1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Onların Sözleri

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında Habibullah tarafından paylaşıldı.

1. Ümmü Yasir

Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Süper Moderatör

İnsanlara ok atmak, dil ile taşlamaktan hafiftir.
    Zira okun hedefi şaşar, ama dilin ki şaşmaz...

Sufyan Es-sevri rh
  2. Ebu SILA

Ebu SILA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

-Şirk zulmün zirvesidir.
    Tevhid de adaletin zirvesidir.
    (ibn kayyım rah. kalbin ilacı.)
  3. Ümmü Yasir

Tevbe, sevilmeyenden sevilene, itaatsizlikten itaate, Allah'ın öfkesinden lütfun'a bir hicrettir...

Ibnu-l Kayyim (Rahimehullah)
  4. Abdulkahhar

Abdulkahhar ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

Hasan el-Basri'nin meclisine gelen biri ''Ey müminlerin muttakisi, Yüce Allah(c.c), benim gibi fasık ve facir olanın tevbe ettiği zaman, tevbesini kabul eder mi?'' dediğinde şöyle dedi ve şu beytleri ona okudu;

''Evet Allah Teala'ya fısk ve fucurundan dolayı tevbe edersen senin tevbeni kabul buyurur.''

Ey Arşın Rabbine karşı gelen asi genç!
    Gürültülü cehennemdir hazırlanan, asilere
    Öfkesi çoktur tutulduğu gün nasiyeler,
    Ateşe dayanabilirsen Allah'a asi ol,
    Eğer dayanamazsan günahtan uzak ol,
    Haberin yoktur, günahlara dalmışsın,
    Nefse zayıf düştün kurtulmaya çalış sen.

İmam Gazali - Kalplerin Keşfi s.39
  5. Ümmü Yasir

319E4AEC-CB5D-4B55-9124-D5AD48AD0564.jpeg
  6. Ümmü Yasir

Rabî' b.Heysem arkadaşlarına sorar:
    "Hastalık, ilaç ve şifa nedir bilir misiniz?"
    Onların hayır demeleri üzerine şöyle devam eder:
    "Hastalık; günahlardır, ilaç; istiğfardır,
    şifa ise tevbe edip, bir daha geri dönmemektir."
  7. tevhiddavam

tevhiddavam Rabbim! Benim ilmimi arttır! Kullanıcı

Kul her masiyet işlediğinde bir derece aşağı iner. Gittikçe seviye kaybeder, sonunda en seviyesizlerden, esfelînden biri haline gelir. Her itaat işlediğinde ise bir derece yükselir. Yükselişini sürdürür ve nihayetinde en üstünlerden a’levnden biri olur.
    İbn-i Kayyım/Kalbin İlacı sh:188
  8. Hafsa binti Ubeyd

Hafsa binti Ubeyd Sabran ya nefsî Kullanıcı

"Insan, isinde ciddi olur ve elinden geleni yaparsa Allah onu kesin basariya ulastirir."
    Omer Abdurrahman
  9. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

İslâm'a Saldırıların Ardında Hep Yahudiler Olmuştur

İslâm'ın Medine'deki inkişafından günümüze kadar İslâm'a yönelik saldırıların arkasında hep yahudiler olmuştur ve kıyamet gününe kadar da bu devam edecektir. İşte bu nedenle yüce Allah Kur'an-ı Kerim'de ehli kitaptan özellikle yahudilerden uzun uzun bahsetmiştir. Medine-i Münevvere'de inen ayetler yahudilerin yaşama şekillerini, hile ve tuzaklarını, peygamberleri öldürdüklerini geniş bir şekilde açıklamıştır. Çünkü her şeyi bilen, hüküm ve hikmet sahibi olan yüce Mevla ondan sonraki dönemlerde de yahudilerin İslâm dinine karşı devamlı hile ve desiseler kuracaklarını, fitne ve şüpheler yayacaklarını bilmektedir. Bu hususta rahmetli Seyyid Kutup çok durmakta; yahudilerin hile ve tuzaklarına büyük bir önem vermektedir. Bir kısım insanlar üstad Seyyid Kutup'a gelerek Ekspres gazetesi, Times gazetesi Daily Telgraph gazetesi; şöyle şöyle siyasi tahliller yapıyor diyorlardı. O da şu cevabı veriyordu: "Ben böyle siyasi tahlil istemiyorum. Ben siyasi tahlil ve yorumları Kur'an'dan alıyorum. Çünkü ben biliyorum ki bugün Müslümanların içine sürüklendikleri belaların çoğunun arkasında yahudiler vardır. Bu bakımdan yahudilerin tarihini Kur'an'dan takip ediyorum. Falan veya filan kişinin beyanatlarına ihtiyacım yoktur."
  10. Ebu SILA

11. Hatve

Hatve Sözünde duranlar; durdular sözünde.. Kullanıcı

Selahaddin'in küçüklüğünde sıkça ziyaret ettiği marangoz dede bir dostuna;
    Kudüs için minber yapıyorum der.
    Adam Kudüs on yıllardır Haçlı işgalinde deyince dede Selahaddine ilham veren sözü söyler.
    Ben marangozum işimi yapıyorum. Bir gün bir komutan çıkar ve işini yapar. der.
  12. Ebu SILA

Hasan b. Atıyye şöyle demiştir;

'Cebrail (aleyhisselam), Rasulullah (sallAllahu aleyhi ve sellem)'e Kur'an'ı indirdiği gibi sünneti de indirir ve Kur'an'ı öğrettiği gibi sünneti de öğretirdi.'

Lelakai, Usuli İ'tikad 99; İbn Batta, el'İbane 219; Mervezi, Sunne 102 ve diğerleri.
  13. Ebu SILA

el-Hakim en-Neysaburî(rah.) şöyle der:
    “ Eğer isnâd olmasaydı ve âlimlerimiz isnâdı talep etmiş olmasalardı ve bu uğurda muazzam gayretler göstermeselerdi ve bu ilmi korumasalardı, Allah korusun, İslamın alametleri silinir gider; ilhad ve bid’at ehli birçok hadis uydurur ve isnâdları diledikleri alt üst ederdi. Haberler, isnâdından hali olduğunda kesik ve kopuktur.”

(Ma’rifetu Ulumi’l-Hadîs: s.6)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş