1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Video Mahmud Hocaya Bakmak Allah'ı Seyretmektir!

Konu, 'Tasavvuf - Bid'at Videoları' kısmında Abdulmuizz Fida tarafından paylaşıldı.

1. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

Mahmud hocaya Bir an Bakmak 150 Yıl İbadetten Üstündür! O'na Bakmak Allah'ı Seyretmektir(!)
  2. Ebu Hanif

Ebu Hanif İbrahimî bir Hanif, Muhammedî bir Devrimci Kullanıcı

"Onlar, ahbarları (dîn adamlarını) ve ruhbanları (rahipleri) ve Meryem oğlu Mesih’i Allah’tan başka Rab’ler edindiler. Tek bir ilâha kul olmalarından başka bir şeyle emrolunmadılar. O’ndan başka ilâh yoktur. (Onların) şirk koştukları şeylerden O (Allah), münezzehtir." (Tevbe - 31)

Allah böyle fikriyatı alem-i İslam'dan beri eylesin, bunları da ıslahı mümkünse ıslah etsin.
  3. Tevhid yolunda

Tevhid yolunda Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yuh olsun böylelerine. Allah ıslah etsin
  4. keşmiri

keşmiri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu tipler yüzünden ehli sünnet zan altında kalıyor,kötüleniyor
  5. f471h

f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu vakaların en derin şekilde incelenmesi ve nesillerin korunması için önlem alınması lazımdır.

Bir tane ilah vardır onun adı Allah'tır. Onun eşi, benzeri, dengi ve ortağı yoktur. Yalnızca ona ibadet edilir. Çok gayet anlaşılır bir durum. Bu insanları bir araya getiren onun emri olan İslam'dır. Yani bu mekaniğin neresinde sorun var da çok basitçe anlaşılabilen bir olguya varamıyorlar. Bu bir faciadır ve acilen bunun için çözüm bulunmalıdır. Bu insanlar kalpleri ve beyinlerinin hasta olduğuna, işlev bozukluğu yaşadıklarına ikna edip tedavi yoluna (tevhid) sokmak gerekir. Ama iyileşmesi için önce hastanın tedaviyi onaylaması gerekir. Bence bunu yegane çözümü, tevhidi en doğru şekilde tebliğ etmektir.
  6. f471h

f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ben bakınca hasta, muhtaç ve aciz bir adam görüyorum.
  7. Bünyamin34

Bünyamin34 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Arkadaşlar öncelikle yeniyim herkese selamünaleyküm, Allah c.c bizleri böyle duruma düşürmediği için ne kadar şükretsek az, konuşmanın en can alıcı yeri ise ihlas üzere ibadet diyor, yani rastgele yapılan ibadette değilmiş.
  8. Ka'b bin malik

Ka'b bin malik Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Tasavvufi derinliği olmayanlar kardeşimizin dediğini anlayamaz. Mahmud efendi hz. (K.s) allah teala'nın bir tecellisi'dir. Efendimiz hazretleri ile alah'ı ayıran temel fark etin alah'ın hocaefendimize bedenen girmesi nüfuz etmesidir. Yunus emre hazretleri buyuruyor ki ete kemipe büründüm alah olarak göründüm. Bu söz durumu net bir şekilde açıklayıcıdır.
  9. Ka'b bin malik

Alimler peygamberlerin varisleridir.
    Allah itaat resule itaattir.
    Yani allah=resul
    Resul kimdir Muhammed s.av dir.
    Böylece alah=Muhammed
    Alimler allah'ın varisidir.
    Allah alimlere tecelli eder.
    Mahmud efendiyi inkâr allah'ı teala inkârdır. Küfürdür tağuta iman edip, allah''ı inkâr etmektir.
    Ayyette alah ne diyor? Onlar seni yalanlamıyorlar alahı yalanlıyorlar.
    Allah=muhammed.
    Muhammed'i inkâr alahı rçteala inkârsa Mahmud Efendi Hazretlerini inkâr tüm kainatı inkâr ve alahı inkâr demektir. Bu insanın fıtratına terstir. Allah'ı inkâr eden hristiyanlar yahudiler gibi kâfir olur.
  10. ez-Zehebî

ez-Zehebî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu akıl yoksunu hulûlcu herifin burada ne işi var?
  11. Sena Farisi

Sena Farisi لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ Süper Moderatör Kullanıcı

Umulur ki Allah, bura vesilesiyle hidayet nasib eder.
  12. Deniz_

Deniz_ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Estağfirullah... Rabbim hidayet etsin size, sözlerinizin tamamı küfürdür. "Allah" ismini bile özenli yazmaktan acizsiniz, doğrusu bu kadar akılsızlık örneği bir arada kolay bulunmaz.
  13. Abdulmucib

Abdulmucib لا اله الا الله Site Admin

https://www.islam-tr.net/konu/kiz-kardesim-musrik-birini-seviyor-ne-yapmaliyim.54222/

Bir kaç ayda ne oldu sana Ka'b bin malik? Tevhid diyordun, şirk reklamcısı olup çıkmışsın. Aklını mı kaybettin, üyeliğinin şifresini mi kaptırdın bi beyinsize?
  14. Pangea

Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

in şa Allah hesabın hacklenmiştir diyecem ama hackleyen kişinin de samimi düşüncesi böyle ise durum vahim!!!

ben bu hocacıları masumane bir hocanin kulliyatindan faydalandiklari icin hocaya saygi duyduklarini ve kimisinin bu saygi sevgiyi abarttigini dusunuyordum ancak Allah ile bir kulu alenen eş tutmak hatta Allah olduğunu iddia etmek!!!! şirkin daha net tanımı olabilir mi?

De ki: Ey kâfirler.
    Ben sizin taptıklarınıza tapmam.
    Siz de benim ibadet ettiğime ibadet edecek değilsiniz.
    Ben de sizin taptıklarınıza tapacak değilim.
    Siz de benim ibadet ettiğime, ibadet edecek değilsiniz.
    Sizin dininiz size, benim dinim bana.
  15. uKaB

uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Subhanallah.

O nasil bir soylemdir.

Bu ALLAH Dostlari ve devami ummet paramparca olurken nerede acaba.
    Ummetin adamlari zindanlarda cururken nerede acaba

Kafir kadirovla ne konustular ?

Muslumanlari kafire satan adam la ALLAH dostlarinin ne isi olur.

Tevbe almaya mi geldi acaba ?

Vallahi musluman oldugunu soyleyen sizler ALLAH dostlarinin ALLAH YOLUNDA paramparca olduklarini gorene kadar zindanlarda curuduklerini gorene kadar ve budurumu idrak edene kadar bu zilletten kurtulamayacaksiniz.

Adam peygambermiki onu reddeden ALLAH İ reddetsin.
    Subhanallah

Soylediklerini iyice tart..!
  16. Ka'b bin malik

Sen zikir çekme sabah namazını kılma, zikirleri aksat Allah dostlarını ziyaret etme. Peygamber s.av yüzü suyu hürmetine bişey isteme. Kabir ziyareti yaoma, aracılık yok de, ona buna şirk de , mehmetçiğe fasık de sonra niye bu haldeyiz diye Allah'ın dostlarına suçu at yok ya? Allah''tan korkmıyorsan peygamber s.a.vdan kork! Kadirov'un kâfir olduğunu nerden biliyosun kalbini mi açıp baktın? Haşa. Vahabi kardeilerim tevbe edin Alah dostlarına inanın bu hesab yegenimindir. O kullanmıyor rica ettim. O da vahabi elhamdülillah ona laf geçiremedim sizi hak yola davet ediyorum haşa Mahmyd Efendi hz (ks) laf söylemek bizim haddimize değildir. alahu teala için alah teala ile aranıza büyük zatları aracı koyun yoksa kıyamet allahu teala size rahmet etmez. Ben sizi tekfir etmiyorum tekfir islam da yoktur. Bu söyledikleriniz hristiyan ve yahudilerin projesidir alahtan korkun.
  17. uKaB

uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Vehhabi oldugumu nereden cikardin.

Zan etme.

Hani ALLAH DOSTU DEDİGİN kimselerin delili??

Atma otme konusmayla bu is olmaz benim bi ALLAH dostu tanidigim vardi İSLAM DEVLETİNİN en adaletlisiydi
    Biri si en comerti digeri en guzel savasani birisi iyilikte en onde kosani!!

Hatirla kim bunlar Omer ali osman ebubekir. Enes musab bin umeyr halid bin velid amr bin as ubeyde bin cerrah ALLAH onlardan razi olsun

Oyleki siz ayagindaki toza dahi bu yaptiklarinizla ulasamazsiniz.

Oysa ben o toza ulasmak icin ömrumu veririm omrumu

Bizde Rabbımızı zıkr edıyoruz 7/24 namazlarımızı kılıyoruz İslamıyetın tum sartlarını yerıne getırmeye calısıyoruz.

Ama dedıklerının hıcbırını ne peygamberde ne ashabda ne sonradan gelen hak ehlınde asla gormedık.

Dinde Birsey uydurmaktan ALLAH a sıgınırız. Subhanallah.
  18. ez-Zehebî

ez-Zehebî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yanlış anladım, bu hesabın asıl sahibi dinini değiştirmemiş, elhamdülillah. Ama senin durumun kötü. Böyle ölürsen Allah seni müşriklerle beraber diriltir.
  19. Muhammed087

Muhammed087 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

mahmud'u inkar kainatı ve Allah'ı inkar mı, aklını mı kaybettin dalga mı geçiyorsun,bide buna inanmayanı kafir ilan ediyor menzil çorbası fazla gelmiş sana anlaşılan
  20. Pangea

Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

bizim ahirette şefaatçimiz RasulAllah sallAllahu aleyhi ve sellem olacak Allah'ın izniyle. ama siz mahmut beyden şefaat umarken o "ben bunları tanımıyorum" diyecek. Kuranda geçiyor bu durum. tövbe etmesi gereken sen ve senin gibiler.

Fatır suresi 14. ayet

Onlara yalvarsanız duanızı işitmezler, işitseler bile size karşılık veremezler. Kıyamet günü de onları (Allah’a) ortak koşmanızı kabullenmezler. Hiç kimse sana, her şeyden haberdar olan Allah gibi bilgi veremez.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş