1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Makale Mahrûmiyetlerden Kemâl Doğar - Said Özdemir

Konu, 'Yazarlarımız' kısmında Hatve tarafından paylaşıldı.

 1. Hatve

  Hatve Çevrimdışı Kullanıcı

    
  Benim için şu anda söz konusu mesele sadece ve sadece düşmek yada kendini tutabilmek, ayakta kalmak yada kahırdan ölmekti. Bir nevi titreye titreye direnme.
  Her ne zaman köşeye/kabuğa çekilme isteği bende karar kılsa Allâh birilerini gönderdi hep. Birilerinin diliyle teselli verdi. Bir işaretti bunlar elhamdülillah.

  Bir kardeşimiz cezaevinden yeni çıkmış. Kendi tabiriyle suç makinası. Hapishane de bir kişi ona bir kağıt uzatmış. Dışarıda şu hocaların sohbetlerini bul dinle takip et demiş. Âcizin ismini de yazmış o kağıda. Şimdi bu kardeşimiz bana ulaştı, eski ve yeni hallerinin resimlerini gönderdi. Şimdi yüzünde İslâm'ın nûru var. Eski hayat ise karanlık.

  Yeni bir hayat yeni bir yol belirlemiş geçmişe sünger çekerek, helal lokma peşine düşerek.
  Aklıma Yûsuf aleyhisselâm geldi. İnsan bazen hayatta sıfırı tüketmeden zirveye yükselemiyor. Duygusal anlamda da en dibi görmeden bulunduğu çukurdan çıkamıyor.

  Ne güzel demişler:
  'Mahrûmiyetlerden kemâl doğar'
  Bu kardeşimize duâ edelim. Böyle hidâyet bulan kardeşlerimiz de var, hidâyetin içindeyken dışına çıkıp da eski hâllerinde eser kalmayan da.
  Duâlaşalım her daim...

  [​IMG]


  Said Özdemir
 2. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  :) said abi candır

  Rabbim ayaklarını islam üzere sabit kılsın amin imkan olsa yanından 1 dk bile uzak durulmaz cok istifade edilecek bir abimiz
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş