1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Özbek Abdullah Hoca Şehid Edildi(inş)

Konu, 'Şehid ve Şehadet' kısmında ebu el-fadl tarafından paylaşıldı.

 1. yoldaki_muhendis

  yoldaki_muhendis Eski nick sivasi veya fransa :D Kullanıcı

    
  akhim yanlis bilmiyosam kolanin içindeki pislik seylerin yani sira kisirlastiran biseyde varmis Allahou alam
 2. Çeçenyam

  Çeçenyam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Rabbim şehadetini kabul kılsın..
 3. zindabad

  zindabad زينداباد Kullanıcı

 4. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Üç Özbek muhalif daha infaz listesinde!
  [​IMG]

  Zeytinburnu'nda öldürülen Abdullah Buhari suikastının perde arkasında, Rus ve Özbek istihbaratının 4 kişilik infaz listesi çıktı. Üç ay önce hazırlanan listede Özbekistan Halk Hareketi Lideri Muhammed Salih, oğlu Timur Salih, Kırgız âlimi Reşat Kari ve önceki gün öldürülen Abdullah Buhari yer alıyor.

  Yenişafak'ta yer alan habere göre; Önceki gün Zeytinburnu’nda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Abdullah Buhari suikastının ardında 4 kişilik infaz listesi çıktı. Özbek istihbaratı tarafından 3 ay önce hazırlandığı iddia edilen infaz listesine Rus istihbaratının da destek verdiği ileri sürüldü. Listede hayatını kaybeden Buhari’nin yanında, Özbekistan Halk Hareketi Lideri Muhammed Salih’in, Salih’in oğlu Timur’un ve Kırgızistan’da meşhur alim olan Reşat Kari’nin de olduğu tespit edildi. Buhari’nin ise infaz listesinde ismi olduğundan suikasttan önce haberdar olduğu öğrenildi. Buhari’nin İstanbul’da 5 farklı dernek kurduğu ve çok sayıda öğrenci yetiştirdiği ifade edildi.

  ORTAK PAYDA KERİMOV KARŞITLIĞI
  Buhari’nin, Özbekistan İslami Hareketi’nin vekillerinden olduğu belirtilirken, Afganistan’da yürüttüğü vekilliği bırakıp İstanbul’a yerleştiği belirtildi. Gerçek ismi Mirzagalip Hamidov olan Buhari’nin Rus ve Özbek istihbaratı tarafından tehdit olarak görüldüğü ve infaz listesini eklendiği öğrenildi. Hazırlanan infaz listesinde Abdullah Buhari’nin, Timur Salih’in ve Reşat Kari’nin fotoğrafları ve kısa biyografileri yer alırken, Muhammed Salih için hedef noktası olarak direk evi belirlendi. Kırgız âlimi olan Reşat Kari’nin Özbekliler tarafında sevildiği ve Kerimov’a karşı olduğu öğrenildi.

  KERİMOV'U ELEŞTİRMEK ÖLÜM NEDENİ
  Abdullah Buhari’nin de Kerimov karşıtı açıklamalarının olduğu ve bu açıklamaların Kerimov tarafından dikkat çektiği söylendi. Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov’un Özbekistan’a karşı ‘militan’ yetiştiriyor iddiası ile infaz listesi aldırdığı Buhari’nin 3 ay önce tehdit edilmeye başladığı ortaya çıktı. Buhari’nin Kerimov tarafından ‘zararlı unsur’ kapsamına girdiği ve tehdit olarak görüldüğü ifade edildi. İnfaz listesinde ismi yer alan Özbekistan Halk Hareketi Lideri Muhammed Salih’e daha önce 2 kez suikast girişimi olduğu ve yeni infaz listesine eklendiği belirtildi. Salih’in erkek çocuğu Timur Salih’in ise ilk kez infaz listesine girdiği belirtildi.

  MEŞHUR CİNAYETLER SEÇİM ÖNCESİNDE
  Özbekistan Halk Hareketi Lideri Muhammed Salih Yeni Şafak’a yaptığı açıklamada, Buhari cinayetinin Kerimov’un seçim kampanyası olduğunu ifade etti. Salih, “21 Aralık’ta parlamento seçimleri var. 2015 Mart ayında Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Eski tecrübelere göre tahmin ediyorum ki, cinayetler seçimler öncesi kasıtlı işleniyor.” diye konuştu. Salih 2007 yılında Kırgızistan’da yaşayan ve Kerimov karşıtı yazılarıyla ve Muhammed Salih’e yakınlığıyla bilinen Gazeteci Yazar Ali Şi Saipov’un Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi öldürüldüğünü aktardı. Salih ayrıca 2011 yılında öldürülen Özbekistan Halk Hareketi Üyesi Fuat Rüstem Hocayev’in de seçimler öncesi öldürüldüğünü dile getirdi.

  İŞTE SUİKAST TİMİNE VERİLEN BELGELER
  İnfaz listesinde Özbek muhalif Muhammed Salih, oğlu Timur Salih, Reşat Kari ve şehit edilen Abdullah Buhari'nin fotoğrafı, haklarında detaylı özgeçmişler ve bulundukları yerlere ilişkin bilgiler yer aldığı ortaya çıktı.


  TETİKÇİLERE HARİTALI TAKTİK
  Kerimov yönetiminin hazırladığı belirtilen infaz listesinde, Özbekistan Halk Hareketi lideri Salih Muhammed'in evinin krokisi de bulunuyor.
 5. azzam

  azzam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Selamun Aleykum,
  Bazım işid kaynaklarında hocanın işidci olduğu yazıyor?
 6. zindabad

  zindabad زينداباد Kullanıcı

  KARDEŞ ARTIK BU MESELEYİ KONUŞMAK KİMSEYE FAYDA VERMEZ HOCA YOK ARTIK LÜTFEN

  ABDULLAH HOCA KABRE KOYULURKEN
 7. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  hep bizim ayarımız yok derken işte tam da bunu kastediyorum....

  herkim olursa olsun... isterse bağdadi olsun... ruslar bir müslümanı şehid etti.... yasımızı tutmamız gerekirken bizler dilimizi bile tutamıyoruz bırak yasımızı tutmayı :(
 8. azzam

  azzam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Selamun Aleykum,
  Haddimi aşarak bir şehid hakkında zanda bulundum. Öncelikle allahtan ve şehidimizden sonra sizlerden af diliyorum...
 9. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ışıde destek verdiği herkesin ısıd hakkında neden kötü düşündüğü hakkında verdiği demeçleri hakkında mesajlar görmüştüm..doğrumudur bilemem..
 10. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ne hakkında :)  la hawle yaa Rab
 11. Alkâme

  Alkâme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şeyh Abdullah Buhari hocanın bizzat sohbetinde bulundum konuşdum vallahi akhiler kendisinin ilmine hayran kaldım ömrümde böyle ilim sahibi bir alim tanımadım ayrıca bazı kardeşlerin rüyalarınıda yorumlarken şahid oldum yaptığı yorumlar her defasında gerçek olmuştur büyük üzüntü içerisindeyim Allah şehadetini kabul etsin.
 12. Alkâme

  Alkâme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Sübhanallah ışide demeç falan verdiği yok ağzından duydum ışidin hilafeti batıldır diyor.
 13. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  İşte Abdullah Buhari Hoca'nın vurulma anı
  Özbek asıllı alim Abdullah Buhari’ye yönelik düzenlenen suikast anı güvenlik kamerasına yansıdı.

  [​IMG]

  Zeytinburnu’nda Özbek Hoca Abdullah Buhari suikast sonucu hayatını kaybetmiş, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Abdullah Buhari’yi öldüren Çeçen uyruklu tetikçi Zelimkhan Makhtiev, azmettirici Özbek asıllı Rus Sobir Shukurov ve suikaste yardım eden Eldar Aslan’ı olaydan kısa bir süre sonra yakalamıştı.

  Buhari’nin suikaste uğradığı anlar, iki kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

  Çevredeki iki kamera tarafından kaydedilen görüntülerde Çeçen uyruklu tetikçinin ateş anı görülüyor.

  Görüntülerde Buhari, ders verdiği İhsan İlmi Hizmetleri ve Yardımlaşma Derneği’nin önüne geliyor. Kapının açılmasını beklerken Çeçen tetikçi, çevreyi kontrol ederek Buhari’ye doğru hızla yürüyor. Buhari şüpheye kapılıp arkasına dönüyor. Daha sonra sonra ise tekrar kapıya yöneliyor. Çeçen suikastçı da Buhari’nin tam arkasına geliyor ve tabancayı sırtına dayayarak ateşliyor.

  NE OLDUĞUNU ANLAMIYOR

  Tetikçi hızla kaçmaya başlıyor. İlk anda ne olduğunu anlayamayan Buhari,tetikçinin arkasından gitmeye çalışıyor. Bu sırada silah sesi üzerine dernekten çıkan bir öğrenci, önce hocasına yardım ediyor, sonra tetikçinin peşinden koşuyor. Tetikçi silahını doğrultunca öğrenci geri dönüyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Son düzenleme: 23 Aralık 2014
 14. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  SUBHANALLAH,
  kalleş kelb
 15. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  aşağılık kafirler... bu zulüm ne zaman bitecek... hocanın derslerine katılmadım sadece birkaç defa düğünlerde dinleme fırsatı buldum... zoruma gidiyor böyle bir eylem.... şimdi talebelerini düşünüyorum da...:( peygamberini kaybetmiş bilal misali..:(
 16. Alkâme

  Alkâme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Akhi çok haklısın birkaç dersine katılmama rağmen ben bile dediklerin gibi hissettim amcamı kaybetmiştim ama bu kadar üzülmemiştim. Allah kafirlere karşı müvahhidlere muttakilere mücahidlere yardım etsin. Amin
 17. Ebu.Cendel

  Ebu.Cendel Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah o katil köpeğin ellerini kurutsun.
  Allah Hocamızın şehadetini kabul buyursun,bizlerede nasib etsin
 18. Ebu Ubeyde bin Cerrah

  Ebu Ubeyde bin Cerrah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 19. Ebu Muhammed Eymen

  Ebu Muhammed Eymen Administrator Forum Yöneticisi Kullanıcı

  Allah kafirleri kahr eylesin. Hocamizada rahmet etsin inss
 20. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  buna çok sevindim..işide destek vermesi akıl almaz bir olaydı ilim erbabı kişi için..Rabbim şehadetini tekrar makbul eylesin..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş