1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Kafkasya Emirliği Emiri’nden Ömer Çeçen’e Işidi Terket” Çağrısı

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  [​IMG]

  Ümmet-i İslam Haber Merkezi Kafkasya İslam Emirliği Emiri Ebu Muhammed El Dağıstani’nin ses getiren beyanatının satır başlıklarının tercümesini takdim eder:
  Kafkasya İslam Emirliği Emir Ali Ashabın (Ebu Muhammed El Dağistani) Şam da zuhur eden Fitne ile alakalı beyanatından başlıklar:

  Ey sevgili kardeşler ve bacılar! Bu konuşmamız şamda olan fitnelerle alakalı olacaktır.

  Ümmet’e Birlik Çağrısı..

  Allahu teala kuranda şöyle buyuruyor.” Allahın ipine sımsıkı beraberce sarılın . Bölünüp parçalanmayın. Allah’ın sizin üzerindeki nimetini hatırlayın; Sizler düşman iken kalplerinizi birbirine ısındırdı. Onun nimeti sayesinde kardeşler oldunuz. Ateşten bir çukur üzerindeydiniz de sizi ordan kurtardı. Allah ayetlerini böyle açıklar umulurki bu sayede hidayet bulursunuz.”

  Devle Cemaatinin çelişkileri,Müslümanları tekfir etmeleri ve Şer’i olmayan bahaneleri ile ilgili açıklama ve nasihatler ;

  Allaha hamd olsun ki Allah bize hakkı hak olarak gösterdi. Son olarak devle cemaati medya sözcüsünün bu hiçbir zaman bizim menhecimiz olmadı ve olmayacak adlı beyanında El Kaide komutanlarını ve Şeyh Eymen EZ Zevahiriyi menheclerini değiştirip artık tağutları tekfir etmediklerini ve demokrasiyi benimsediklerini ima etti.

  Allaha hamd olsun ki Allah bize hakkı hak olar gösterdi. Son olarak devle cemaati medya sözcüsünün (Adnani) bu hiçbir zaman bizim menhecimiz olmadı ve olmayacak adlı beyanında

  • El Kaide komutanlarını ve Şeyh Eymen ez Zevahiriyi menheclerini değiştirip artık tağutları tekfir etmediklerini ve demokrasiyi benimsediklerini söylemesi
  • Ve Eymen El Zevahirinin eski mısır cumhurbaşkanı mursiye olan ihtiram içerikli bir kaç kelimeden ötürü bu ve benzeri şeyler ve şüphelerle devle cemaati kendisinin el kaideye olan biatından çıktılar.
  Diyorlar ki ”Bizler Müslümanları tekfir etmiyoruz.” Peki ozaman bu cümlelerin anlamı nedir.?

  ”El kaide artık tağutları tekfir etmiyor. Çoğunluğu demokrasiyi benimsiyor. Sykes picot sınırlarını tanıyorlar.” Eğer bunun adı tekfir değil ise biz bunun için başka bir isim bulamıyoruz.

  Devle cemaatına müntesip olan bazı kişiler açık bir şekilde ”Nusret Cephesinin mürted olduğu, Ebu Muhammed El Cevlanin kafir olduğunu söylüyorlar.” Üstelik Hiç bir müslümanı tekfir etmiyor demelerine ramen. İşte devle cemaati bu tür birbirine zıt terimler içerisindedir.

  Kafkasyalı Mücahitlere Nasihatler..

  Elhamdulillah Kafkasya Mücahidleri kardeşlerimiz kafkasya emirliği komutanlığına itaat ettiler. Hiçbir tarafı tutmadılar. Onların bu durumu sebebi ile bizler gerçektende sevinç içindeyiz. Bunların hepsi Allah swt. fazlı iledir. Bundan ötürü bugün kardeşlerimizden fiyneye karşı olan bu tarafsızlık hallerini kurumalı ve tüm kuvvetlerini kafir beşara ve onun destekçilerine yöneltmeleri ve hiç bir tarafı tutmamalarıdır. Özgürleştirdikleri yerleri kontrol altına alıp üzerinde Allahın şeriatını uygulasınlar. Bu bölgeler sadece kardeşlerimizin kontrülü altında olacak. Onlardan izin alarak diğer diğer mücahitlerinde buraya girmelerine izin vermeliler. Çünkü haliyle onlarca ketibe var ve herkesin bağlı olduğu bir komutanlığı var. Biz neden bunu yapmıyalım? Taki fitne bitinceye kadar.

  Ömer Çeçen’e Nasihat…. ”Devle Cemaatinden ayrıl ve Muhacir Ensar ordusuna katıl!”.

  Bazı kardeşlerle alakalı olarakta onlara nasihat etmeyi diliyoruz . Özelliklede kardeş Ömer Şişaniye ;

  Bu kardeş başlarda dışardaki temsilcilerimiz tarafından emir tayin edildi. Bu kardeş çoğu kişinin kalbini kazandı ve büyük başarılar elde etti.

  Bunların hepsi Allah swt. Fazlı ileydi.Çoğu mücahit kendisin etrafında toplandı . Sahadaki savaşta büyük başarılara,fetihlere ve kazanımlara imza attılar.

  Fitneler başladığında kardeşlerimizden bir hiçbir tarafa katılmadan bağımsız bir taraf olmalarını istedik. Fakat bu kardeş Ömer Şişani kendi nefsi ile Devleye katılmayı etmeyi seçti.

  Bundan ötürü kendisini eleştirip suçlayacak değiliz bu kendi görüşüdür. Fakat devle cemaati tarafına geçtikten sonra kardeşleride bu fintenin içine çekti. Onlarıda devleye intikat etmeye çağırdı. İşte bizim razı olmadığımız şey budur. Kendisine Kafkas emirliği adına konuşmasına ve kardeşlere bu tür davetlerde bulunmasına izin vermeyiz.

  Bu kardeşin yaptıklarından razı değiliz. Ümit ediyoruzki bu kardeş Adnani’nin beyanından sonra hakikati anlar ve devle cemaatini terk edip Muhacir ve Ensar ordusuna katılır. Çünkü bizler kendisinde sadakati görüyoruz.”

  (Ebu Muhammed’in beyanatının tam tercüme edilmiş hali yakında sayfamızda ilginize sunulacaktır.)


  ummetislam
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
 2. eren

  eren Üyeliği İptal Edildi Banned Kullanıcı

  Orayı bizzat soluyan kardeşlere dışarıdan çağrı yapmak bence doğru olmasa gerek çünkü oradakilerin taktiri daha evladir
 3. abdullah13

  abdullah13 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kimleri kastediyorsun
 4. sirati mustakim

  sirati mustakim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ömer Şişanin disaridaki dedigin kavkaz emirliginin adindan beyan vermesi ve konusmasi ne kadar dogru?
 5. Yasin D.

  Yasin D. MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı! Kullanıcı

  Hangi konuşmasında kavkaz emirligi adında açıklama yapmis ?
  Ayrıca ömer sisani Suriye'de cecenlerin Emiri olarak atanmisti kavkaz emirligin bi önceki emiri umarov (shahid in sha Allah) tarafından. Ve o yasarken muhacirin ve Ansarda ayrılıp Devleye katildi. Bunu da o zamanin emir ile istisare ettikten yapti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş