1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Molla Dadullahın Şehadeti

Konu, 'Afganistan'li Şehidler' kısmında cevan_pedayi2 tarafından paylaşıldı.

 1. cevan_pedayi2

  cevan_pedayi2 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  IRAK islam DEVLETİ'den Molla Dadullahın Şehadeti Hakkında Açıklama
  Bismillahirrahmanirrahim

  Hamd ve Övgü Allah'a dır.

  Salat ve Selam Efendimiz S.A.V'in,ashabının,ehli beytinin ve tüm müslümanların üzerine olsun.

  Kutsal Cihadımız'ın nadir komutanlarından,yaşadığı sürece sadece Allah'ın dininin yücelmesi ve insanların Allah'a tabi olmaları için çalışan, elindeki silahı ile kafirlere karşı cihad eden ve ilmi ilede İnsanlara Allah C.C. tebliğini yapan Allah'ın aslanı Mücahid Kardeşimiz Taleban İslam Emirliği Güney Bölge Komutanı Molla Dadullah,kafirlerin evine yaptıkları baskın neticesinde çıkan çatışmada Şehid (İnş) olmuştur.

  O İlk Afgan Savaşına katılmıştır. Kafir Rus istilasına karşı İslam Beldelerinin işgalini önlemek için çaba sarfettti.O ölmeyi yaşamaya tercih edenlerdendi.

  Bizim savaşımız İman etmeyen Kafirlerin,Dini İslama ve Mücahidlere olan azgınlarıkları ve rekabetlerini önlemek içindir. Biz Müslümanlara zarar vermekten Allah'a sığınırız.
  Onlar bir komutanımızı öldürmekle bizim dağılacağımızı sandılar. Ama Biz bunu önemsemeyiz. Eğer bir komutanımızın şehid olması bizi yolumuzdan alı koyacak olsa idi Peygamber Efendimizin S.A.V.,Allah'ın Aslanı Hamza'nın R.A,İkinci Halife Umar İbn Al Hattab'ın R.A. ölümleri bizi etkilerdi ve birliğimizi dağıtırdı. Biz biliriz ki onlar ellerinden geldiğince Allah C.C. rızası ve O'nun dininin yücelmesi için çalıştılar ve görevlerini layıkıyla yerine getirdiler. Şimdi sıra bizdedir.
  Kafirler,Müslümanalara acı vermekten zevk duymaktadırlar. Müslümanlara acı vermek için şeytanca planlar içindedirler.Onlar Müslümanların acı çekmesinden hoşlanılar.Onlar Müslümanlarla ilk yaptıkları savaşta da (Bedir Gazvesi) " Biz sizi yeneceğiz,siz acı çekeceksiniz,falancayı,filancayı öldüreceğiz" dediler. Ama sonuçta Bedir de Müslümanlara yenildiler. Onlar sanırlar ki Müslümanlar ölmekten korkarlar. Ama bilmezlerki, Allah C.C. kendi yolunda savaşanlara Cenneti vad etmiştir.. Onlar savaşı kazanırlarsa bu dünyada zevk duyarlar,ya biz kazanırsak Allah C.C. bize dinine sadık olduğumuz ve kendi adına savaştığımız için cenneti verecek,eğer şehit olursak yine bize cenneti verecek.
  Bizim için ölüm tuhaf yada korkulacak değildir.Bizler herhangi bir sebepten değil Allah C.C. Rızası için savaşmaktayız. Akacak kanlarımız sadece Allah'a bizden ulaşacak olan ibadetimizdir.Komutanlarımızın ölmesi bizi yoldan saptırmaz,tam aksine şevkimizi artırır. ve Rabbine vardiği söze sadık olan şehidlerimiz arasına daha önce girmemiz için çabamızı arttırır.
  Bizim Cihadımız kişilere,kurumlara özgü değildir. Bizim cihadımız İnancımızdandır.Bizi birleştiren birlikte tutan komutanlarımız,yada liderlerimiz değildir ki onlar şehid olduğunda ayrılalım,birbirimize düşelim. Bizi birleştiren Allah C.C. olan inancımızdır. Bizim savaşımız kişilere özgü değildirki,bir kişinin yaşaması ile savaş kazanalım yada onun ölmesi ile savaş kaybedelim. Cihad bir şirketmidir ki lider öldüğünde iflas etsin,batsın.. Bu Allahın dinidir ve Allah'ın dini için savaştır. Bizi zafere ulaştıracak kişiler değildir Allah tır. Zaferi de Hezimeti de Allah verir.Müslümanlar Uhud da ilk başta yendiler sonra yenildiler sonra ise savaş sonuçsuz kaldı. O zaman Efendimiz yaralandı,Müslümanlardan 70 kişi öldü. Şimdi Resul yaralandı,müslümanlar öldü diye Allah yok mu oldu,yada İslam Hükümleri dünyadan kalktımı. Tam Aksine İslamiyet yüceldi.
  Biz Rabbimizden Komutanımız Molla Dadullah'a katındaki en yüksek ecir vermesini dileriz.

  Irak İslam Devleti Basın Merkezi.
 2. cevan_pedayi2

  cevan_pedayi2 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Tabiki birgün herkes ölecektir ama islam davası ALLAH ın izniyle ayakta kalacaktır"
  Molla Dadullah

  http://d.yimg.com/us.yimg.com/p/rids/20070513/i/r2328409130.jpg?

  Amerikan önderlikli Afanistan işgalcisi NATO güçlerine karşı direnen Taliban savaşçıları komutanı Molla Dadullah'ın Afganistan'ın güneyinde Helmand bölgesinde işgal güçlerine karşı savaşa komutanlık ettiği sırada şehid olduğu ileri sürüldü.


  Taliban sözcüsü Qari Yusuf Ahmedi tarafından yapılan ilk açıklamada Dadullah'ın hayatta olduğu belirtilmişti ancak günün ilerleyen saatlerinde Taliban yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Molla Dadullah'ın şehadeti doğrulandı.


  Taliban lideri Molla Ömer'in yardımcısı olan ve Afganistan işgalcisi NATO güçlerine karşı Taliban direnişinin başında olan Molla Dadullah Cumartesi günü şehid olması Amerikan işgal ordusunda büyük bir sevinç yarattı.


  Kandahar Valisi, valilik binasında düzenlediği basın toplantısında Dadullah'ın cesedini basın mensuplarına göstererek "Dadullah Taliban'ın bel kemiği idi" dedi.


  Biri başına ikisi de karın kısmına isabet eden üç kurşun ile şehade ulaşan Molla Dadullah'ın şehadetinin ardından Taliban direnişinde büyük bir sıçrama yaşanacağı bekleniyor.


  Peşaver'de yayınlanan bir Pakistan gazetesinde yazdığı yazılarla Taliban direnişini yakından takip eden Rahimullah Yusufzai, "Dadullah'ın ölümü taliban savaşçıları için büyük bir patlamaya yol açacaktır. Son altı yıl içinde Taliban'ın en büyük kaybı oldu, onun gibisini bulabileceklerini zannetmiyorum" dedi.  Dadullah'ın yerine Baht getirildi
  Afganistan'da hafta sonunda NATO operasyonunda öldürülen Taliban'ın etkin komutanı Molla Dadullah'ın yerine kardeşi Molla Baht'ın getirildiği açıklandı
  Afganistan'da hafta sonunda NATO operasyonunda öldürülen Taliban'ın etkin komutanı Molla Dadullah'ın yerine kardeşi Molla Baht'ın getirildiği açıklandı. Taliban sözcüsü Kari Yusuf, İngiliz Reuters ajansına yaptığı açıklamada, Taliban lideri Molla Ömer'in bu görevlendirmeyi, "Afganistan'ın güney bölgesi kapsamında yaptığını" bildirdi.

  Sözcü Yusuf, "Molla Ömer, Molla Baht'ı Afganistan'da cihadı sürdürmesi için komutan seçmiş bulunuyor" dedi ve Dadullah'ın naaşının ailesine teslim edilmesi için Devlet Başkanı Hamid Karzai'nin hükümetine çağrı yaptı. 11 Eylül saldırılarının ardından ABD'nin Taliban'ı yıkmak için Afganistan'da 6 yıl önce başlattığı operasyonda, Dadullah'ın vurulması Taliban'a en büyük darbelerden biri. Afgan güvenlik güçleri yetkililerinin de belirttiğine göre "Taliban'ın en acımasız komutanı" Dadullah, istişhad eylemleri, adam kaçırmalar, kafa kesmeler ve bilhassa güney Afganistan'da artan tedhişte baş sorumlu olarak gösteriliyordu.

  NATO bünyesinde Uluslararası Güvenlik Destek Gücü ISAF'ın Amerikan ve İngiliz askerleriyle son 2 aydır Afganistan'ın güneyinde Taliban'a karşı giriştiği harekatta vurulan Dadullah'ın, biri ensede, ikisi karında üç kurşunla yaralanmış cesedi, hafta sonunda Kandahar kentinde dünya medyasına teşhir edilmişti. Peştun olan Dadullah, Taliban'ın 10 azalı şurasının üyesi ve Molla Ömer'in de sağ kolu olarak tanınıyordu. Afgan hükümeti yetkilileri, Dadullah'ın Kandahar'da gizli yere defnedildiğini belirterek, cenazenin ailesi isterse yeniden defin için alınabileceğini bildirdi.

  -AFGAN ZERKAVİSİ-

  Dadullah, Afganistan'da Irak'ta vurulan El Kaide lideri Eymen El Zerkavi'ye atfen "Zerkavi" olarak da anılıyordu. Dadullah, Sovyetler Birliği'ne karşı verilen savaşta bacağını kaybetmiş, misilleme katliamlarıyla öç alma savaşının en etkili ismi olarak tanınıyordu. Taliban, Afganistan'da 1996 yılından, ABD'nin yığınak yaptığı 2001 sonbaharına kadar iktidarda kaldı
 3. cevan_pedayi2

  cevan_pedayi2 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Taliban ABD casusunu yakaladı
  Afganistan'da devrik Taliban, Amerikalılara Molla Dadullah'ın bulunması ve şehid edilmesine yardım eden birini yakaladıklarını açıkladı.
  Molla Dadullah'ın eski sözcüsü Şuabuddin Atal, AFP'ye telefonla yaptığı açıklamada, saldırıdan kaçmasını engellemek için tek bacaklı Molla Dadullah'ın takma bacağını saklayarak, Amerikalıların kendisini 11 mayısta Helmand eyaletinde şehid edilmesine yardım eden casusu yakaladıklarını söyledi.

  Atal, Molla Dadullah'ın güvendiği adamlardan biri olan bu kişinin Amerikalılara Molla Dadullah'ın nerede bulunduğunu söylediği ve hava ve kara saldırısından kaçmasını engellemek için takma bacağını sakladığını anlattı.
  Molla Dadullah'ın cesedini saldırının ertesi günü toprağa vermek için Sangin'e götürdüklerini, ancak Taliban casusunun yeniden Amerikalılarla irtibata geçerek direnişçileri bombalamalarını sağladığını belirten Atal, böylece Molla Dadullah'ın cesedinin Amerikalılarca bulunduğunu kaydetti. Molla Dadullah'ın arkadaşından şüphelenmeye başladıklarını anlatan Şuabuddin Atal, çünkü kendisinin her saldırıdan önce saklandığını, saldırı bitince de yeniden ortaya çıktığının farkına vardıklarını söyledi, ancak bu kişinin kim olduğunu ve akıbetinin ne olacağını açıklamadı.
  Afgan hükümeti, 2001'den beri öldürülen en önemli Taliban lideri olan Molla Dadullah'ın şehid edildiğini 13 mayısta ilan etmişti.

  Usame’den Taliban’a Başsağlığı

  Afganistan’da şehit edilen Taliban komutanı Molla Dadullah’ın erkek kardeşi, El Kaide lideri Usame bin Laden’in yaşadığını ve kendisine başsağlığı mesajı gönderdiğini söyledi.

  El Cezire televizyonu tarafından, Taliban direnişçilerinin lideri olarak tanıtılan kardeş Hacı Mansur Dadullah, televizyona verdiği demeçte, bin Laden için, "Yaşıyor, faal ve durumu iyi. Kardeşim şehit edildikten sonra bana başsağlığı dileyen bir mektup gönderdi" dedi.

  Hacı Mansur Dadullah, mektupta bin Ladinin kendisinden, "kardeşinin adımlarını izlemesini" istediğini ve Müslümanlara da aynı çağrıyı yaptığını, çünkü Molla Dadullah"ın mücahit olduğunu yazdığını belirtti.
  Bin Ladin"in medya karşısına güvenlik nedeniyle çıkmadığını kaydeden Dadullah, "Bunlar sadece askeri taktikler. Ortaya çıkmamayı tercih ediyor çünkü medyada yer alması ve insanlarla görüşmesi tehlikeli olabilir" dedi.  MEVLA'NIN DİNİNE YARDIM EDENE, MEVLA AKLA HAYALE GELMEYECEK NİMETLERİNİ SUNAR, BUDA HERKESE NASİP OLMAZ. ALLAH'IN ASKERİ OLMAK NE BÜYÜK BİR NİMET,NE BÜYÜK BİR ŞEREF....

  MEVLA BİZLERE ONLARIN ŞEFATİNİ NASİP ETSİN!
  ONLAR GİBİ OLMAYI, ONLAR GİBİ KAHRAMAN, CESUR VE İMANI KEMALE ERMİŞ EVLATLAR YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN! AMİN!
 4. supurgesiz_cadi

  supurgesiz_cadi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ÖDEVİM İÇİN ÇOK FAYDALI OLDU SAĞOLASINIZ .... EMEĞİNİZE SAĞLIK ..

  SELAM VE DUA İLE...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş