1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Kitap tanıtım ve tavsiyelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.

Konu, 'İslami Kitaplar - Online Kitap Oku' kısmında deli tarafından paylaşıldı.

1. guldeste

guldeste Islam-TR Üyesi Kullanıcı

tabi bu senin düşüncen olduğu için açıklama yapmıyorum :)
  2. deli

deli Islam-TR Üyesi Kullanıcı

keşke sadece benim düşüncem olsa :dillll
  3. guldeste

senin yada senin düşüncene sahip olanların :güldüm
    herkes aynı düşünmek zorunda değil...
    konu baya derin olduğu için açıklama yapmıyorum :güldüm
  4. deli

haklısın. derin hocaların anlattığı konular çok derin olur, bizler anlayamayız, içinde boğuluruz değilmi :asabi
  5. guldeste

yanlış anladın est. :üzgünüm
    ben konu baya uzun olur. burda anlatılcak bir konu değil demek istemiştim
  6. deli

farketmez. konu uzun diye anlayamayacak değiliz, yada sitemizin alanı okadar kısıtlı değil. ben içerisinde bir çok yanlışlığın barındığı bir kitabı tavsiye ettiğini düşünüyor ve sana şaşırıyorum. ahamda bak şaşırdım işte :böööö :eek:
  7. kıtmir

kıtmir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

s.a
    tartışmaya gerek yok bu sitede rabıta tasavvuf şeyh mürit hakkında sürüsüne berekt tartışma münazara doğrular yanlışlar var islami bilgiler ve islai sohbet bölümünde
    konuyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz....
  8. guldeste

sen bu kitap hakkında bu kadar şaşırırken anlatsamda anlamak isteyeceğinden şüpeliyim :güldüm

evt çok doğru
  9. deli

ben anlamak isterim. eğer hatam varsa müslüman olarak düzelt mek sizin vazifeniz. ama aynı şeyler senin içinde geçerli. bende anlamak isteyeceğinden şüpheliyim :huhuuhuu
  10. kıtmir

çok meraklandım şimdi...kitabı okuyacam önümüzdeki günlerde...
  11. deli

açıkçası kimseye okumasını tavsiye etmediğim gibi, okumamasını tavsiye ederim. yinede siz bilirsiniz. benden size deli tavsiyesi :huhuuhuu
  12. kıtmir

hiç dedim mi ben meraklı bir insannım ..şimdi sen bana okuma diyosun ama benim okuma azmimim tetikliyosun....yani bir bakıma tetikleme...samanpan dan öğrendim de....
  13. deli

iyide saman... da o kitabı okumamayı tavsiye ediyor. o zaman bu senin okuyacağın anlamınamı geliyor. bir gün peygamberimiz hz. ömeri tevratı okurken görüp kızıyor. onu tevratı okumaktan men ediyor. ve ona '' eğer bu gün hz musada gelecek olsa kurana iman edecektir'' diyor. hz.ömer o kitabı tetikleme mantığıyla okumalımıydı yani :huhuuhuu
  14. kıtmir

şimdi bir normal kitapla...kuran ı karşılaştırmak nasıl bir mantık nasıl bir izan....yani olsa olsa bunu sne yaparsın....allahın sözüyle beşer sözü hiç karşılaştırılırmı...
  15. deli

tahrif edilmiş tevrat Allahın sözü değildiki :huhuuhuu
  16. guldeste

o kitapın tam olarak neresi anlaşılmadı anlayamadım fazla görüşlere zıt birşey olmadığını düşünüyorum...
    okuyarakmı bu eleştiri yapılıyo acaba diye düşünüyorum :vahh
    bende şiddetle kitabı tavsiye ediyorum. Kuranın tefsirini çok güzel anlatıyor.
    konu istemediğim kadar uzadı :güldüm
  17. kıtmir

tmm konuyu bağlıyom herkes eline bir kuran alsın ve yasin yada fetih suresni okumaya başlasın böylesi daha iyiy...
  18. deli

kitabı biraz okumuş biri olarak eleştiriyorum. daha fazlasını okumaya imanım el vermedi. o kitabı kuran ın bir tevsiri olarak kesinlikle kabul edemem. eyer o şeyler islamın özüyse yapmayarak ben imanımdan olurum. ama kesinliklede yapmam. :huhuuhuu
  19. "iNŞiRaH"

"iNŞiRaH" Misafir

:huhuuhuu :agliyorum
  20. deli

:huhuuhuu
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş