1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Kafirov Tesettüre Ve Sakala Savaş Açtı

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında Hattab Amedi tarafından paylaşıldı.

 1. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Kadirov Tesettüre ve Sakala Savaş Açtı
  Kadirov’un önceki gün (15 eylül) Rusya’nın Çeçenistan yayını yapan Rusya 1 analında peçeli ve çene üstünü kapatan kadınları sokak ortasında gözaltına alıp onları iç çamaşırlarına kadar soyacağız açıklamasının ardından (16 eylül) Kadirov!a bağlı silahlı çeteler Cevherkale (Grozni)’de 3 tesettürlü bayanı zorla gözaltına aldı.

  [​IMG]


  Kadirov’un yaptığı açıklamanın ardından Çeçenistan’da sakallı ve tesettürlü insanlara karşı baskı ve şiddet arttı.

  Bölgeden bağımsız kaynakların Sütun Haber’e ayaptığı açıklamalara göre 10’a yakın tesettürlü bayanın zorla gözaltına alındığı ve bunlardan birisine işkence ve tecavüz edildiği öğrenildi.

  Tecavüze uğrayan tesettürlü bayanın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.

  Kadirov’un tesettürlü bayanların yanı sıra sakalı uzun erkeklerede gözdağı vererek “Onlar vahabilere benzemek istiyorlar. Hiçbir suçları yoksa bile onlara benzemek istedikleri için onların sadece sakallarını değil sakallarıyla birlikte kafalarınıda keseceğiz” şekilde açıklama yapmıştı.

  İşte Kadirov’un televizyonda yaptığı açıklamanın video kaydı.
 2. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kukla Yönetim Çeçenlerin Evlerini Yakıyor
  Çeçenistan yönetiminin direnişçilerin ailelerinin evlerini yakarak onlara yardım edilmesini engellemeye çalışıyor.
  [​IMG]  Çeçenistan’da hükümet muhaliflerinin evlerinin yakıldığı iddia ediliyor.

  İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) Moskova temsilcilerinden Tatyana Lokshina yurt dışında yaşayan bir Çeçen muhacirin talebi üzerine Çeçenistan’a gizli bir ziyaret yaptı. Lokshina, ziyareti ile ilgili olarak Liberty Radyosu Rusya servisine konuştu.

  Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov’a karşı olanların evlerinin gerçekten yakıldığını savunan Lokshina, ülkede herkesin bu konuda konuştuğunu söyledi. Hükümetin bu iddiaları kabul etmediğini ancak ev yakmayı bir cezalandırma politikası olarak uyguladığını kaydetti.

  Ağustos ayında bir televizyon programında konuşan Ramzan Kadirov u ifadeleri kullanmıştı:

  "Eskiden bugünkü direnişçiler gibileri halkımız arasında lanetleniyor ve sürgün ediliyordu. Bu Çeçen geleneğini yeniden uygulamamız gerekir. Direnişçilerin yakınları dağdaki silahlı gruplara sahip çıkıyor, onlara yemek ve giysi götürüyor. Direnişçiler ise polisleri öldürüyorlar, evlerimizi yakıyorlar. Ormandakiler ile alakası olmayan hiçbir aile yoktur. Kim onlara yardım ediyorsa o da suç ortağıdır. Onlar terörist, aşırılıktan yana, vehhabi ve şeytanlardır. Bazıları direnişçilerle akrabalıklarını reddetse de onlar yine cezalandırılacaktır.”

  Kadirov’un bu açıklamasını hatırlatan Lokshina, ülkede sürekli evlerin yandığını ve yanan evlerin tamamının da direnişçilerin ailelerine ait olduğunu belirterek bu durumun Kadirov’un talimatının sonucu olduğunu ifade etti.
 3. Ebu Huzeyfe eş Şami

  Ebu Huzeyfe eş Şami Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Subhanallah bu şerefsiz kafir bacılarımız hakkında böyle konuşurken biz de rahat rahat yaşıyoruz.. Allah bize şuur versin :(
 4. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu duruma nasıl geldi,belkide onu konuşmak gerekir.Bir kafir çıkıp çeçenistanda açık açık değerlerimize hakaret edecek,bu duruma nasıl gelindi onu anlamak gerekir.Hattabların,cevherlerin,şamillerin şanlı cihadına ve mücadelesine ev sahibliği yapan,bir zamanlar ümmete direniş pompalayan şehidler yurdunda,bugün birileri kalkıpta bunu diyorsa,o zaman oturup bu hale nasıl gelindi demek zorundayız,aksi halde sorunumuzun kaynağına inemeyiz.Bir kafirov gider başkası gelir,bunca emek ve bedellerin sonunda geldiğimiz nokta bu olmamalıydı?Demekki biz biryerde yanlış yapmışız diye düşünüyorum..
 5. millatu_ibrahim

  millatu_ibrahim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ey Allahım bu azgın münafık ne olur kafkas emirliğin eline ölü deil diri geçsin. Böylece hem zindanlardaki bacılar ve kardeşler için kurtuluş sebebi olur hem de kâfirler için büyük bir korku.. Allahım nasip et!!!
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş