1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Video Mü'minin Şuurlusu Düğünde Belli Olur !

Konu, 'Kırık Linkler' kısmında Havîn tarafından paylaşıldı.

 1. Havîn

  Havîn Hâdâ Omar ,Hâdâ Omar ! Kullanıcı

    
 2. Rosida

  Rosida Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Düğüne gitmiyorum,
  Caiz değildi sanki yha.

  Caiz olsa da gitmek istemiyorum.
 3. Havîn

  Havîn Hâdâ Omar ,Hâdâ Omar ! Kullanıcı

  Çok yakın akrabalar dışında bizde gitmiyoruz ukhti düğünden sonra hediyemizi veriyoruz.
 4. Muddessir

  Muddessir İyi Bilinen Üye Kullanıcı

  Evlilik ..Aslında aşama itibariyle nefsimizde rahmete cevirebilecegimiz bir "imtihan" benim nezdimde. Yani kastım şu, hiç şüphesiz çoğu Muvahhid ve muvahhidenin dava evliligi yapmaktir niyeti. Lakin Allah için atılan her Salih amelde seytan genellikle sağdan yaklaşarak niyetimizi bozabiliyor veya amellerimizde tevil yaparak kendimizce şeran uygun olmayan bir ameli yapmış olabiliyoruz. zannimca her amelin sonu önemli olduğu gibi başıda bir o kadar önemlidir . Bugün özellikle bu çağda dava evlilikleri adına konuşuyorum, çevremizde birçok kardeşin evlilik aşamasında tavizler verdiğini görüyoruz. Kastım eleştiri yapmak değil lakin ilerde bu amelin rahmete dönüşmesi için başında da İlahi rızaya göre hareket etmek gerekiyor. Misalen Sünnet görüşmeleri ve nisan sonrası erkek ve bayan arasında kurulan maksadını aşan konuşmalar , veya düğün ve benzeri törenlerde bayanın hicabından taviz vermesi, veya ilk aşamalarda (ben genellikle bayan kardeşlerde gördüğüm için erkek kısmını bilmiyorum,) gündemin tamamen evlilik üzerine meşgul olması ...vs gibi birçok etken mevcut. Bu ve benzeri birçok şey evliliği baltalayabiliyor, özellikle son dönemde nişan aşamasında görülen boşanmalar artıyor, zannimca bunun sebebi ilahi rızaya uygun olsun diye attığımız adıma, şeytanın fitnesinin karışması. Evliliğin girişgâhı sünnete uygun olmalı ki gidişatı da buna uygun olsun.
 5. musafir

  musafir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  düğüne gidiyorum bakıyorum ki 'islami düğün ' adı altında orglu müzikli marş ve ilahi çslınıp oyun oynanıyor.
  damat kardeşimiz giymiş takım elbisesini cahiliyenin damadından farkı yok.
  ya da kiralanan düğün salonunun duvarlarında ve sahnede yarı çıplak gelin damat resimleri var. işin kötüsü sahnede bu resim varken kur'anı kerim okunuyor. biri de demiyor ki şu saçma resimlerin üzerini etkinlik bitene kadar kağıtla bantla kapatalım...
  gittiğim birkaç düğünde gördüğüm bazı şeyler bunlardı. Bu ayrıntıları es geçmeyelim ki facir ve müşrikler den bir farkımız olsun.
 6. isimsiz_mucahid

  isimsiz_mucahid Allah yolunda cihad bizim gayemiz... Kullanıcı

  Akhim herşeyi kardeşten beklememek lazım baktın öyle bi durum var kapçan evden tevhid bayrağını asçan lazım olan yerlere :)) kasten bırakılacağını sanmıyorum ama dikkatli olmakta fayda var.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş