1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat
  3. Duyuruyu Kapat

Muhabbet Olsun

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında farkındayız tarafından paylaşıldı.

1. Hatve

Hatve Sözünde duranlar; durdular sözünde.. Kullanıcı

Pazar ki günkü Kudüs mitingi resmen zillet olarak geçmiş...
    Son düzenleme: 1 Ağustos 2017
  2. Alketa

Alketa özel başlık bulamadım Kullanıcı

Ben yeniakit tvden izledim biraz
    Tam olaral kastin ne bilmiyorum abi ama
    Ben komik bulmustum
    Katil ısrail den slogoanindan sonra ki rapten sonra bakmadım
  3. Hatve

Tatbikatlar, askeri yatırımlar, diplomatik notalar... Adım adım III. dünya savaşına geliyor.

Bir yanda; ABD, Ukrayna, Güney Kore, Suud, Azerbaycan, PKK ve diğerleri...
    Diğer yanda; Rusya, Çin, Kuzey Kore, İran, Ermenistan ve diğerleri..

Fotoğraf: Askeri Üniforma Giyen Çin Devlet Başkanı

I. Dünya savaşı Franz Ferdinand 'da (Avusturya Krallığının veliahdı) suikast sonucu başlamıştı.

Yaklaşıyor yaklaşmakta olan...
  4. Hatve

Bende hayal kırıklığına uğradım. Parti mitingine dönüşmüş olay...
  5. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Büyük dualarımdan biri de kafirlerin birbirlerini helak etmesi,hep müslüman topraklarında mı kan,işkence,ölüm,esir,işgal mi olucak !
    RABBİM,tez vakit birbirlerine düşürür de az da olsa zulme uğrayan müslimlerin yüreğine su serpilir
  6. Hatve

Kuzey Kore, füze menzilini birazcık daha geliştirirse ABD 'nin kıyı şehirlerini (Los Angeles) vurabilecek. ABD, Kuzey Kore 'ye karşı Güney Kore 'yi - Rusya 'ya karşı Ukrayna 'yayı - Çin 'e karşı Japonya 'yayı destekliyor. Dünyada iki kutba bölünüyor. Yakında birbirlerini vururlar inşaAllah: )

7. TaHa

TaHa Adalet Mulkun TemelidiR... Kullanıcı

images.jpeg Muhabbet deyince akla ilk gelen sey Hayirli sabahlar herkese...
  8. ديل-دار

ديل-دار Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Islam inancı ret ve kabul iledir.
    Kimimiz sadece reddi baz alıp tekfirci oldu, kimimiz sadece kabulü baz alarak hurafeci ve bidaatci oldu. Ortak değerde ve ortak noktada bulusamadik, dağınık ve çaresiz kaldık. Bu yüzden tüm acılarımız çoğalarak üstümüzde hala duruyor.
  9. Alketa

Cuma gunu fatih de vardi aksam 7 de
    Ona katılmıştım ben
    Cok kimse yoktu sonra katilim oldu biraz da
    Ne bilim
    Hersey amacindan çıkıyor
    Cikar kavrami devreye giriyor iste
  10. mefhum

mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Eskiden kendimiz minübüs tutardık. Parasını yolculardan toplar cemaat halinde gider baya bi sitres atar gelirdik.
    Geçenlerde olan bi vakıadan bahsedeyim size.. Bir tâne miting.. Tabi artık araçları belediye gönderiyor. Gelen otobüs körüklü. ikamet ettiğimiz mahalleye geldi üç kişi bindi yarım saat sonra ilçenin merkezine gitti.. İlçenin merkez camisine gelince orada da bi tane kardeş varmış. Otobüs gelince beni aradı kafası karışmış. Sen tek başına ümmetsin ondan koca otobüsü gönderdiler dedim.. Velhasıl bilmem kaç kişilik otobüs 4 kişi ile miting alanına gitti.
    Artık okul zamanları müdürlerin talimatları ile okullardan öğrenciler toplanıp götürülüyor. Sağda solda dertli üç beş kardeşte ne yapacağını bilemeden içindeki koru hafifletir ümidi ile bu mitinglerde ufakta olsa bi devâ arıyor.. Rabbim zaaflarımız hasebi ile üzerimize sinen ferasetsizliğimizi, feraset yoksunluğu sebebi ile gönlümüze düşen âcizliğimizi affetsin.
  11. Alketa

Bana telefon almanizdan vazgeçtim
    Bana bundan alın

Not:muzik içerir.
  12. Hatve

#Kudüs için duyguları kabaran hocalarımız Irak, Suriye için suskunlar çünkü halifeleri böyle istiyor !
  13. Alketa

.
    IMG_20170802_121315.jpg
  14. TaHa

TaHa Adalet Mulkun TemelidiR... Kullanıcı

images.jpeg
    Bunlarda Seningibi Dusunuyor sanirim
  15. Hatve

16. ruhisukut

ruhisukut Kalbimi çekip durmayın, yırtacaksınız! Forum Yöneticisi

Oku, beğen, geç ümmeti olmuşuz. Rabbim uyanacak şuur, kıyama kalkacak iman versin.
  17. Hatve

IMG_20170813_021356.jpg
  18. Hatve

Bir abla twittirda böyle sitemde bulunmuş. Benimde bazı ortamlarda (nadiren) şahid olduğum bir konu. Burada çok eşliliğin bazı hikmetlerinden, Türkiye halkının çok evliliğe bakış açısından falan bahsetmeyeceğim zaten hocalarımız bu konuda görüş belirtmişler. Allahu teala çok eşlilikten bahsettikten hemen sonra tek evlilik sizin için daha uygundur diyor şayet çok evlilik yaparsanız zulmetmemek için ''adaletli'' olun diyor ama (nadiren de olsa) bazı abiler çok evlilik yapmasalar bile dilleriyle zulmediyorlar. Nasihatim evli abilere, evlenecek abileredir ince anlayışlı olun İnşaAllah...

''...nikahı düşen kadınlardan ikisi, üçü ya da dördü ile evlenebilirsiniz. Ama eğer onlar arasında adil davranamayacağınızdan korkarsanız tek kadınla evleniniz, ya da eliniz altındaki cariye ile yetininiz. Haksızlığa düşmemeniz için en uygun hareket budur.''
  19. mefhum

mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Genelde hanımlar islâmi bir duruş sergilemediği için erkekler ellerindeki kozların hepsini kullanıyor... Erkekler çokmu şahsiyetli duruyorlar bu hususta tabi o da yok. Meşhur bi tabir vardı herkes hz. Fatıma olmadan Hz. Aliyi, Hz. Ali olmadan Hz. Fatımayı arıyor. Biz birbirimize nasihat edelim elbette lakin bir de aynaya bakalım. Bir de bu hanımlar erkeğin evleneceğim demesi ile zulme uğradıklarını düşünüyorlarsa ne güzel! Demek ki kocalarını seviyorlar : ).. Ya evlensinde haftada üç dört gün rahat yüzü göreyim deselerdi? Bir diğer hususta günümüzde asıl problem muhafazakar zihniyetli erkeklerin evlenmeden aldatma yolu ile farklı arayışlara girmesi. Bu sosyal iletişim ağları olur, telefon olur, işyeri olur farketmez. Müslümanların çok evlilik gibi bir meselesi yok. Hali hazırda ikinci hanımı almış eş bile yüzdeye vurulmayacak ölçüde.
  20. Aşk-ı Cihad

Aşk-ı Cihad Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hadisleri İngilizce olarak bulabileceğim bir site biliyor musunuz ?
  21. Muzammil

Muzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

(Arapça&İngilizce )

https://sunnah.com/bukhari
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş