1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Soru Mürtedlik Mi Dine Zarar Mı

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında MUTEFEKKİR tarafından paylaşıldı.

 1. MUTEFEKKİR

  MUTEFEKKİR Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Selamun Aleyküm.

  İstemeyerek dine zarar vermek mi daha kötü yoksa dine zarar vermemek içinden dinden çıkmak yani mürted olmak mı daha kötü? Cevap sevinirim.
 2. Halid Ahmed

  Halid Ahmed Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Subhanallah, yazdıklarınızı okuyorsunuz değil mi!? Allah ın dini için Allah ın dininden irtidat etmek nedir?
 3. aytozu

  aytozu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Istemeyerek dine zarar verirsen bu kötü bişe değildir çünkü; Allah bundan hesaba çekmiyecek. Istemeyerek ya da kalbin kasıt göstermeden yaptıklarından sorumlu değilsin diye ayet var.
 4. aytozu

  aytozu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Diğeri ise melanet bişeydir, pisliktir, iğrençtir, tiksindiricidir cehennem paklar.Dine zarar vermiyim diye dinden çıkmak Allah'ın gazabına uğratır yani
 5. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  kimse ALLAH ın dınıne asla zarar veremez verse verse anca kendıne zarar verir.Cunku İslam ve kuralları bellidir.Ya uyarsın uymassan da kendın bılırsın hak olana bırsey ekleyıp cıkaramazsın.
 6. MUTEFEKKİR

  MUTEFEKKİR Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Dine zarar vermek derken insanlara din hakkında yanlış bilgiler vermeyi kastettim.
 7. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Su bir gercekki İSlamı Gercekten yasayan ve bılen anlatır.Gerisi sadece bos bos konusur.Cunku bu tarz kımselerın soyledıklerı yapılmadıgı gıbı kendı ıclerınde de cıddı sıkıntılar cıkarır. :)

  Onun ıcındır kı Zikir ehline danısmak lazım zikir ehli olmak ıcınde cok calısmak lazım gercekten islami yasamak lazım.
  Misal amel edemeyen Hoca hergun islamı anlatıyor hutbede ama oylece uykum gelıyor.
  Lakın ıslamıyetı yenı ogrenmıs ve amel etmeye calısan bırı ELhamdulillahı rabbilalemin deyıp kendınce ıslamı bı anlatıyor.İşde bu aklımdan hıc cıkmıyor.Cunku adam gunahlarından tovbe etmıs hakıkatı gormus bu bızede tesır edıyor.

  Velhasıl dıne zarar vermek oyle herkezın yapacagı bır ıs degıldır. Zaten dıne degıl kendıne anca zarar verır ınsan.
 8. Alp Arslan

  Alp Arslan ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

  Hakkını helal et kardeşim ama din hakkında konuşmak zorunda değilsin ki şeriat böyle bir şeyi senden istemiyor. Aksine din hakkında bilmeden konuşmak caiz de değil şeriat bundan nehyediyor. Avam için en güzeli hakkın peşine düşmek bilmediği konularda sukut edip Rabbani alimleri takip etmektir. Mürted olmanın ne olduğu ve sana vereceği zararı araştırma ile işe başlarsan ilerleme kaydederiz inşaAllah. Allahu Ealem.

  De ki: “Rabbim ancak, açık ve gizli çirkin işleri, günahı, haksız saldırıyı, hakkında hiçbir delil indirmediği herhangi bir şeyi Allah’a ortak koşmanızı ve Allah’a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır.” (Araf Suresi 33)
  Dilleriniz yalana alışageldiğinden dolayı, Allah’a karşı yalan uydurmak için, “Şu helâldir”, “Şu haramdır” demeyin. Şüphesiz, Allah’a karşı yalan uyduranlar, kurtuluşa eremezler. (Nahl Suresi 116)


  İslam'dan Çıkmak: Murted
  https://www.islam-tr.net/konu/islamdan-cikmak-murted.11412/
 9. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Hiçbir insan dine zarar veremez. Dinin sahibi Allah'tır.. Kuran dinin esasıdır. Peyagmberler ise örneğimiz.. Onların hayatları ortada.. Dinden çıkanda, dine yanlışları ile kötü tanıtanda her türlü kendine zarar verir. İnsan kendisinin aslında en büyük düşmanıdır.. Böyle şeyler inkar etmeye bahane olamaz ayrıca.. Çok endişe ediyorsan zarar verme dine.. Vereceğini nereden çıkardın? Din zaten esas olarak merhametten başka bir şey mi? Her hükmünde hatta savaş ile ilgili hükümlerinde bile merhamet yok mu?
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş