi.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkede IŞİD yayılmasına karşı sıkıyönetim ilan etmesinin ardından orduya yönelik açıklamalarda bulundu.

"Bu sıkıyönetimden ve sıkıyönetimin sonuçlarından ben sorumluyum, sadece ben sorumluyum, siz işini yapın gerisini ben halledeceğim" diyen Duterte, askerlere seslenerek "üç kadına tecavüz ederseniz, sorarlarsa ben yaptım derim, sizin yerinize ben hapis yatarım" dedi.
  13. halidvelid

Görende Filipinlerde Cihad yeni başladı sanacak, heyecanla birşeyler yapılabilir ama istikrarlı olmak önemli olan, hem bu işidliler oradaki ana İslami akımı da tekfir ediyorlar.
  14. HasanMuhacir

Ha 300 bin nüfüslu şehir feth etmek esir müslümanları tağutların elinden kurtarmak heyecanla yapılan iş ha ? İstikrarlı olmak nasıl oluyor anlatta bilelim ? Senin ana islamı akım dediklerin gibi tağutlarla anlaşıp onların hükmünü kabul etmek şirk seçimlerine katılıp demokrasiyi kabul etmek istikrar galiba ?
  15. halidvelid

Suriye ve Irak'ta yaşananlardan ders almadığın belli, şı anda işidin elindeki bölgelere ya necis şia ya da ateist pkk yerleşti. Evet heyecanla ve hikmetsiz yapılan her adım sonunda terse tepmeye mahkumdur. Bahsettiğin durum Afganistan ve Yemen de de var. Oradaki mücahitler dediklerini bilmiyor herhalde.. İşid zihniyeti gittiği hiçbir yere müslümanlara katkı sağlamadı aksine ehli sünneti zayıflattı.

Moro müslümanlarının özerkliği ve ateşkes antlaşması var. Gören de Filipinlerde yaşadığını zannedecek. Üç beş işidçiden duyduklarını yüzde yüz hakikat kabul ettiğin sürece ne desek boş.

Ha Suriye ve Irakta tükenmiş olan bir örgütün Filipinlerde aynı tekfir menheciyle şansı olur mu?

Üç beş ay bilemedin 1 sene.. Dediklerimi zamanla anlarsın..
  16. HasanMuhacir

Kim kimin dediğini zamanla anlar görürüz bakalım ana islami akım dediğin adamların akidesini bir araştır bakalım demokrasi şeriat had cezaları bunlara nasıl bakıyorlarmış sonra gel konuşalım.Sanki sadece devle toprak kaybediyor gibi gerisi hep toprak kazanıyormuş gibi konuşuyorsun koskoca halep 1 haftada gitti ? Muhalifler haftada bi yeşil otobüslerle bi yerleri rejime bırakıyor ne iş ? Devlenin ırak ve suriyede bittiğide yok 3 senedir canını dişine takmış yedi düvele direniyor.Bi kavme olan nefretiniz gözünüzü kör etmesin benim nasihatim budur.
  17. HasanMuhacir

Kırsalda ve çevre şehirlerde müslümanlarla haçlılar arasındaki şiddetli çatışmalar sürüyor. IMG_1495.PNG
  18. Muhammed Taha

Dün ordu ilerlemeye başladı. 35 IŞİD mensubu savaşçı hayatını kaybetti.
  19. Ebu Mervan

Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yasin kac kardes senin? Sanki bizim istedigimiz sey baska. Videolar var irakda siiler kadina oglunun önünde tecavüz ediyor sen burda neyden bahsediyorsun? Umarizki filipinlerdeki mücahidler ve müslümanlar aynisini yasamaz. Biraz sakin ol. Evrimagaci sitesinde degilsin, müsriklerle konusmuyorsun karsinda müslümanlar var.
  20. HasanMuhacir

Ha diyorsun tecavüz edecekler cihadı bırakalım ? İşler sizin bu kafayla yürüseydi ne suriye ne ırak ne çeçenistan ne de başka bir yerde cihad cephesi açılmazdı ee niye tecavüz edecekler ha ? Kaldiki bu ilk şehir ele geçirme değil filipinlerde komunistlerin ve moro kurtuluş cephesi denilen ılımlıların elinde bi sürü bölge ve şehir var filipin ordusu açık hava müzesi gibi somali ordusundan hallice komunistlere bile bi halt edemiyor.Sanki sizin düşündüğünüzü ( veya öyle sandığınızı) filipinlerde doğup büyümüş koskoca mücahidler düşünemiyor 300 binlik şehri ele geçirebiliyor.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş