1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Kitap tanıtım ve tavsiyelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.

Konu, 'İslami Kitaplar - Online Kitap Oku' kısmında deli tarafından paylaşıldı.

1. Enfal.571

Enfal.571 Administrator Forum Yöneticisi

mustafa islamoglunu tanirim,ama kitaplarini okumuslugum yok. lakin sohbetlerini dinlemisimdir bir sohbetindede kitabin ismi gecmisdi. iceriginide anlatmadilar, öyle aklimda kaldi. okumadigina göre iceriginide bilmiyorsundur?
  2. raba_84

raba_84 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bende şuanda Yaşar kandemir in Peygamberimin Sevdiği Müslüman isimli kitabını okuyorum kitap okumak isteyen arkadaşlara tavsiye ediyorum
  3. deli

deli Islam-TR Üyesi Kullanıcı

islamoğlunun o kitabını okumadım. ama başka bir sürü kitabını okudum. uslub bakımından yazarı tavsiye ederim.
  4. Enfal.571

tavsiyelere uyulur o halde :=).

ben Ömer nesefi´den AKAIDi okuyorum, okumussunuzdur ama yinede tavsiye ederim.

bide emine senlikoglunun önce soru sorarlar ... kitabi da gzl yeni bitti sayilir .
    bide "Müslüman sahsiyeti" (Ashabi kiramdan örneklerle) - M. Zekeryya KANDEHLEVI. cok gzl tavsiye edilir
  5. deli

bu yazarları sana kim söyledi bakalım. boyundan büyük yazarlara takılıyorsun :)
  6. Enfal.571

bak simdiiii, ahi boyumuza göre kitap yoktu bunlari buldum :))
  7. deli

bunlar diye bahsettiklerin kaliteli yazarlar...özellikle nesefi ile kandahlevi
  8. Enfal.571

biliyorum. kücümsemek adina söylememisdim ki
  9. deli

bende nereden bildiğini soruyorum işte :)
  10. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

:çinli benim yeğenin maşallahı var
  11. Enfal.571

ömer nesefiyi senden duymusdum, kitapcida kitaplari incelerken AKAIDi gördüm dedim "ahiler tavsiye ediyordu alalim bakam"(iyide etmisim),
    Z. KANDEHLEVI nasil oldu bilmiyorum kitaplikta duruyordu.. bende yazik bosa durmasin dedim :=)

emine ablayida anlatmisdim nasil oldugunu :=)

imami gazzali gibi yazarlarda var :melek
  12. Enfal.571

hekimoglu ismail
  13. Enfal.571

:ahim
  14. raba_84

raba_84 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

:helalsana :helalsana :cemaat
  15. Enfal.571

mustafa necati bursali yi taniyan varmi? yazdiklarina güvenilirmi? bir kitabina göz attim, benim bilmedigim (siyer hakkinda) konularda cok az kaynak vermis. bazi bölümlerinde hic kaynak yok. yazari taniyan varsa söylermi bana güvenilir birisimi?
    tanimadigimdan soruyorum
  16. _Cangema_

_Cangema_ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hasan el-benna
    HATIRALARIM....
  17. DAVA

DAVA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Alim ve Tağut

okudum cok güzel

İhtilaflar Karşısında İslami Tavır

okudum herkesin okumasi gereken bir kitap oldugunu düsünüyorum

Hz. Peygamber ve İlim

suan okuyorum, gercketen sahane eserlerden birtanesi

selametle
  18. benim

benim Üyeliği İptal Edildi Banned

sona son kala.mehmed alagaş
  19. benim

mehmed alagaşın vahdete 7 adım güzel bir kitap özellikle türkiye coğrafyasında yaşayanlar için
  20. benim

gerçekten türkiyede yaşayıp ve islami kitaplar okuyanların arasında MEHMED ALAGAŞIN kitaplarını okumamış olmak veya bahsetmemek yakını uzakta aramaktır düşüncesindeyim çünkü bu toprakta yaşamış ve buradaki sıkıntıları yaşamış ve şahid olmuş biri,tamam SEYYİD KUTUB,ALİ ŞERİATİ,HASSAN EL BENNA,FETHİ YEKEN,İZZEDDİN EL KASSAM,İBNİ TEYMİYE BUUNLARIDA OKUMAK LAZIM AMA ONLARIN BELDELERİNDE en azında islami bir yapılanma gizli olsada yapıla bilinir ,eğitim sistemi,halk kitlesi,gibi şartlar buraya göre çok farklı onun için( mekan ) farkıda var şartlarında hakkeza dilleri arapça onlar için kolay bizim için zor ,bizim için kolay olan onlar için zor olan durumlar vardır,zaten iştihat bundan dolayı olmamışmı ,olması gerekmiyormu....
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş