1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Peçeli Cumhurbaşkanı Adayı !

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında التوحيد tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

    

  60172179_7515651_63555289.jpg


  Burdan ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsin kardeşim

  https://www.islam-tr.net/tevhid/27396-islama-gore-tesettur.html


  akhiler Şeyh Abdullah Yolcunun bir sohbeti vardı hanım sahabeleri anlatırken evde kıldığı namaz Mescidte kıldığını namazdan hayırlıdır sohbeti onuda bulursak daha hayırlır olur inşaALLAH

  60172179_7515651_63555289.jpg
 2. Muzzammil

  Muzzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu sohbet midir akhi ?


  [D]18097[/D]
 3. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  ALLAH razı olsun muzzammil akhi
 4. kanepe21

  kanepe21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  kadının yeri evidir bu doğru ama ilim çinde de olsa gidip alınız ayeti kadınlar içinde söylenmiş.kadın bunu nasıl temin edebilir.hele bu zamanda....
  bir afrika atasözü var bir kadın yetiştiren bir toplum yetiştirir.diye kadınlarımız bu konuda kendilerini nasıl yetiştirebilirler?bu sorun işte...
 5. Muzzammil

  Muzzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  '' Ilim Cin'de de olsa onu aliniz '' hadisi bildigim kadari ile sahih degildir kardesim :)

  Bugun alhamduliLlah Selefin pek degerli eserlerinin cogu ( Bir Musluman'in temel ihtiyaclarini karsilayacak olanlar ) Turkce'ye cevrilmistir.
  Tevhidi bacilar evlerinde bunlardan faydalanabilirler.
  Yine ilim tahsil edebilecekleri uygun yerler vardir.
  Ama ( internet ortaminda gorulenin genelini demem istiyorum ) bugun sıkıntı daha cok bizlerdedir, belli sebeblerden dolayi kendimizi RasulUllah'in s.a.s. sunnetine tam veremiyoruz, O'nun usulunu taakib edemiyoruz.

  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

  Allah her hangi bir kimseye Saliha bir eş takdir ederek rızıklandırmış ise, şüphesiz ki dininin yarısını yaşamak üzere o kimseye yardım etmiştir. O kişi, dininin diğer yarısı hususunda Allah’tan korksun ve takvaya sarılsın’ buyurdu.”
  (Tabarani Mucemu’l-Evsad 976, Hâkim 2/161, Albani Sahiha 625)


  Kurulacak olan tevhidi bir aile ocaginda esler birbirlerini egitir, dert ve sıkıntılarını paylasır ve bunlara birlikte gogus gererler.Ki size en yakin olacak olan dava arkadasiniz ile ayni yola bas koymak ne kadar da sevimlidir.

  Bakin bu mucahidin hikayesine, Allahu Akbar, Allahu Akbar !
  Boyle mubarekler, boyle zevcelerde var, masaAllah.


  [​IMG]


  [​IMG] 6. muvahhide sehidan

  muvahhide sehidan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kurulacak olan tevhidi bir aile ocaginda esler birbirlerini egitir, dert ve sıkıntılarını paylasır ve bunlara birlikte gogus gererler.Ki size en yakin olacak olan dava arkadasiniz ile ayni yola bas koymak ne kadar da sevimlidir.

  Bu bazen mumkun olmuyabildigi gibi tam terside cikabiliyor.. Cevremde esleriyle ayni fikirde olmuyan bir cok bacilarim var.. dolayisiyla aileden (esi)nden ilim tahsil etme gibi imkani olmuyabilir cogu zaman.. kaldiki bir kadin sadece kitap okuyarak dinini nekadar anlayip amele dokebilirki !? islami alt yapi olmadiktan sonra.. Herkesin ''belirttiginiz'' gibi tevhidi bir ailesi ve yahud dindar bir esi, ve ya annesi, babasi,ailesi cevresi hatta bilgisayari bile olmuyabiilir.. peki bu noktada kadin ilim tahsil etmek icin ne yapsin Oturup Allah'in esine hidayet vermesinimi beklesin(sabirla) yoksa ilim tahsil etmek icin evinden disarimi ciksin yonelsin ? ve bir (soru) kadin esinden gizli ilim meclislerine gidip ilim tahsil edebilirmi?.akabinde Rabbim tum bekar olup evlilik hazirligi yapan kardeslerimize salih ve saliha esler nasip etsin insAllah..
 7. kanepe21

  kanepe21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  gerçekten güzel.ancak başlangıç önemli..yani bayda bayanda bu konuda birbirlerini tamamlamalı..zaten insanların aynı dilde konuşması anlaşmasına sebep değil aynı düşünceyi paylaşmaları anlaşmalarına sebeptir.ama bugün her iki tarafta bu konuda büyük sıkıntı yaşamaktadırlar.heriki tarafta kendi düşüncelerinden kişilerle bir olması neredeyse imkansız hale gelmiş.(ben öyle görüyorum)yoksa toplumun temeli islama bağlı bir aileden ve fertlerden geçer.ancak o zaman hayatın anlamı oluşturulabilir..ama bütün bunlara rağmen içimde bir "ama" sözü takip ediyor.yani islamı bir evlilik ama nasıl sağlanacak.islamı bir yaşam ama gene takip ediyor.kısacası insanın bir tarafı sürekli korku halinde hele evlilik konusunda bu korku daha fazlalaşıyor...bütün bunlara sebepte ne onuda bilmiyorum...müslümanım diyen insanların sözde mi özde mi müslüman olduğu anlaşılmaz hale geldi gibi...
 8. Muzzammil

  Muzzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bunlara kimse bir garanti veremez ki, yapilabilecek olan tek sey Allah'tan sabr dilemek ve ondan bizlere O'na hakki ile tawakkul edebilmeyi nasib etmesini istemek.
  ( Tam metni hatirlayamadim, hakkinizi helal edin ) Ibrahim a.s. oglunu kurban etmeye giderken Ismail a.s. bunun farkinda idi ve sunu demisti '' InsaAllah sabredenlerden olurum babacigim ''
  SubhanAllah, ne kadar da guzel bir tawakkul ornegidir.
  Rabb'im bizlere de nasib etsin, amin.

  Anne ve babalarimizin hidayete ermesi ya da karsimiza saliha bir zevce cikmasi tamamen Rabb'imizin iradesindedir.
  Bizim neslimizden olup da tevhidi bir anne babadan dunyaya gelen kardeslerimizin sayisi suphesiz ki azdir.
  Rabb'imiz bizleri bu sinavlara tabii tutarak cahiliyedeki gunahlarimizdan arindirmaya da calisiyor olabilir, en guzel hamdler yalnizca O'na olsun.
  Hem hep arzulanan o takwali zevce, anne baba ya da evlatlarin nasib olmasi pek de kolay olmamalidir, cunku az olan degerlidir, Rabb'imiz oyle insanlara ancak kendileri gibi ile karsilastirarak riziglarini verir.

  Ne zaman ki kardesler, zevceler, arkadaslar kendi meselelerini birakip kalbleri ile dini yalnizca Allah'a has kilmaya calisacak, iste o zaman Allah'in yardimi ve lutfu gelecek ve bizleri kusatacak.
  Bu davanin gecikmesine sebeb olan yine bizleriz, Rabb'imiz bu davayi emanet etmek istiyor ama bizim gibilere neden biraksin ? Bu kutlu davayi guclu insanlar sirtlanabilir, cunku yuku pek agirdir, ama mukafati ise daha tatlidir alhamduliLlah.

  '' Topluca Allah'ın ipine sarılın, ayrılmayın. Ve Allah'ın üzerindeki nimetini hatırlayın. Hani, siz; düşman idiniz de O, kalblerinizin arasını uzlaştırdı da, O'nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. Siz; bir ateş uçurumunun tam kenarında iken, sizi oradan doğru yola eresiniz diye kurtardı. Alah ayetlerini size işte böylece açıklar. '' Surat 'Al-Imran / 103

  Ey Rabb'imiz, sen bizleri dogru yolun uzerine sabit ve ayaklarimizi kaydirma, suphesiz ki hidayet yalnizca Sen'dendir, amin.
 9. kanepe21

  kanepe21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  her zorlıkla beraber bir kolaylık vardır misali...kolaylığı sabır ve ne yapacağına dair bir düşünce ile beklemek bir taraftan düşünmek...teşekkür ediyorum.ama genede o korku insanı bırakmıyor.belkide işin tatlılığıdır,sağlamlığıdır bilemiyorum ama genede korkmamak ele değil.en önemliside ne için ne amaçla korku var onuda bilmek gerek herhalde...
 10. kanepe21

  kanepe21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  '' Ilim Cin'de de olsa onu aliniz '' hadisi bildigim kadari ile sahih degildir kardesim :)
  bunu nerden biliyorsunuz...
 11. Muzzammil

  Muzzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  110. İlim Çin’de olsa bile taleb ediniz. [İbn Adiy, 2/207; Ebû Nuaym, Ahbâr Asbahân, 2/106; el-Hatîb, et-Târîh, 9/364; İbn Abdu’l- Berr, Câmiu Beyâni’l-İlm, 1/7-8]
  ( اطلبوا العلم ولو بالصين )
  Bu hadis batıldır.
  Râvilerinden olan Ebû Atike Turayf b. Süleyman’ın hadisi metrûktur. Bu rivâyeti İbnu’l-Cevzî Mevduâtın da zikrederek İbn Hibban’ın bu rivayet hakkında bâtıl ve aslı olmadığına dair sözünü nakleder. es-Sehâvî el-Makâsıd ta bu hükme katılır.
  Ancak yukarıdaki rivâyete ilave olarak zikredilen;
  ( فإن طلب العلم فریضة على آل مسلم )
  ( Muhakkak ilmin talebi her müslümana farzdır) Ziyadeliği hakkında el-Albânî yirmiye yakın tarîk (yol) bulduğunu dolayısıyla hasen hükmünü verdiğini belirtir.  Bu ve bunun gibi bilnen diger batil hadislere bu linkten bakabilirsiniz kardesim ;
  https://www.islam-tr.net/tevhid/12029-rasulullahi-kurutan-sozler-uydurma-hadisler-kitap-2.html
 12. melek ebrar

  melek ebrar Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  tesekkür ederim hepinize insallah arastıracağmm konuyu daha iyii
 13. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bir avuç peçeli kadın var, sokağa çıkma hakları ellerinden alınıyor. Aileleri kim bilir müslüman mi eşi var mı kendini geçindirebiliyor mu? Bunlari soran yok. Hicret etsin dersin, mahremi olmadan hacca gitmek bile yasak iken nereye gitsin bu 2000 bacı? ÖRTÜNME haklarını savunan erkek muminler var mı? Yine erkekler armut topluyor, iş kadınlara düşüyor.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş