1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Milleti Ibrahim-ebu Muhammed El Makdisi- Kitap Tanıtım

Konu, 'İslami Kütüphane' kısmında Hilafet Sancağı tarafından paylaşıldı.

 1. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  milleti ibrahim-ebu muhammed el makdisi'nin eseri tanıtım

  Dava adamı, sadece şeriata uymalı ve bütün hevaları ihtirasları bir kenara bırakmalıdır.Kesinlikle en ufak bir meselede bile Allah (Subhanehu ve Teala)'nın şeriatından sapıp hevalara, ihtiraslara uymamalıdır.Çünkü hevalarına, ihtiraslarına uyan kimseler, şeriatın sahibine karşı birbirleri ile dayanışma içindedirler.Bunun için şeriatı benimseyen birisi, onların yardımını ummamalıdır.Çünkü onlar birbirine yardım eden birleşik bir cephedir.

  Üstelik onlarda dava adamına zarar veremeyecek kadar zayıftırlar, güçsüzdürler.Ona verebilecekleri tek şey bazı eziyetleridir. Çünkü Allah( Subhanehu ve Teala) onun velisi ve yardımcısıdır.Allah (Subhanehu ve Teala)'nın dostluğu ile heva ve heveslerine göre hareket edenlerin dostluğu bir midir? Birbirlerinin dostu olan zayıf, cahil ve basit kimseler nerede, muttakilerin dostu olan Allah'ı dost edinen şeriat izleyicisi nerede?"


  "Şüphesiz Allah, takva sahiplerinin velisidir."(45 Casiye/19)
  İşte yol budur..Var mı yürüyecek yiğit?!

  siteye eklendi kitap bölümünde bulabilirsiniz.
 2. HanifMuslim

  HanifMuslim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu eser Afganistan'da Dr. Ahmed'in tesiriyle yazılmış bir eser. Makdisi Afganistanı terkedip Dr. Ahmed'in yanından ayrılınca bu eserde ki duruşundan sapmıştır.

  Dr. Ahmed Afganistan'da hem savaşan hem de Tevhide davet eden birisiydi.

  Afganistan'da Rusya'ya karşı savaşmıştır ve savaşın başlangıcındaki ilk cephelerde yer almıştır.

  Zamanla cephelerde ki şirk ve küfrün farkına varıp Tevhid'e, Tağutlar'dan ve Müşriklerden beri olmaya davet etmiştir.

  Yalnız kimileri işlenen şirkten ve bozuk akideden hiç rahatsız değilmişler gibi Dr. Ahmede karşı çıkmışlar ve fitneci harici diyerek saflarını belli etmişler.

  Sonrasında ise Cezaire döndü ve şimdiye kadar akibeti belli değil. Kimisi inşaAllah Şehid oldu diyorlar. Kimileri kayıp diyorlar.

  Pek tanınmamakla beraber Cezair'de Parti kurmaya cevaz veren Abdulkadir el Usuli adlı Cezairli bir Mürcie'ye karşı yaptığı sesli münazarası var.

  Abdulkadir el Usuli, Muvahhidleri, seçimlere katılanları, Parti kuranları vs. Tekfir ettikleri için harici diye yaftalamış ve Dr. Ahmed Kur'an ve Sünnet ile O'nu yerle bir etmiştir. Bu münazaradan sonra ise Abdulkadir el Usuli'den birdaha ses çıkmamış.

  Usuli bu arada El-Elbani'nin öğrencisidir hatırladığım kadarıyla.

  Kısacası; Milletu İbrahim eseri bugün birçok çevre tarafından 'haricilerin el kitabı' olarak görülüyor. Okuyan zaten kendine düşen nasibini alır.

  Umarım sizi hayal kırıklığına uğratmadım.

  Allah hepimize hidayet ve hak üzerinde sebat versin. Amin.

 3. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bilgi için sağol kardeş.Ebu muhammed el makdisi'nin bu duruşundan vazgeçmesi yada geçmemesi bizi aslında ilgilendirmiyor bu kitabın önemli bir kitap olduğunu biliyorum.Haricilerin el kitabı diyenler hata ediyorlar.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş