1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Soru Müslüman Eşiyle Dışarıda Yemek Yerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında Ebu_musab tarafından paylaşıldı.

1. Ebu_musab

Ebu_musab Üye Üye

Selamun aleyküm arkadaşlar , bi konuda merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum nasıl yaptığınızı
    Mağlum kadın erkek evlerimizde ayrı oturuyoruz yemeklerimizi ayrı yiyoruz , karışık olan törenlere düğünlere gitmiyoruz peki eşlerinizle dışarıda yemek yeme olayını nasıl yapıyorsunuz sonuçta avreti açık olan bayanların oldugu ortamda bi erkeğin aynı ortama girmesi caiz değil dışarıda yemek konusunu yada bi kafeterya konusu ile ilgili araştırma yaptım caizliği konusunda bi bilgisi alabilirmiyim ? Eşimiz örtüsüne dikkat etsede onunla yemeğe gitsek avreti açık bi çok bayanla biz aynı ortama girmiş olcaz yada eşimiz namahrem olan adamların bulundugu ortama girmiş olcak bu olayı nasıl aşıyorsunuz ?
  2. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Aleykumselam kardeşim

Bazı Uygur lokantaları bu konu ya dikkat ediyor aileye özel bölümler yapmışlar

Onun haricinde mahmutcularin açmış olduğu bazı lokanlarda da dikkat ettiklerini biliyorum
    Bu bahsettiklerim istanbul da
  3. Ebu_musab

Ebu_musab Üye Üye

Allah razı olsun akhi bende istanbuldayım zaten elimizden geldiğinde herşeye dikkat ediyoruz ama bu dışarıda yemek olayı mağlum doğru olmuyor rahatsız hissediyorum kendimi inşallah biraz araştırma yapayım
  4. seda1993

seda1993 Yeni Üye İslam-TR Üyesi Üye

Aslında artık lokantalar paravan koyuyor istendiğinde. talep olsa sanırım yaygınlaşır uygulama
  5. Pangea

Pangea İyi Bilinen Üye Üye

aleykumselan ve rahmetullah
    çarşı pazar hükmü diye bir durum var bildiğim kadarıyla. karşı cinse bakmayıp konuşmuyorsunuz.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş