1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Itfaiyeci Sam Yapımcı Firması Özür Diledi

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında eL_Muhacir tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

    
  Dün Islah Haber tarafından gündeme getirilen ve Youtube tarafından sansüre uğratılan haberimiz medyada büyük ses getirirken öte yandan İtfaiyeci Sam Yapımcı firması söz konusu Kur'an'a yapılan saygısızlığı kabul ederek bölümü kaldırdığını bir özürle beyan etti.Hakaret içerekli kullanılan o sahnede Mülk Süresinin 13. ayettinden 26. ayetine kadarki bölümler yer alıyor.

  [​IMG]

  Kanal 5, İslam'a hakaret içerikli bölümü online yayınından kaldırdı
  Channel 5, dünyada büyük tepkilere neden olan İtfaiyeci Sam animasyon çocuk programında yer alan ve Kur'an-ı Kerim in bir sayfasıyla Subliminal Mesaj içeren saygısızlığı kabul ettiğini o bölümünü online hizmetinden kaldırdığını açıkladı.
  İtfaiyeci Sam programın yapımcısı HIT Entertainment bir özür beyanı yayınladı ve bu sahneleri yapan sorumlu Çin animasyon stüdyosu ile sözleşmesini iptal ettiğini söyledi.


  [​IMG]  İTFAİYECİ SAM ÇİZGİ FİLMİNDE KUR'AN-I KERİM SAYFASIYLA SUBLİMİNAL MESAJ
  (3. DAKİKANIN 10. SANİYESİNE DİKKAT)​


  İtfaiyeci Sam çizgi filminin 28 Haziran günü yayınlanan bölümünde, içinde bir karakterin yerde bulunan bir kağıda basmasıyla yaşanan düşme sonrasında masa üzerinde bulunan kağıtların havaya uçmasında bir sayfada Kur'an-ı Kerim sayfasının olduğu görülüyor.

  Subliminal içerikli sahne sonrası sosyal paylaşım sitelerinde binlerce kınama mesajı atılarak söz konusu firma kınanmıştı.

  İngiltere Müslüman Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Miqdaad Versi, o sahne için çok şaşırdığını dile getirmiş ve twitterda tepkisini koymuştu.
  İtfaiyeci Sam çizgi filminde hakaret içerekli kullanılan o sahnede Mülk Süresinin 13. ayetinden 26. ayetine kadarki bölüm yer alıyor.

  [​IMG]

  Öte yandan İtfaiyeci Sam karekterini yapanlardan David Jones 2012 yılında Gatwick Havaalanı'nda Müslüman kadın hakkında hakaret edici bir yorumda bulunmuştu.

  [​IMG]

 2. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Allahın azabı yakaladıgı zaman böyle gevsek konusamayacak dewıt by
  Heralde bu ayetlerı kendı icın koymus olmalı

  "Göktekinin sizi yere geçirivermeyeceğinden emin mi oldunuz? (O zaman) bir de bakarsınız yeryüzü şiddetle çalkalanıyor. Yahut göktekinin, üzerinize taş yağdıran rüzgâr göndermeyeceğinden mi emin oldunuz? O zaman, uyarım nasılmış bileceksiniz!" (Mülk, 67/16 ve 17)
 3. Cundullah el-Kürdî

  Cundullah el-Kürdî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  13. Sözünüzü ister gizleyin, ister açığa vurun; bilin ki O, kalplerin içindekini bilmektedir.

  14. Hiç yaratan bilmez mi? O, en ince işleri görüp bilmektedir ve her şeyden haberdardır.

  15. Yeryüzünü size boyun eğdiren O'dur. Şu halde yerin omuzlarında (üzerinde) dolaşın ve Allah'ın rızkından yeyin. Dönüş ancak O'nadır.

  16. Gökte olanın, sizi yere batırıvermeyeceğinden emin misiniz? O zaman yer sarsıldıkça sarsılır.

  17. Yahut gökte olanın üzerinize taş yağdıran (bir fırtına) göndermeyeceğinden emin misiniz? İşte (bu) tehdidimin ne demek olduğunu yakında bileceksiniz!

  18. Andolsun ki, onlardan öncekiler de (bunu) yalan saymışlardı; ama benim karşılık olarak verdiğim azap nasıl olmuştu!

  19. Üstlerinde kanatlarını aça-kapata uçan kuşları (hiç) görmediler mi? Onları (havada) rahmân olan Allah'tan başkası tutmuyor. Şüphesiz O her şeyi görmektedir.

  20. Rahmân olan Allah'a karşı şu size yardım edecek askerleriniz hani kimlerdir? İnkârcılar ancak derin bir gaflet içinde bulunmaktadırlar.

  21. Allah size verdiği rızkı kesiverse, size rızık verebilecek olan kimdir? Hayır, onlar azgınlık ve nefrette direnip durmaktadırlar.

  22. Şimdi (düşünün bakalım), yüz üstü kapanarak yürüyen mi (varılacak) yere daha iyi erişir, yoksa doğru yolda düzgün yürüyen mi?

  23. (Resûlüm!) De ki: Sizi yaratan, size işitme duyusu, gözler ve kalpler veren O'dur. Ne az şükrediyorsunuz!

  24. De ki: Sizi yeryüzünde çoğaltıp yayan O'dur; ancak O'nun huzuruna gelip toplanacaksınız.

  25. "Doğru sözlü iseniz (söyleyin), bu tehdit hani ne zaman (gerçekleşecek)?" derler.

  26. De ki: O bilgi, ancak Allah'a mahsustur. Ben ise sadece apaçık bir uyarıcıyım.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş