1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Özbekistan Islami Hareketi'nden Karaçi Saldırısı Hakkında Açıklama

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında farkındayız tarafından paylaşıldı.

 1. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Güncelleme: 12:45, 12 June 2014 Thursday


  Özbekistan İslami Hareketi'nden Karaçi Saldırısı Hakkında Açıklama
  Özbekistan İslami Hareketi, Karaçi havaalanındaki özel bir bölüme düzenlenen saldırıları üstlendi.

  incanews / Haber Merkezi

  Özbekistan İslami Hareketi, 9 Haziran'da Karaçi'de bulunan Uluslararası Havaalanındaki terminale yönelik saldırıyı üstlenen bir açıklama yaptı.

  Özbekistan İslami Hareketi (IMU) lideri Usman Ghazi, Grubun resmi sitesinden yayınladığı açıklamasında havaalanındaki uçuşları engelleyen saldırıyı kendilerinin gerçekleştirdiğini ifade etti.

  Açıklamada "Özbekistan İslami Hareketi'nin şehadeti arzulayan 10 yiğit Mücahidi dün gece Karaçi Uluslararası Havaalanını ziyaret eden halkın göremediği özel bir bölüme saldırmıştır" denildi.

  IMU lideri konuşmasında ayrıca 'özel bölümde bulunan çok sayıda savaş jetinin, Amerikan casus uçağının ve diğer bir takım askeri uçakların imha edildiğini' belirtti.

  Gazi, "Karaçi havaalanı saldırısı gerçekleştirilmiştir" dediği açıklamasında 'havaalanı saldırısının mürted Pakistan yönetimi tarafından icra edilen ve savaş jetleriyle geceleri de desteklenen casus uçak saldırılarının bir intikamı olduğunu' söyledi.

  21 Mayıs'ta başlayan saldırılar 'iyi Taliban Gul Bahadır'ı da kızdırmış ve kabile lideri, Pakistan hükümetini bölgeye yönelik saldırıların sürmesi durumunda barış anlaşmasını bozmakla tehdit etmişti.

  Grubunun kabileler bölgesinin dışında da ağının olduğunu söyleyen Gazi, yeni saldırı tehdidinde bulundu: "bu şehadet operasyonları yaptığımız ilk operasyon olmadığı gibi sonuncusu da olmayacaktır."
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
 2. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  elhamdulillah
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş