1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Islam-tr Üyelerinin Anlık Hissiyatları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hebbit kerrih tarafından paylaşıldı.

1. Ebu Mervan

Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Abla ailecek mi gidiyorsunuz? Sevindim adina. Allah yolunu acik etsin, sag salim git, sag salim kuzey avrupaya geri dön. :) Allaha emanet olun.
  2. Muddessir

Muddessir İyi Bilinen Üye Ayın Üyesi Kullanıcı

ruhisukut kardeş.

Sizin davet ile alakalı kitab tavsiyeleriniz vardı. Hangi başlıkta acmistiniz. Bulamadım.
  3. ahmed_sivasi

ahmed_sivasi üye Kullanıcı

Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkaran Rabbime hamd olsun..
    Bizki küfrün ortasındaydık, Rabbim bizleri koruyup tevhid le tanıstırdı
    Hiç dostumuz yokken bize tr de olsun yurtdışında olsun okadar kardeş verdiki
    Hic görmediğim ama Allah icin sevdiğim kardeşliğin duygusunu bu akidede tanıdım..
    Rabbime çok çok şükrediyorum
    Rabbim bunun değerini bilenlerden eylesin, Allahoumma amin
    Sitede okadar güzel yazı yazan kardeşler varki Allah onlardan radı olsun siteye canlılık ve bilgi katıyorlar : )
    Bide bana dua ederseniz inchaAllah iş-eş-aş için ^^
    Bu duaya ecmain demeyide unutmuyorum
    Sivas okadar küçükki iş konusu vs hic iyi değil...
  4. Alketa

Alketa özel başlık bulamadım Kullanıcı

Amin

Bir sey sorucam
    Senin mis gibi dil avantajın var
    Bunu kullanabilecek sektör üzerine iş filan baktin mi?
  5. Alketa

Meteor yağmuru varmis
    En yoğun tam da şu saatteymis
    Bu gece yarin ve sonraki gun
    Varsa gökyüzüne doğru bir pencereniz belki rastgelirsiniz
  6. ruhisukut

ruhisukut Kalbimi çekip durmayın, yırtacaksınız! Forum Yöneticisi

Kalbimi çekip durmayın, yırtacaksınız!
  7. Alketa

Gökyüzüne bak kardeşim
    Hem rahatlarsin
    Hemde meteor var mi ?
  8. Alketa

Yarin daha yoğun olacakmış
    Da
    Nerede bu meteorlar.
  9. Alketa

Kendi kendime heyecan yapiuorum :bsmagryr:
  10. Alketa

Thy uçaklarını bir çek aradan ya
    Her geçeni meteor sanıyorum
    Bu ne hava yolu trafiği kardeşim bu saatte.
  11. Ümmü Yasir

Ümmü Yasir Unutma Allah merhametlilerin en merhametlisidir Süper Moderatör

Ahi eşimle gidiyoruz İnşaAllah. Bizim 3 yaramaza annem bakacak. Gerçi yaşları küçük değil ama yinede işte göz-kulak olsun başlarında dursun çünkü anaların bakması güven veriyor. Allah svt razı olsun Rabbim sanada nasip etsin, eğer gittiysen de tekrarını nasip eylesin. Sende emanetleri zayi etmeyene emanetsin :)
  12. Berkant Dinçkaya

Berkant Dinçkaya Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder. Kullanıcı

Selamun aleykum.

Bugün başımdan geçen bi olayı anlatıcam. Gercekten ibret dolu. Aksam ezanına daha 20-25 dk. vardı ben de islam-tr de Turkiyede satılan domuz etleriyle ilgili bir yazı okuyordum. İşte bazı markalardan , migrostan carrefour dan filan bahsediyordu, salam sosis bunlarin supheli seyler olduklarindan bahsediyordu. Aklimda kalan markanin biri namet.
    Tevafuk bu ya aksam babam sosis almis marketten. Coşkunlar markali. Ben aksami kildiktan sonra masaya oturdum . ilk basta sosisi yemedim. Hatta babamada okudugum yazidan bahsettim. Dedim boyle boyle peygamberimiz (s.a.v) supheli seyleri terk edermis dedim ama buna ragmen nefsime uyup bi kac tane sosis attim agzima. :) tam atarken uzerime bi düştü sıcaklığından canım acıdı. Hemen aklıma cehennem azabı geldi. Bu hadiseden sonra ben doydum diyip kalktim masadan. Gittim odaya yattim. Uzerime bi agirlik cöktü. Yatsıyı kılmadan uyuya kaldım. Uyandigimda telefonu elime aldim ve namaz vakti uygulamasındaki şu ayet ve hadisle karsilastim:

"Kalbi imanla dolu olduğu halde zorlanan kimse hariç, inandıktan sonra Allah'ı inkâr eden ve böylece göğsünü küfre açanlara Allah'tan gazap iner ve onlar için büyük bir azap vardır."
    (Nahl, 16/106)

"Bir kimse (Allah yolunda) uzun sefere çıkar. Saçı başı dağınık, toza toprağa bulanmış vaziyette Yâ Rabbi! Yâ Rabbi! diyerek ellerini gökyüzüne açar. Hâlbuki onun yediği haram, içtiği haram, giydiği haram, gıdası haramdır. Böyle birinin duası nasıl kabul edilir!"
    (Müslim, "Zekât" 65)

Hadis te ne demek istendigini anlamadim biraz internette arastirinca da su siteye denk geldim:

gidahareketi.org/Helal-Ve-Haram-Gidalarla-Ilgili-Hadis-i-Serifler-11-sayfasi.aspx

Bide yatsiyi kilmadan önce üzerime bir ağırlık çöktü dedim ya :) uyandığımda tuvalate çıktım. Midemde haram olan biseyle ALLAH namaz kilmami istemedi.

Subhanallah.
  13. ahmed_sivasi

ahmed_sivasi üye Kullanıcı

Abla ben bu sene lise son'a geçtim
    Gerçi oda ayrı bi sıkıntıda..
    Bu sene staj varmış, ben elektronik meslek okuduğum için bu yıl o alanda staj bulmam gerek
    Bi muhasebeci abiyle konuşurken benim fransızca bildiğimi öğrendi sen boş yere iş arıyon, ben olsam neler yapardım filan dedi : )
    Ama sivas ta ne bilgisayar bölümünde düzgün biryer var ne yazılımda nede işte dil konusunda
    Işkurdan bi abla baktı bana dediki ankarada var, sivasta bi tane var oda arapca/ ingilizce istiyor
    Zaten fransızca sertifikası almak istiyom oda ankaradaymış, bilen varmı bilmiyom
  14. Alketa

Anladım kardeşim
    Allah yardimcin olsun
    Şu dil konusunu Araştıralım bende bakayım.
  15. Omer Faruk

Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ve dedimki dunya onlarin ahiret bahceleri bizim olsun
    kalbim nurlandi daralan nefesim acildi sabran ya nefsi dedim kendime hesap soran ALLAH yetmezmi kuluna
    kulun sahibi olan ALLAH birakirmi hic kar zalimin yanina

boluk boluk ahirete gider ummetin fertleri onlar sevinc dolu bizler ardlarinda huzunle onlar kazandilar kimisi farkinda bile degildi belki gozlerini ahirete acilan bir pencerede seyre daldilar.

Buram buram huzur kokan diyar
    Ey ebedi kurulan katlar.
    Muminleri akin akin kucaklar...

ALLAH birine karsilik verecekken sen hosgoru ile muamele et der belki hatrim vardir onda kotulugunden vazgecer subhanallah bu nasil bir sozdur bir kul ALLAH askina dedigi vakit nasil dayanir buna zulm. Nasil dayanir buna kalp o nefs buna nasil musaade eder.

ALLAH icin benimle boyle konusma diyen bir nefse o dil nasil kotu soz soyler
    Utanmazmi hic o dili yaratandan subhanallah

ALLAH in iyilik uzere master yapmis kullari selam size
  16. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

:) sen gel gel
  17. ebuyusuf

ebuyusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

IMG-20170812-WA0004.jpg
    Suriyede enkaz altindan cikardigi bebegi kucaginda tasiyip ictenlikle aglayan yardim gorevlisi ebu hilaf da Rabbine kavustu Rabbimiz sehadetini kabul etsin

IMG-20170812-WA0005.jpg

Bombanin dusmesiye olusan muazzam basinc ve ebu hilaf :(
  18. Hatve

Hatve Varsın sevinçlerde başka bahara kalsın.. Kullanıcı

Google Play'de yer alan 4 binden fazla uygulamanın gizlice ses kaydı yaptığı ortaya çıktı...
  19. Hatve

Hatve Varsın sevinçlerde başka bahara kalsın.. Kullanıcı

Müslümanların akidesini, Tunus'ta Gannuşi, Filistin'de Hamas, Mısır'da (yeni) İhvan bozdu. Allahu teala ayagimizi sabit kılsın.
  20. Şuheda

Şuheda İki ölüm olmadığına göre,O tek ölüm yiğitçe olsun! Moderatör Kullanıcı

Sonra "divlit hip sisyil midyidin içiri iliyir" oluyor. .
    Yahu günde kaç kişi görüyorum alalen terörist sempatizanlığı yapıyor,kesik kafa,kol,bacak,bıcak,kan vahşet
    Bu insanların kesinlikle piskolojisi bozuk insanlar olduğunu düşünüyorum profillerini görünce bile tansiyonum düşüyor vahşet ve vicdansızlık timsalleri. o kadar rahat ve hürler ki hiç birşeyle alakası olmayan bizler bu kadar konturole tabi tutulurken onlar bilmem kaç takipçiyle peşinden yaka bildiği gencin gençliğini yakıyorlar..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş