1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

MAKALE ; İslamofobinin nihai hedefi ne?

Konu, 'Edebiyat' kısmında farkındayız tarafından paylaşıldı.

 1. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  İslamofobinin nihai hedefi ne?

  Tüm dünya medyası nefesini tutmuş, Boston’daki bombalama olayının faillerinin yakalanmasını bekliyor, ABD menşeli tam bir curcuna yaşanıyor, gazete ve televizyonlarda, ekranlar “terör uzmanlarından” geçilmiyor.

  Olayın faillerinin yakalanması an meselesi imiş, bu satırlar yazılırken, ABD medyaları hazır-ol’da bekliyor olayı Müslümanlara yıkmak için, bu saatten sonra artık failler “biz bunu ABD okullarında İncil’e aykırı öğretiler eğitim diye veriliyor, bunu protesto etmek için yaptık” deseler bile kimse Hristiyani teröristler diye manşet atmayacak, zaten faillerin olası fotoğrafları üzerinden tüm sosyal medyalar, blogcular bahisler açmış durumda, “şüphelilerin resimleri orta-doğululara benziyor, öyle mi değil mi?” diye.

  Bütün bu hengame içinde Paul Kevin Curtis isimli bir ABD vatandaşı Başkan Obama’ya ve bir senatöre zehirli mektup gönderdi ama bu şahıs ile ilgili çok ufak haberler çıkıyor, ne de olsa beyaz bir Hristiyan Paul Kevin Curtis. Hristiyani terörist Obama’yı zehirlemek istedi diye manşet atılmıyor.
  ABD’li Müslümanların sosyal medyada söyledikleri herşeyi özetliyor aslında, dua ediyorlarmış, “Aman Müslüman çıkmasın bu Boston bombacıları.” diye

  Bu saatten sonra fark etmez, medyayı ABD polisi öyle güzel ayarladı ki, ABD’de düşüşte olan İslamofobi bu sayede tekrar ivme kazanacaktır.
  Peki dert ne? ABD halkı kapitalist-obezlere dönüşmüş, sadece midelerini değil, beyinlerini de gereksiz bir sürü önlerine konan enformasyon ile dolduruyor, her gün Irak’ta, Afganistan’da ölen çocuklarına haberlerine tınmıyor bile.

  ABD’nin artık işgal edebileceği Müslüman bir ülke de kalmadı ki? Bu İslamofobi dalgasının kökeni ne?

  Bunu Hollywood’da aramak lazım.

  Bunu ABD’nin müzik endüstrisinde aramak lazım.

  Bunu ABD’nin oyun ve eğlence sektöründe aramak lazım.

  Tüm dünya gençliğini zombiye çevirmeden rahat duramayacaklar, muazzam bir ruhsal boşluk yaratmadan kendi şeytani-nihai “yeni dünya düzeni” planlarını devreye sokamazlar.

  Bu muazzam ruhsal boşluk yaratılırken, elde cep telefonu, gözler ekranlara kilitlenmiş, damarlarında her türlü kimyasal maddeyi gıda diye dolaştıran insanlık, olur da başka mecralara yönelirler diye ödleri kopuyor.

  Bütün bu medya sirklerine rağmen, 11 eylülden sonra en çok satan kitap ABD’de, Kuran-ı Kerim.
  İşte bu yüzden dolayı İslamofobi sürekli canlı tutulmak zorunda.

  Ruhsal açlık yaratılmazsa insanlar bu şeytani-nihai sistemi, planı sorgulamak zorunda kalabilirler, sistem dışına çıkmak isteyebilirler.
  11 eylülde startı verilen plan artık iyice şekillendi, bundan böyle ABD’deki derin odakların herhangi bir “terör olayı” tertiplemesine gerek yok, doğal kaynaklarını sömürmesi için bir yerleri işgal etmesine zaten gerek yok.

  Önümüzdeki yıllarda bolcana İslamofobi kaynaklı haberle birlikte özellikle tüm dünya gençliğinin ruhsal açlığını azdıran, yaralarını kaşıyan haberler göreceğiz, örneğin acayip bir fortmatta “ufoculuk” yepyeni bir kurtarıcı, bir din diye sunulacak.

  İnsanların dikkatlerini uzaya, göklere, “acaba uzaydan mı geldi atalarımız?” diye zırva sorulara çevirecekler.

  Kısacası “kadim vahiy kültürünün” yerine “uzay kültürü” geçirmeye çalışacaklar.

  Kendini araştırmacı-yazar zanneden bir sürü şaklaban tvlere çıkıp antik gizemlerden, ruhsal enerji patlamalarından, tüm dünyanın yeni bir “spiritüel enerji boyutuna” girdiği vs. gibi her türlü “mistik zırvalıktan” bahsedecek, tüm insanları “yeni bir dine” hazırlayacaklar.

  Bütün bu süreçte, olur da ruhsal açlığa mahkum edilen gençlik, maazzallah, İslamiyet’i araştırmaya başlarsa diye, en başında önlem alıyor, şeytan ve işbirlikçileri.

  Allah’ın dilemesi müstesna, planları şu an itibari ile tıkır tıkır işliyor.

  ABD’li Müslümanlar gece gündüz “dua ediyorlar”, olmuş bitmiş bir olay ile ilgili olarak “aman inşaallah Müslüman değildir” diye, çünkü korku halindeler. Olmuş, bitmiş bir olay ile ilgili dua edilir mi, o da ayrı bir sorun.

  Bu Boston bombalama olayları ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın, toplum mühendisleri artık bir şeyi çok iyi not etmişler : Tek bir görüntü bile yetiyor, ABD’deki İslamofobiye tekrar ivme vermeye, onu canlı tutmaya.


  Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com
 2. ruveyda

  ruveyda İyi Bilinen Üye Site Emektarı Kullanıcı

  bu bombalama olayında amerikanın hedefi ne olacak nasıl hareket edilecek bunu müslümanlar olarak olayları takip etmemiz gerekir.ben bunu islamfobisi olarak görmüyorum islam düşmanlığı.....islamın hakim olması demek amerikanın lider devlet olması nı zora sokacak, hem ticaretleri hem dinleri hemde dünyadaki yeri ve konumu olarak birde orta gözükmeyen ama dünyayı idare eden amerika yönetimi içinde etkisi güçlü olan mason lobileri locaları için HAK ve ADİL bir din olan İSLAM ı her zaman kendilerine karşı tehlike olarak görmüşlerdir.

  Bu yüzden bu bir senaryo da olabilir.gerçekte.... eğer bir düzmece ise çeçen direnişini kırmak için rusya ile amerikanın tezgahı olabilir.....birtaş ile birsürü kuş vurmak ise hedefi bunların gittikleri ülkeler incelenecek müslümanların yaşadığı bir ülke ile bağlantıları veya orda yetiştirildiklerini söyleyecekler ve bir ırak savaşı gibi bir savaş daha belkide.........çünkü amerika liderliğini ve güçlülüğünü vahşetle insanlara gösteriyor....birde petrol ve ya diğer zenginlik kaynaklarıda varsa tamamdır her şey......

  yani biz MÜSLÜMANLAR UYANIK OLALIM VE GÜNDEMİ TAKİP EDELİM.......bizim peygamberimiz bir müslüman ayn ı delikten iki kere sokulmaz diyorsa .....bu sözde alması gereken bir nasihat vardır demektir........müslüman lar akıllı hareket edip amerikanın ekmeğine yağ sürmemeli......
 3. Rabbani

  Rabbani Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu saldırının amacı nedir acaba? Amerikanın yine bir planı mı? Ne olacağını takip edip ilerideki günlerde göreceğiz. Rabbim Müslümanları korusun.
 4. HAMAS

  HAMAS İyi Bilinen Üye Site Emektarı Kullanıcı

  bir iddia : Abd boston saldırılarını bahane ederek suriye'ye girmeyi deneyebilir.Tabi yeterli kamuoyu oluşturabilirse.
 5. uksimu

  uksimu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah yardımcımız olsun inşalllah. basiretimizi arttırsın.
 6. Rabbani

  Rabbani Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Amaçları da o zaten. İslam'a karşı bir atak başlatmak istiyorlar. Allah tüm Müslümanları korusun.
 7. Muhaajir

  Muhaajir Üyeliği İptal Edildi Banned

  Bu iki cecenin annesi, babasi ve teyzesi bunun FBI, CIA ve benzeri teskilatlarin planladigi bir oyun oldugunu söylüyorlar. Ne kadar dogru Allah SvT daha iyi bilir. Ama FBI'in Gencleri saldirilara tesvik ettigi ve sonra yakaladigi artik bilinen gercekler. Bomba malzemelerini kendileri temin ediyor baska kimliklerle, sonra gencleri yakaliyorlar. Bu tabiki her zaman böyle olmasi gerekmez. Ama oyunlarin döndügü kesin.

  Sonra birde bu iki kisi icin Boston'da yapilan operasyonlarin bu kadar abartilmasinin da arkasinda bir amac var VAllahu a'lem. Halka sikinti yasatiyorlar ki, halkta nefret biriksin, (tabiki neye karsi? Islama karsi), yollar kapatiliyor, evlerden cikilamiyor, kapilar acilamiyor, otobüsler sürmüyor, ve saire. Halkta haliyle tagutun parali kölelerini kahraman ilan edip Islama karsi nefretleri artiyor.

  Bu gibi eylemlerin arkasinda daha Allah SvT bilir neler vardir.

  En dogrusunu Allah SvT bilir.
 8. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  Bende aynı düşüncedeyim. Mücahitler israile yaklaştıkça panikleri arttı. Özgürlük ve Demokrasi götürüyoruz diyecekleri bir operasyonla hem Esedi indirmek, aynı zamanda da terörist diye lanse ettikleri Nusra ve diğer cephelere karşı bir hamle yapmak isteyeceklerdir. Ancak bunu yapmak için doğru zamanlamayı bekliyorlar sanki. İlk başlarda suya sabuna dokunmadan olayları istedikleri yöne çekmeye çalışıyorlardı. NUSRA Cephesinin geçen hafta yaptığı açıklamalarla kendini ön plana taşıması bence çok akıllıca bir siyaset oldu. Arkasından gelen tüm açıklamalar ile kimin ne amacı olduğu deşifre olmuş durumda. NUSRA cephesinin Suriyede bu denli güçlenmesi emperyalizmin kontolü elinden kaçırdığına ve de CİHAD anlayışının kat be kat arttığına işarettir...


  https://www.islam-tr.net/suriye-haberleri/43637-suriye-abd-suriyedeki-islamcilari-vurmayi-planliyor.html
  Bu nedenle çatışmalar israile doğru yaklaştıkça kontrolü ellerine almak için ani karar vermeleri muhtemel.

  Ama Emperyalizm hep düşmanı düşmana kırdırmak ister. Bu güne kadar Suriyede de bu kural işlemiştir.

  Şunu gözden kaçırıyorlar. Eğerki böyle bir hamle yapılacak olursa; karşılarında daha önce hiç karşılaşmadıkları kadar çok müslüman olacaktır İNŞAALLAH .

  Bir İddia da benden: PKK Türkiyeden çekilerek Suriyede yeni bir cephe açacak diye düşünüyorum. Ama Esed yanlısı olarak mı , yoksa kendi özerkliği için mi. O kadarını tahmin edemiyorum
 9. Muhaajir

  Muhaajir Üyeliği İptal Edildi Banned

  Enteresan olan; Polislerin söyle bir aciklamada bulunmalari: "Ey halk, bu teröristler bizi öldürmeye geldiler." Bu sözlerde yukarda yazdiklarimi destekler mahiyette, vAllahu a'lem.
 10. Çay-Şakird

  Çay-Şakird Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  zaman ne olacağını gösterecek, Allah hakkımızda iyilik versin.
 11. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

  Kafirler islam üzerinden oyun oynamaya çalışıyor yine... islamofobi sadece sapıkların sapıklığını artırıyor wallahi Allah vaad ettiği gibi kitabını koruyor hidayet Allah'tandır onbir eylül misillemesinden sonra müslüman olan amerikalı bir çok kişi izledim bu kafir Amerika kendi halkından seri katilleri,bir rapora göre oklahomayı patlatacak bombayı elinde bulunduranları,tecavüzcü halka zulmeden ırkçı pagan kafirleri sadece ufak bir suçlamayla suçluyor eğer sakallıysan ve müslümansan başka! o zaman onlara göre terörist(!) oluyorsun Bunu müslümanların yapmayacağı açık fakat amerika bunu islama yıkabilir bir amaç için
 12. Aolis

  Aolis Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Benimde düşüncem bu yönde..PKK ya silah bırakması karşılığında Suriyenin Kuzeyinde Türkiyeye bağlı özerk bir 'sömürge' devlet vaadedildi bence.. Bu şekilde PKK bir devlet, Türkiyede bir sömürge kazanacak ortadaki savaşta 2 tarafın lehine bitecek.. Gayet mantıklı.. Yakın zamanda PYD nin Suriyenin kuzeyindeki sessizliğini bozup yeni bir cephe açacağını düşünüyorum.. Şayet batılı devletlerin bir askeri müdehalesi olursa bana göre bu cephenin açılmasının hemen akabinde olur sanırım..

  Hatta genel olarak olayların tarihlerine bakılırsa İsrailin Türkiyeden özür dilemesi dahi bu olaylara bağlanabilir.. PKK nın silah bırakması,İsrailin Özür dilemesi, bu özür karşılığında Suriyedeki istihbarat paylaşımı anlaşmaları, tam hatırlayamıyorum sanırım daha sonra olan bir olaydı ama Golan tepelerine yakın bölgelerin Nusret Cephesi tarafından ele geçirilmesi hep arka arkaya ve birbirleriyle bağlantılı olaylar olarak düşünüyorum..

  Suriye ciddi anlamda Iraktan olsun Afganistandan olsun daha fazla olayların döndüğü,zamanla daha büyük karışıklıkların olacagını düşündüğüm ve sonunda her ne kadar zorlu olsada zaferin kazanılacağını düşündüğüm bir cihad bölgesi bana göre.. Allah oradaki mücahidlerin yardımcısı olsun,onlara güç kuvvet versin, düşmanların oyunlarına kendilerini düşürsün.Amin!
 13. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  Şam ,Şam , Şam.

  Hadis sahih olsun olmasın , sonuçta birçok müslümanım diyen kişi için Şam düşürüleceği günün beklendiği bir kale. Ve ardından AKSA.

  Katılıyorum . Daha önce cihad yerel olarak yaşanıyordu. Filistin, afganistan, bosna, somali, ırak, afganistan. ....Afganistan ve ardından Kuzey afrikada tunus, mısır, libya denemeleri mücahidlerin tükendiği izlenimi verdi ve cesaretlendiler, ümitlendiler. Ancak Suriyede daha öncekilere pek de benzemeyen bir müslüman cephe çıktı karşılarına.

  Velevki Suriyeye BM veya ABD girerse;
  Şimdi insanlar daha önce Irağa getirdikleri demokrasiyi mi savunacaklar, yoksa terörist dedikleri , halkın ayağına ekmeğini dahi götürmeyi organize eden Mücahit cepheyi mi. ALLAH hepsinin gerçek yüzlerini ortaya çıkarmaya kadirdir. ALLAH Mücahitleri mükafatlandırsın
 14. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 15. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı  [​IMG]

  İngiliz Times gazetesi Çok sayıda PKK'lının Türkiye'nin güney sınırını geçerek Suriye ordusu ile savaşmak üzere PYD'ye katıldığını bildiriyor.
  2013-05-06
  Gazete, Esat güçleri ile savaşmaya başlayan Kürtlerin siyasi olarak kendi aralarında ayrıştığını, bazı grupların Türkiye’deki PKK’ya yakın olduğunu bazılarının da Kuzey Irak’ta Kürdistan Demokrat Parti destekçisi olduğunu yazıyor.

  “Çoğu, devrimden özerk bir Kürt yönetiminin doğmasını istiyor” yorumunu yapan gazeteye göre bu özellikleri, kendilerini İslamcı bir devlet kurma arayışındaki Özgür Suriye Ordusu’ndan ayıran bir özellik.

  Üç aydır PYDnin de müdahil olduğu rejim karşıtı savaşın artık Halep’ten Kürtlerin yoğunlukta olduğu doğu kenti Kamışlı’ya yayılmakta olduğu gazetenin dikkat çektiği noktalardan.

  Muhabir, geçen Çarşamba günü gittiği Suriye’nin Ziara köyünde, ‘rejimin saldırısı sırasında’ ölen yedi Kürt’ten ikisinin cesedini gördüğünü yazıyor.

  Gazeteye konuşan PYD komutanları, rejimle aralarının açılmasını, Türkiye’nin PKK ile yürüttüğü barış görüşmelerinin neden olduğu güven kaybına bağlıyor.

  Haberde, Irak’taki hükümet kaynaklarının, bin 500’den fazla PKK savaşçısının Türkiye’nin güneyinden ayrılıp, Kürt bölgelerini korumak için Suriye’ye girdiğine dair öne sürdükleri iddialar da yer alıyor.

  Times’a konuşan YPG’nin güvenlikten sorumlu yetkilisi Halis Afrin, “Suriye rejimi, Öcalan ve Ankara arasındaki görüşmelerin sonucu olarak tüm Orta Doğu’nun değiştiğini görüyor. Bizim büyüyen gücümüzden korktukları için bize saldırmaya başladılar” diyor.

  Times gazetesi geçen hafta da Suriye’deki Kürt kadın savaşçılarının haberini yapmıştı.

  06.05.2013
  vahdethaber.com
 16. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  [​IMG]
  Türkiye'den çekilme kararı alan PKK, Suriye'deki kolu PYD'ye bağlıbirliklerini giderek güçlendiriyor. Suriye'de iç karışıklıkların başladığı tarihten itibaren silahlı güçlerini sürekli bu bölgeye kaydıran PKK, Türkiye'den çekilme süreci ile birlikte bu ülkedeki sayısal gücünü daha da artırdı. Türkiye gazetesinden Melik Duvaklı'nın haberine göre, Özgür Suriye Ordusu ile bir süre önce anlaşma sağlayan örgüt son dönemde Esad güçlerine karşı mücadele veriyor.
  CEMİL BAYIK SURİYE'YE GEÇTİDiğer taraftan bölgede faaliyet gösteren El Nusra Cephesi gibi bazı gruplarla da çarpışıyorlar. Bu kritik süreçte PKK'nın en tepesindeki isimlerden biri sessiz sedasız Suriye'ye geçti. O isim örgütün Murat Karayılan'dan sonraki en etkili ismi olan Cemil Bayık. Barış ve Demokrasi Partisi heyetinin Abdullah Öcalan'ın mektubunu 7 Nisan'da Kandil'e götürdüğü sırada çekilen fotoğrafta Cemil Bayık da vardı. Ancak 14 Nisan'dan sonra yapılan son ziyarette Bayık görüşmeheyetinde yer almadı. Bayık'ın bu tarihlerde Suriye'ye geçtiği tahmin ediliyor.
  PYD YÖNETİMİNDE DEĞİŞİKLİK YAPTIPKK'nın Suriye kolu PYD'nin kontrolündeki bölgeye giden Bayık'ın burada PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin yönetim kadrolarında bazı değişiklikler yaptığı kaydediliyor. PYD'nin bazı önemli isimleri geçtiğimiz aylarda Esad'a bağlı birlikler tarafından öldürülmüştü. Suriye'ye geçen Bayık'ın buradaki silahlı birliklere bazı üst düzey görevlendirmeler yaptığı öğrenildi.

  ÇEKİLENLER SURİYE'YE GEÇECEKDiğer taraftan Türkiye'den çekilecek örgüt mensuplarının büyük bir kısmının PYD'nin kontrolündeki Suriye topraklarına geçeceği belirtiliyor. Bayık'ın Suriye'ye geçmesi bu süreçle de bağlantılandırılıyor. Bayık, örgüt içerisinde de çözümsürecine en temkinli yaklaşan isimlerden biri. Öcalan'ın Nevruz'da açıkladığı ilk çekilme çağrısına direnen açıklamalarda bulunmuştu. 14 Nisan'da Öcalan'dan gelen kesin 'çekilin' talimatı örgüt içerisinde bu direnç noktalarını kırdı.
  SURİYE KÜRT BÖLGELERİNİ PYD'YE TESLİM ETMİŞTİCemil Bayık'ın ziyareti Suriye'de devam eden iç karışıklıkta önemli bir sürece denk gelmesi açısından dikkat çekici. Suriye'deki Kürt bölgeleri, PYD'nin kontrolünde. Kandil'den gelen isimler buradaki silahlı birlikleri yönetiyor. Suriye'de iç karışıklığın başladığı tarihten son dönemlere kadar PKK ile Şam yönetiminin arası iyiydi. İki güç arasında pek mücadele de yaşanmadı. Hatta Suriye rejimi Kürt bölgelerini hiç çatışmadan PKK'nın uzantısı olan PYD'ye teslim etti.
  ŞAM VE PYD ARASINDA ÇATIŞMA VARÇözüm süreciyle birlikte Suriye ile PKK arasındaki iyi ilişkiler yerini anlaşmazlığa bıraktı. Son birkaç aydır PYD ile Şam güçleri arasında çatışmalar yaşanıyor. Özellikle Halep'teki çatışmalarda çok sayıda Kürt hayatını kaybederken on binlercesi de Kuzey'e doğru göçtü. PYD'nin lideri Salih Müslim, Şam rejiminintavrındaki değişikliği Türkiye'deki çözüm sürecine bağladı.
  PYD VE ÖSO ARASINDA ANLAŞMADiğer taraftan PYD ile Özgür Suriye Ordusu arasında yakın zamanda anlaşmasağlandı. İki güç bundan sonraki süreçte Esad'a karşı birlikte mücadele etme kararı aldı. İşte Cemil Bayık'ın Suriye'ye geçmesi böyle kritik bir döneme denk geliyor. Bayık'ın Suriye'deki rolü bundan sonraki gelişmeleri nasıl etkileyeceğini zaman gösterecek.

  PKK Suriye'ye yerleşiyor en son haber
 17. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Durum netleşiyor.

  Moral Haber


  1500 dolar maaşla paralı binlerce askeri Suriye'ye yığan Esad, şimdi de PKK'ya sarıldı. Esad, PKK liderlerine, “Şu an zordayız. Bize destek verin. Normale döndüğümüzde ülkemde rahatlıkla yaşayabilirsiniz” dediTürkiye gazetesinden Osman Sağırlı'nın haberine göre, Suriye Devlet Başkanı Esad'ın PKK'nın üst düzey görevlilerine, “Bize katılın ve askeri destek olun. Şu an zordayız, ancak bunu aşacağız. Her şey normale döndüğünde siz de burada bizim kanatlarımızın altında çok özel bir statüde yaşar gidersiniz. Siz bizim zor gün dostumuz olursunuz” diye mesaj gönderdiği öğrenildi.
  Türkiye üzerindeki güçlerini dün itibariyle çekmeye başlayan PKK'nın yeni üssünün Suriye olacağı konuşulurken, bir süredir Suriye'de olan PKK'nın üç numarası Cemil Bayık'ın bu çağrılara nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor. Bu arada son dönemlerde Sünni bölgelerine saldırılarını yoğunlaştıran Esad güçlerinin Kürt bölgelerine saldırmaması aradaki pazarlığın sürdüğü şeklinde yorumlanıyor.
  TUAREGLER SURİYE'DE
  İç bünyeden asker bulmakta zorluk çeken Esad, dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılan paralı askerlere yöneldi. Esad, Afrika'dan paralı asker toplamaya başladı. Libya eski lideri Muammer Kaddafi'nin paralı askerlerinden olan Tuareglerin, Esad'ın paralı askeri 1.500 dolar maaşla Suriye'ye getirildiği kaydedildi.
  Bir süredir paralı asker arayışlarını sürdüren Esad'ın, Afrika ülkelerinden; Çad, Nijer, Moritanya, Fas'tan Tuaregleri, Sierra Leone, Sudan, Etiyopya, Zimbabve, Malavi, Güney Afrika, Liberya, Angola ve Tanzanya'dan da Hıristiyan paralı askerleri savaşmak üzere Suriye'ye getirmek için anlaştığı belirtiliyor. Paralı askerlerden yaklaşık 2 bin 700 kadarının nisan ayı başında Suriye'ye geldiği ve askeri tesislere yerleştiği öğrenilirken Irak, İran ve Katar'dan da bir grup Şii'nin Esad'ın ordusunda operasyonlara katıldığı tespit edildi. Bu arada Esad'ın saflarında olduğu ortaya çıkan Sırp keskin nişancıların da Arap baharıyla birlikte iç ayaklanmayı engellemek amacıyla Suriye'deki olayların başlamasından yaklaşık bir buçuk ay önce 13 Ocak 2011 perşembe günü itibariyle ülkeye geldiği belirlendi.
  Türkiye gazetesi
 18. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Başbakan Erdoğan: ABD Suriye'ye karadan girerse destekleriz

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de yayın yapan NBC News televizyonuna verdiği özel röportajda Suriye hükümetini kendi halkına karşı kimyasal silah kullanmakla suçlarken, ABD’den de daha sert bir tavır sergilemesini istedi. Erdoğan ABD askerlerinin Suriye'ye gönderilmesini destekleyip desteklemeyecekleri yönündeki soruya da “En başından beri... biz ‘evet’ derdik” yanıtını verdi.

 19. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı  Suriye sınırına PYD bayrağının asılmasının hemen ardından Salih Müslim Taraf Gazetesi’ne konuştu. Yaptığı yayınlarla son zamanların“Sözcü’sü”nü aratmayan Taraf Gazetesi, Rasulayn’a PYD bayrağı asılır asılmaz Salih Müslim’le konuştu. SINIRDA PYD BAYRAĞI...20 Temmuz 2013 16:26
  Suriye sınırına PYD bayrağının asılmasının hemen ardından Salih Müslim Taraf Gazetesi’ne konuştu.
  Yaptığı yayınlarla son zamanların“Sözcü’sü”nü aratmayan Taraf Gazetesi, Rasulayn’a PYD bayrağı asılır asılmaz Salih Müslim’le konuştu.
  SINIRDA PYD BAYRAĞI

  Suriye ile Türkiye arasında bulunan Rusalayn’da, PKK’nın Suriye’deki kolu olan PYD ile ÖSO militanları kanlı bir çatışmaya girişmişti. Bu çatışmalar sonunda üstün gelen PYD, bir makarna fabrikasının tepesinde yer alan ÖSO bayrağını indirerek yerine PYD’nin bayrağını asmıştı.
  Taraf’tan Amberin Zaman ise sınıra PYD bayrağının asılmasından hemen sonra PYD lideri Salih Müslim’le konuştu.
  İşte Salih Müslim’in açıklamalarından satır başları;

  Amberin Zaman: Türkiye PYD’nin tutumundan çok rahatsız. Yakında özerklik ilan edeceğiniz söyleniyor, Rojava’da neler oluyor?
  “ŞERİATÇILARLA SAVAŞIYORUZ”

  Salih Müslim: Olaylar çok abartılıyor. Biz Kürtlerin yaşadığı bölgelerde geçici sivil yönetim kurmayı amaçlıyoruz. Suriye’deki savaş ortamında insanlar perişan, ağlıyorlar. Su yok, ekmek yok, gaz yok. Ekim zamanı geldi, çiftçiler tohum bulamıyorlar. Buğday olmayınca ekmek de olmuyor. Savaş bitene kadar bir düzen sağlamak adına biz de diyoruz ki bir geçici yönetim kuralım. PYD iktidarı paylaşmak istemiyor deniyor. Bu doğru değil. Araplar, Yezidiler, Süryaniler olsun biz Batı Kürdistan’da bulunan tüm halklarla işbirliği yapmaya hazırız. Şu anda Erbil’deyim. Buradaki muhalif Kürt gruplarıyla müzakereler sürdürüyoruz.
  Şu an çatıştığımız cihatçı gruplar bizim bölgemizde İslam emirlikleri kurmak istiyorlar. Şeriat düzeni getirmek istiyorlar. Süryanileri vahşice öldürüyorlar. Videoları görmüşünüzdür. Şimdi de bize saldırıyorlar.
  Türkiye’nin El Nusra’yı desteklediğini iddia ediyordunuz.
  Şu an açıkta öyle bir şey yok. Ama bazı sınır kapıları hâlâ onların denetiminde. Mesela Akçakale ve Kırkarmış sınır kapısı. Türkiye bundan memnun. Mesela geçtiğimiz günlerde Serekaniye’deki (Resulayn) çatışmalarda Türk tarafından havan topları atıldı, niye atılıyor? Türk basınına göre Türk tarafında beş kişi yaralanmış bir kişi şehit düşmüş. Türkiye’ye seken mermiler onlar (Nusracılar) tarafından geldi. Ama Türkiye havan topları onlara değil YPG mevzilerine (PYD’nin silahlı kolu) atıldı. Nusra mevzilerine atılsaydı insan bir şey demezdi.Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş