1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Okul Ortamı Ve Göz Zinası Hakkında

Konu, 'Geçici Denetim 6' kısmında talebe9303 tarafından paylaşıldı.

 1. talebe9303

  talebe9303 Aktif Üye Üye

  Selamünaleyküm hayırlı sabahlar.

  yakın bir zamandır kafaya taktığım ve ne yapmam gerkiği konusunda tam olarak sonucuna ulaşamadığım bir meseleyi sizlere arz etmek istiyorum;

  üniversitelerin ahlaki yönden ne kadar pis ortamlar olduğunu az çok biliyorsunuzdur. hani bir erkeğin karşıdan gelen bir kadına bilmeden ilk bakışında bir günah yok ama ikinci kez kasıtlı bakarsa günah ya. bende denk geldikçe hemen yüzümü çeviriyorum fakat açık giyinen kadınlar o kadar çok ki, üstelik baya abartılı giyiniyorlar. yüzümü başka tarafa çevirdiğimde yine bir başkasını görüyorum. ilk bakışta olsa sürekli istemeden görüyorum malesef. başımı yere eğdiğim zamanlarda bile hemen yakınımda oldukları için bile fark ediyorum yani biraz görüyorum. onların bulunduğu ortamdan uzak dur diyecekler içinde zaten kaçmaya çalışsam bile bunların belli bir ortamı yok. kampüs girişinden fakülteye giresiye kadar bir dünya insanın yanından geçiyorum. aynı şekilde fakülteden sınıfa çıkasıya kadar. kampüs önü caddenin karşısına geçesiye kadar sürekli karşılaşıyorum.

  sizce benim durumumda olan biri ne yapmalı? ilgili kaynağınızıda söylerseniz memnun olurum.
 2. talebe9303

  talebe9303 Aktif Üye Üye

  öğrenmek istediğim böyle bir durumda günaha giriyor muyumdur? şahsen içim rahat değil.
 3. Muhammed Taha

  Muhammed Taha La İlahe İllallah Üye

  Allah yardımcın olsun akhi:(
 4. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Okulu bırak
 5. Mustafa Sabri

  Mustafa Sabri İyi Bilinen Üye Üye

  Bunlar sadece senin okulunda yok maalesef her yerdeler . Kaç senedir özellikle yazın sırf bu sebeplerden dolayı önemli bir işimiz olmadıkça merkeze inmeyiz.
 6. Turab el kurdi

  Turab el kurdi İyi Bilinen Üye Üye

  Okulda oruç tutmayı dene istersen kardeşim.
 7. AbdulFettah

  AbdulFettah 94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Üye

  Sınıf ortamın nasıl ahi
 8. talebe9303

  talebe9303 Aktif Üye Üye

  3. sınıftayım hocam ama düşünmüyor değilim

  aynen hocam bi ara tutayım diyodum sonra ihmal ettim. birde 2. öğretimim bazı günler 20de falan bitiyor dersim. yinede hatırlattığın için sağol tutarım İnşaallah

  genel olarak aynı bahsettiğim gibi.
 9. ruhisukut

  ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Üye

  Aleyküm selam kardeşim,

  Öncelikle Rabbim seni, beni ve üniversite okuyan tüm kardeşlerimizi bu büyük fitneden ve bu büyük imtihandan aydınlık olan kurtuluşa çıkarsın. Gerçekten aklı selim insan bu imtihanın ne kadar çok zor olduğunu idrak edecektir. Zira Allah azze ve celle 'Yusuf'u korumasaydık ona meyledecekti' diyerek bu imtihanın ağırlığını anlatmıştır. Kardeşim öncelikle okula bir başına gitmemeye, müslümanlar ile beraber gitmeye ve onlar ile vakit geçirmeye gayret göster. Tek kalmak bizim için imtihanın ağırlığını arttırmaktan başka birşey yapmıyor. Bundan dolayı tek kalmamak ve müslümanlar ile beraber olmak için elinden geleni en iyisini yap ve tüm çabaları göster. Daha sonra Allah Resulünün buyurduğu gibi; "Evlenmeye güç yitiremeyen oruç tutsun" hadisiyle amel etmeye başla. Eğer imanını korumak istiyorsan, iffetini korumak istiyorsan yapmaya çalışırım deme, yap kardeşim. Vallahi ortamı sende görüyorsun bende görüyorum. Allah'a hamd olsun ki Müslümanların olduğu bir ortamdayım. Bu beni günahlardan muhafaza ediyor. Zira biliyoruz ki tek kalanın dostu şeytandır.

  Diğer bir husus tüm bunları yaptıktan sonra hala kendime hakim olamıyorum diyorsan ve derslere girmeden okulu gecebileceksen okula gitme ve öğretim görevlileri ile devamsızlık hakkında konuş. Bunlar olumsuz olacaksa kardeşinde dediği gibi okulu bırak. Vallahi okul imanından ve iffetinden önemli değil. Tabi okulu bırakmadan önce üzerinde emir sahibi kişiler ile istişare etmeyi unutma. Çünkü istişare kurtuluştur. Rabbim üniversite okuyan tüm kardeşlere ve bacılara iffetini muhafaza etmeyi nasip etsin. Gerekirse bu uğurda imanını koruma yolunda fedakarlık yapacak yürek ve gücü nasip etsin. Rabbim heppimizi korusun.
 10. talebe9303

  talebe9303 Aktif Üye Üye

  amin hocam. beraber vakit geçirdiğim arkadaşlarımla aynı fakülede ve aynı öğretimde değiliz onlar 1. öğretim. malesef sınıfımdaki arkadaşlarımdan da namaz kılanı görmedim. kılan varsada ben bilmiyorum Allah bilir. dediğiniz gibi güzel bir çevrem olsa belki benim için daha hayırlı olacak ama fakültemde öyle bir çevrem yok. orucuda tutacam İnşaallah 2. öğretim olduğum için haftanın 2 günü 20-21 e kadar uzuyor ama olsun. tavsiyen için sağol hocam.

  Allah hakkımızda hayırlısını versin.
 11. Alkâme

  Alkâme İyi Bilinen Üye Üye

  Ben olsa idim okulu bırakmazdım çünkü eğer okulu bırakırsam çoban olur köyüme giderdim ki bir şey anlayayım yoksa zaten her yerde varlar.
  Allah svt yardımcın olsun.
 12. talebe9303

  talebe9303 Aktif Üye Üye

  dediğin gibi heryerde varlar ama üniversitelerde durum çok daha vahim hocam. üniversite olmasa Allahın izni ile kendi ortamını kendin belirleyebilirsin ama üniversite öğrenciyi bağlıyor dersi geçmen için düzenli olarak gitmen gerekiyor.
 13. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  açıktan okuyanlar ne yapıyor

  ben okumadığımdan dolayı soruyorum
 14. talebe9303

  talebe9303 Aktif Üye Üye

  sadece sınavlara giriyorlar okula gitmiyorlar.
 15. Elyesa Abdurrahman

  Elyesa Abdurrahman "Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57 Üye

  Kardesim ne bolumu okuyorsun bunu bilki memurluk küfürdür cunku 652mi 657 . Maddesinde ataturk inklaplarina yemin edilior istersen sitede memurluk hakkinda ilmi yazilar var okudun bolum seni illa memurluga atmaya zorunlu kiliorsa okumaya degmez diyorum.
 16. Ebu Enes EL Dadaşi

  Ebu Enes EL Dadaşi Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin. Üye

  Vallahi ahi Allah subhanehu ve teala muhakkak bu samimiyetini görüyordur.Allah sana yardım etsin işlerini kolaylaştırsın ve gönlüne genişlik versin İnşaAllah çok sıkıntılı bir durum ilmim yoktur fakat nacizane tavsiyem bende olsam okulu bırakmazdım çünkü sırf o yüzden okulu bıraksam bile sonuçta bu hayatta yaşamız gerek ve üniv.de çok fazlalar tamam ama hayatın heryerinde varlar. Allahu Teala'nın bizim için yazmış olduğu kadere iman eder ve bu sınavdaki edinmiş olduğum kazanımları düşünerek sürekli Allah'ı zikrederdim muhakkak Allah sana bir kolaylık verecektir.
 17. Elyesa Abdurrahman

  Elyesa Abdurrahman "Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57 Üye

  Ama memur olamayiz bu tavsiyeyide ver akhi inseeallah
 18. Ebu Enes EL Dadaşi

  Ebu Enes EL Dadaşi Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin. Üye

  Amenna orası öyle ahi tağuta memur olunmaz tabiki seninde yukarda belirttiğin gibi bi maddesinde inkilaplara yemin varmış sen bu tavsiyeyi zaten verdiğin içinde kardeş o tavsiyeyi senden almıştır diye ben tekrar yazmadım.
 19. Ebu Enes EL Dadaşi

  Ebu Enes EL Dadaşi Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin. Üye

  Bir ikinciside ilmim neredeyse yok denecek kadar azken o şekil kanıtlı delilli beni aşan durumları ilim sahibi ahilere bırakıyorum bildiğim kadarıyla Kurana sünnete göre doğru olanı yazıyorum sadece.
 20. ruhisukut

  ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Üye

  Kardeşler acizane tavsiyem, üniversite okuyan biri olarak neyden bahsettiğinizin farkında olmanızı isterim. Bahsettiğiniz şey iman kardeşler İMAN... Ben bu kardeşin düşüncesinde olup okula devam eden ve kendisini muhafaza edemeyen şahıslar tanıyorum... Bu iman gitti mi şeytanın vesveselerinin ardının kesilmeyeceğini de biliyorum... İman bu kardeşler iman... Hani gözleri önünde çocuğu kızgın yağlara atılırken vazgeçmeyen o annemiz varya işte onun yüreğine oturan duygudan bahsediyoruz... Tüm tedbirlerini aldın, kendini tutamıyorsun, nefsine güvenerek nasıl devam edebiliyorsun... Kendinizi o kardeşin yerine koyun... Allah muhafaza kendisine hakim olamazsa ne yaparsınız? Duadan başka elinizden ne gelir? Kardeşler düşünün tartın öyle karar verin... Vallahi ilk önceliğimiz bu dünya değil... Vallahi memur olmak değil... Vallahi mühendis olmak değil... Vallahi ilk önceliğimiz Imandır. Yani cennettir, ahirettir... Öyle ise buna yaraşır şekilde davranmalı ona yaraşır şekilde yaşamalıyız... Kardeşler unutmayın Allah Resulünun sözünü; "Gün gelecek imanı elde tutmak, kor ateşini elde tutmak kadar zor olacak" böyle bir hadis varken ve şeytanın vesveseleri ortamlarda cirit atarken nasıl davranmak icab eder? Düşünün taşının ona göre karar verin derim.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş