1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Kuranmeali.org Sitesinin Yaptığı Tahrif

Konu, 'Kuran ve Sünneti Anlamanın Önündeki Engeller' kısmında Ebu Selman et-Turkî tarafından paylaşıldı.

 1. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Allah aşkına, fatiha suresi 5. ayetteki نَسْتَعِينُ (nestainu) sözcüğünü nasıl tahrif etmişler. Milleti illa muşrik yapacaklar. İyyake na'budu ve iyyake nesta'in = Yalnız sana kulluk ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

  Ama(Allah'a sığınırım) yazdıkları şey aynen şöyle :

  5.
  nestaînu : istiane (mürşidimizin kim olduğunu öğrenmek için özel yardım) isteriz

  Link : http://www.kuranmeali.org/1/fatiha_suresi/5.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx
  Son düzenleme: 7 Mart 2016
 2. عبد الرحمن

  عبد الرحمن İyi Bilinen Üye Süper Moderatör Kullanıcı

  İskender Ali Mihrin sitesi (veya bağlantılı)
 3. Kozsoy

  Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  evrenesoğlu kafirinin sitesi :

  [​IMG]
 4. Mert Gezici

  Mert Gezici Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu siteyle alakalı değil de meali yapan şahıs ile alakalı aslında. Onlar sadece farklı mealleri siteye aktarıyorlar
 5. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  5 seneyi gecti sanirim o zaman site sahibi müslümanlara diyordum bu adamlar ciddi sekilde bu ise yatirim yapiyor ileride googleden aranan her ayette bu adamlarin hatali meal ve tefsirleri okunacak diye. Malesef birlik olup saglam bir site karsilarina cikaramadik...
 6. ruveyda

  ruveyda Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bu tür insanlar okadar çokki ben hakkı islamı temsil ediyorum diyorlar ..müslümanlar adeta beyin tutulması yaşıyor...çok bilgi kirlilği var ....zamanında Alimlerin bile uzlaşamadığı ihtilaf ettiği konular ısıtılıp ısıtılıp asırlar sonra bile gündem ediliyor sırf müslümünlar safları sıkıştırmasın diye fitne tohumu ekiyorlar.... islamı yeni öğrenen gençler için hem üzülüyorum bu bataklıklara saplanmamak için çok gayret etmeleri lazım hemde bunu başarırlarsa sağlam gençler olacaklar diyede sevinmekteyim... Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun...şuan kor bir ateşi tutmaktayız...sağlam kaynaklara sarılmak gerekir bizde hocacılık şeyhcilik yok ...o söylediyse doğrudur diyebilecek bir lüksümüz yok çünkü bizim ahiretimizi ilgilendiriyor onun için araştırmadan kitap karıştırmadan islam öğrenilmez ...en güvendiğiniz insan bile insandır nihayetinde onun için gençler sorgulamalı araştırmalıdırlar
 7. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kuran Meali sitelerine bakıyorum.. Özellikle kelime mealli olanlara. Fakat mâkul bir site bulamadım. Bizim kardeşler bir site yaptılarda arama motorlarında mı çıkmıyor.. Yoksa ben mi dikkat edemedim? Bildiğiniz güzel bir site var mı?
  Çoğu zaman şu sahte peygamber dedikleri kişinin sitesine bakma zaruriyeti hasıl oluyor.. Kelime meallerinde bir sıkıntı görmese de insan bakmaya utanıyor..
 8. عبد الرحمن

  عبد الرحمن İyi Bilinen Üye Süper Moderatör Kullanıcı

  İngilizce olarak quran.com ve sunnah.com var. Sayfalaırn layoutu ve dezaynı da çok güzel verdikleri servisin yanında - temiz, basit ve kullanışlı. Aynısı (veya benzeri) Türkçe olarak da yapılsa çok iyi olur, hem Kur'an için hem de hadisler için.
 9. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  O halde önce bir ingilizce öğrenelim. Sonra Kuran meallerine bakarız : ).
 10. عبد الرحمن

  عبد الرحمن İyi Bilinen Üye Süper Moderatör Kullanıcı

  Yok kastim o değildi. Zaten genellikle bu gibi sayfalara alıntılamak için ihtiyaç oluyor, izleyici kitle-muhatab Türk ise yine Türkçe lazım olacaktır.
 11. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kastınızın o olmadığını biliyorum.. Trajıkomik hâlimize dem vuruyorum.
 12. muhammet087

  muhammet087 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 13. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Hocam bu sitede kelime meali yok yalnız.. Gerçi mihrin sitesinde de türkçesini yazmışlar ama az çok iş görüyor du.. Bu arada arama motorundan bu gün biraz bakındım ilk sayfada mihr alinin en az iki sitesi daha var.
 14. muhammet087

  muhammet087 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  kelime meali olarak kuranmeali.com diye bir site var,bunların iskender mihr ile ilgileri yok heralde
 15. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  sitenin yaptığı şey türkiyedeki bütün mealleri mukayese etmeyi sağlaması. bende bu siteyi çok kullanıyorum. benim en çok tercih ettiğim meal ibni kesir tefsirinden alınmış mealdir. yaşar nurininde i... iskenderinde fetöcü lerinde mellerini yayınlamaktan geri durmuyorlar. bu meal sitesi hayırlı bir iş gibi dursa da çok sıkıntılı. ifsadoğlunun peşine takılıp kayanları birebir müşahede ediyoruz yıllar içinde
 16. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Rahmetli Timurtaş hocanın dediği gibi necaset suyu ile abdest alınmaz.. Bu adamların sitesi ile de din öğrenilmez.. Mecburiyet diye bakıyoruz. Aslında usule, nizama uygun 6-7 mealle bir site açılsa, bunlardaki gibi arapçaları türkçe okunuşları ile değilde orjinal metin kelimeleri ile yazılsa birde kelime kelime meal yazılan yerde o kelimeye tıklandığında o kelimenin diğer mânaları verilse, üstüne ayetlerin üzerine tıklandığında ayrıyeten tefsirinden ziyade bu âyetle alakalı hadis ve âyetler, iniş sebebi ve tarihi gibi konuların yazıldığı küçük bir sayfa belirse.. ne güzel olur çokmu şey istiyorum.. : )
 17. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Böyle bir meal sitesi yapsaydınız hangi mealleri alırdınız? Kelime tercümesi için hangi kaynağı veya meali tercih ederdiniz?
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş