1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Onlardan Biri Ölü Bulundu!

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Şehid olan mücahidlerin üzerine işerken görüntüsü ortaya çıkan Amerikan askerlerinden birisi, evinde ölü bulundu. Askerin Afganistan'daki çatışmaların ardından ciddi psikolojik sorunlar yaşadığı anlaşılıyor.


  2012 yılının Ocak ayında Youtube'a bir video yüklenmiş, videodaki görüntüler infial yaratmıştı. ABD askerleri videoda, çatışmada şehit olduğu anlaşılan Taliban mücahidlerinin üzerine işiyordu. O askerlerden birisi, Çarşamba gecesi Amerika New Carolina'daki evinde ölü bulundu.

  Robert Richards adlı asker, bir patlamada aldığı yaralar nedeniyle Amerikan ordusundan emekliye ayrılmış ve evine gönderilmiş. 28 yaşındaki askerin ölümü, avukatlığını yapan Guy Womack tarafından doğrulandı.

  Womack, askerin ölümünün intihar gibi görülmediğini, ölüm nedeninin ancak otopsi ve toksikoloji testlerinin tamamlanmasıyla anlaşılabileceğini söyledi.

  Verilen bilgilere göre Robert Afganistan'da 2008 ile 2011 yılları arasında 3 kez görev aldı. Helmand vilayetinin Marjah bölgesinde devriye gezerken patlayan bomba nedeniyle neredeyse ölüyordu. Bacakları, kolları, kasık ve boğazından şarapnel yaraları aldı, ardından 6 ameliyat geçirmek zorunda kaldı.

  Kendisiyle yapılan bir röportajda ABD'li asker post travmatik stres bozukluğu yaşadığını, gece kabuslar ve korkular yaşadığını, bunlarla mücadele edebilmek için ilaçlar kullandığını açıklamıştı.


  Eşi Raechel, bir gece Florida'da otel odasındayken, dışardan havai fişek türü patlaması sesleri geldiğinde, Robert'ın saldırıya uğradığını sanarak otel odasında ateş açtığını söyledi.

  Bütün bu anlatılanlar ABD askerlerinin Afganistan'da büyük psikolojik yaralar aldıklarını açıkça ortaya koyuyor. ABD ordusunda intihar oranı çok yüksek. Askerler, Taliban mücahidleriyle girdikleri çatışmaların izlerini üzerlerinden bir türlü atamıyor.


  Ölü bulunan asker Robert Richards


  [​IMG]

  Küresel Haber
 2. EBU HANİFE

  EBU HANİFE Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Cihad muslumanlar icin Mutluluk,sevinc ve Şehadet iken...Savaş kafirler icin Korku,depresyon ve Olum oluyormus.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş