1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Çözüldü Kenzül Arş Duası Sahih Mi?

Konu, 'Kur'an ve Sünnetten Delillerle Soru - Cevab' kısmında ilyadis tarafından paylaşıldı.

 1. ilyadis

  ilyadis Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Elimde yıllardır okudugum bir kitap var esma yayınlarına ait sitenizde o kitabında tanıtımı var.şimdi benim aklımı karıştıran şey ben o kitapta yazan kenzül arş dusını sürekli okuyorum ve bugun netten anlamına bakmak için sizin sitenize girdim bir kaç siteyede baktım ama gördüğüm şey benim devamlı okudugum kenzülarş duasıyla sitelerde yayınlanan kenzülarş duası aynı degil.peki benim akuduğum dua ne? başka bir tane daha kenzülarş duasımı var?kafam karıştı benim yardımcı olursanız sevinirim.ALLAH a emanet olun...
 2. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kenzul Arş Şirk Duasının Tercemesi ...

  Okuyanı Şirke Düşüren bu ''Dua''nın Tercemesi yapılmış ve bende İnsanlar okusun öğrensin diye ekliyorum...

  Tevhid Akidesinin tamamı ile Zıddı olan bu Tehlikeli ''Dua'' yı şimdi Okurken ''İstiğfar/Tevbe'' ederek okuyun...

  Altı Çizgili ''Mavi'' yerler ''Şirk'' ihtiva eden Mekkeli Müşriklerin ''Lat,Menat,Uzza'yı Aracı kılmaları ve Allah'a Ortak Koşmalarına vesile olan uygulama ile aynısıdır.''  Tercümesi:

  Melik (kral), Hakk, Mübin Allah'tan başka ilah yoktur. Hakem, Adl ve Metin Allah'tan başka ilah yoktur. Bizim ve eski atalarımızın Rabbidir. Senden başka İlah yoktur. Sen arınıksındır. Ben zalimlerden oldum. Allah'tan başka ilah yoktur. Onun ortağı yoktur. Yönetim onundur. Övgüler onun içindir.

  Diriltir ve öldürür. O diridir ve ebediyen ölmez. Hayır onun kontrolündedir, dönüş onadır. Ve O her şeye gücü yetendir. Ve onunla yardım isteriz. İyilik yapmaya, kötülükten kaçmaya güç kuvvet sadece yüce ve her şeyi bilen Allah'tandır.

  Nimetlere şükür olarak, ondan başka ilah yoktur. Rabblığının ikrarı olarak, ondan başka ilah yoktur. Yüceliğini arındırmak için, Allah noksanlıklardan arınıktır.

  Ey Allahım! Ya Rabbi! "Cebrail'in kanadında yazılı ismin hürmetine, Mikail'in kanadı üzerinde yazılı ismin hürmetine, İsrafil'in alnında yazılı ismin hürmetine, Azrail'in avucunda yazılı ismin hürmetine, ve senin verdiğin Münker ve Nekir ismi hürmetine, ve kullarının sendeki sırları hürmetine, İslam'ı kendisiyle tamamladığın ismin hürmetine, ve Adem'in senden öğrenip cennetten indirildiği zaman kendisiyle sana seslendiği ve senin de kabul ettiğin ismin hürmetine, Şit'in sana seslendiği ismin hürmetine, arşı taşıyan melekleri kendisyle güçlendirdiğin ismin hürmetine,

  Tevrat'ta, İncil'de, Zebur!da ve Furkan'da yazılı ismin hürmetine, kullarına rahmetini sonsuza kadar ulaştırdığın ismin hürmetine, sözlerin tamamı hürmetine, İbrahim ateşe atıldığında hangi isminle sana seslendi de ateş soğuk ve selamet olduysa işte o ismin hürmetine, İsmail kesilirken hangi isminle seslendi de onu kesilmekten kurtardıysan işte o ismin hürmetine, İshak hangi isminle sana yalvardı da sen onun ihtiyaçlarını karşıladıysan işte o ismin hürmetine,

  Hud hangi isminle sana seslendiyse işte o ismin hürmetine, Yakup sana hangi isminle dua etti de sen onun gözlerini ve çocuklarını ona geri verdiysen işte o ismin hürmetine, Davut hangi isminle sana seslendi de sen onu yeryüzüne halife yaptıysan ve demiri onun elinde yumuşattıysan işte o ismin hürmetine, Süleyman hangi isminle sana dua etti de sen onu yeryüzüne kral yaptıysan işte o ismin hürmetine,

  Eyyüb hangi isminle sana seslendi de sen onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtardıysan işte o ismin hürmetine, Meryem oğlu İsa hangi isminle sana seslenip de onunla ölüyü dirilttiysen işte o ismin hürmetine, Musa hangi isminle sana seslendi de sen ona Tur'da hitap ettiysen işte o ismin hürmetine Firavunun karısı Asiye sana hangi isminle seslendi de sen onu cennette rızıklandırdıysan işte o ismin hürmetine, israiloğulları sana hangi isminle seslendiler de denizi geçirdiysen işte o ismin hürmetine,

  Hızır hangi isminle seslendi de onu suda yürüttüysen işte o ismin hürmetine, Muhammed SAV sana mağarada hangi isminle seslendi de sen onu kurtardıysan işte o ismin hürmetine" senden istiyorum. Hiç şüphesiz sen cömertsin, büyüksün. Bize Allah yeter. O ne güzel vekildir. İyilik yapmaya da kötülükten kaçmaya da güç kuvvet sadece yüce ve büyük Allah'tandır. Allah efendimiz Muhammed'e, ailesine ve arkadaşlarına destek versin, güvenliklerini sağlasın!


  HİDAYET HAKKA TABİ OLANLARIN/OLMAK İSTEYENLERİN ÜZERİNE OLSUN.
 3. ABDULHAK

  ABDULHAK الإذلال هو بعيد عنا Yetkili Kişi Site Admin

  Piyasada dolaşan , özellikle Türkiyedeki kitapçılarda kenzül arş diye basılan dua; bazı kesimlerin güzel görerek derlediği dua içeren ayetler, hadislerdir. Rasulullah ve sahabe böyle bir dua adı derlemesi önermemiş , etmemiştir. Türkiyeye mahsus bir bidattir. Yayınevlerine göre farklılık arzetmektedir.
  Kenzul Arş uydurma duası Türkiyedeki cahil yayın evlerinin ticari ürünlerindendir. Bu yayınevlerine açıp delilini sorarsanız, size La Fontaine masalları anlatmaya kalkar.

  Uydurma olan bazı duaların anlamı güzel gibi görünse de Rasulullahtan sahih kaynaklarla gelmiyor ise bidatttir, merduttur. Anlamı onu meşru kılmaz, delili meşru kılar.
  Müslümana düşen böyle kaynaksız, delilsiz uydurma derleme dualar yerine , Sahih kaynaklarda delilleriyle Rasulullahtan zikredilen dualar, zikirler , tesbihatlar ile amel etmektir.


  İLGİLİ KONULAR:

  ORİJİNİ

  KALABALIKLAR DİNİNİN SEVAP KAYNAKLARINA REDDİYE

  https://www.islam-tr.net/konu/kalabaliklar-dininin-sevab-kaynaklarina-reddiye.8701/

  CEVŞEN ŞİA BİD’AT’İDİR , UYDURULDUĞU KAT’İDİR

  https://www.islam-tr.net/konu/cevsen-sia-bid’at’idir-uyduruldugu-kat’idir.7823/

  KANDİL GECELERİ BİD’AT’Çİ NİCELERİ
  https://www.islam-tr.net/konu/kandil-geceleri-bidatci-niceleri-kitap.8101/

  EBCED VE CİFİR, YAHUDİ KABALASININ ŞİRKİDİR
  https://www.islam-tr.net/konu/ebced-ve-cifir-yahudi-kabalasinin-sirkidir.7852/

  ŞİRK - BİDAT ve HURAFELER
  https://www.islam-tr.net/konu/sirk-bidat-ve-hurafeler-video.11725/
 4. ilyadis

  ilyadis Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  tşkler yardımınız için ozaman bundan sonra o duayı okumayacağım.ALLAH a emanet olun
 5. essada

  essada Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bazı ibareler şirke kaçıyor ama Allaha cc isimleriyle dua etmek şirk mi? yani isimleri hürmetine istemek?
 6. ABDULHAK

  ABDULHAK الإذلال هو بعيد عنا Yetkili Kişi Site Admin


  Uydurma bir duadır Demek istediğimiz bu.
  Rasulullah tavsiye etmemiş , sahabe böyle bir dua bilmezdi. Onlar Rasulullahın tavsiye ettiklerini yaparak sünnete uyarlardı.
 7. Muaz ibni Cebel

  Muaz ibni Cebel Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ALLAH razi olsun..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş