1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Rabia Kadir: Doğu Türkistanlı Cihadçıları Ihbar Ettim

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında heycan tarafından paylaşıldı.

 1. heycan

  heycan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Rabia Kadir; Hürriyet muhabiri ile yapmış olduğu röportajda çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

  Hürriyet muhabiri ile yapmış olduğu röportajda, Doğu Türkistanlı Uygur mücahidlerinin hicret yolculuğunda kullandığı yolu bildiğini ve bu yolu Türk makamlarına bildirdiğini belirten Uygur ajan Rabia Kadir, bu işleri yapan 10 kaçak tanıdığını bu kaçakları da Türk makamlarına bildirdiğini belirtti.

  Uygur Ajan Rabia Kadir Hürriyet muhabiri ile yaptığı röportajda üzüntüsünü şu kelimelerle ifade etti.“Bunları Türk hükümetine bildirdiğimiz halde, halen Türkiye’de elini kolunu sallayarak geziyorlar. Bu insan kaçakçılarını Türkiye’nin niye yakalamadığına hayret ediyoruz.”

  Yine Hürriyet gazetesindeki röportajda Uygur Ajan Rabia Kadir Müslümanlar için aynen şu ifadeleri kullandı: “Uygur bölgesine, komşu ülkelerden gelen, saçı sakalı, giysisi din adamı veya ulema kılığındaki cihatçı gruplar gençlerimizi yalan yanlış dini propagandalarla Allah için Suriye’ye, Irak’a cihat yapmak ve gerekirse şehit olup cennete gitmeğe çağırıyorlar” dedi…

  * * *

  Türkistan İslam Derneği Başkanı Yılmaz Şahin’in bu haber üzerine yorumu:

  Saçı Sakalı Giysisi: Dünya üzerinde Kâfirler, bu dini Rasulullah (s.a.v) efendimiz bildirdiği günden bu zamana kadar Müslümanların saçı, sakalı ve giyimlerine saldırmıştır. Aslında onların saldırdığı saç, sakal, giyim değil Allah’ın indirdiği ve Rasulün bizlere bildirdiğidir.

  Şehit Olup Cennete Gitmeye Çağırıyorlar: Allah’ın dini olan İslam’a düşman kâfirler tarih boyunca Müslümanları alay konusu yaparak “şehit olup cennete çağırıyorlar, huri vaat ediyorlar” diyerek yine İslam’a saldırırlar. Kurandan habersiz kafirler sürüsü yine Hicrete, şehadete ve cennete çağıranın Allah azze ve cellenin olduğunu, Rasulün bildirdiğini bilmezler.

  Türk Makamlarına Hicret yolculuğu için yardım edenleri bildiren Uygur Ajan Rabia Kadir, Çin Makamlarına, Taylant, Vietnam, Laos makamlarına da o bölgelerde Uygurların hicret yolculuğunda yardım eden Ensar ve kaçakçıları bildirmiştir. Aylardır hicret için seferber olan Doğu Türkistanlı Müslümanların yolu kapanmıştır. Bu bildirmelerin akabinde yüzü aşkın Müslüman Türk kardeşimiz esir olmuş ve onlarcası şehid edilmiştir.

  Peki, UYGUR AJAN RABİA KADİR‘in amacı nedir: Onlarca yıldır Doğu Türkistanlı Müslüman Uygur Türklerini Küfre davet eden Amerika’da Demokrasiye kendi saflarına çağıran Uygur Ajan Rabia Kadir bu davetine icabet etmeyen Uygur Türklerini geçtikleri ülkelerdeki makamlara bildirerek adeta küfrünü kusmuştur. Doğu Türkistanlı Uygur Türklerinin Allah’ın ve Rasulünün Hicret, Cihad ve Şehadet davetine icabet etmesi onu çılgına çevirmiş ve nihayetinde şuursuzca ne yaptığını bilmeden bu adımı atarak kendi pisliğini açığa çıkartmıştır. Biz Müslümanların deyimi ile “Allah onu şaşırtmıştır!”

  Tabi bu arada siyaset yapmayı da ihmal etmeyen Uygur Ajan Rabia Kadir, bu ihbarlarını buradaki yardımcısı SEYİT TÜMTÜRK vasıtasıyla yapmaktadır. Sözde yolda kalmışlara yardım adı altında Tayland’a gidip esirlerle boy boy fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmemektedir.

  Uygur Ajan Rabia Kadir, bununla da kalmamış, ihbarları ve kendi saflarındaki kendisi gibi ajanları vasıtası ile Türkiye’de ki Uygurların kalbi Zeytinburnu, Sefaköy ve Küçükçekmece’deki Doğu Türkistanlı Müslüman Türklerin birlik ve beraberliklerini bozmak için küfrünü buralara kadar getirmiştir. Buradaki sonuçları ise:

  1: Doğu Türkistanlı bir Uygur Türk’ü kardeşimiz evinden polis kılığındaki üç kişi tarafından kaçırılarak 2 gün boyunca işkence yapılmış. (Türk Polisinin yoğun çalışmaları sonucunda kâfirler kardeşimizi bırakmıştır.)

  2: Doğu Türkistanlı bir Uygur Türkü kardeşimizin tırnakları çekilmiş, öldüresiye dövülmüştür. Tesadüfen oradan geçen polis ekiplerince, kardeşimiz Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmiştir.

  3: Ajan Rabia Kadir’in adamları Doğu Türkistanlı Uygur Mücahitler gibi dolaşıyorlar. Bu ajanlar Zeytinburnu ve Sefaköy’de hareket ederek, Hicretteki Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi dövüyorlar, sıkıştırıyorlar, tehdit ediyorlar. Amaçlarından biri Doğu Türkistanlı mücahitleri karalamak ve onlara katılımları engellemek. İkinci bir amacı hicret yolculuğundaki Uygurları şaşırtıp kendileri ile beraber Amerikan saflarına, Demokrasi saflarına çekmek.

  Polisin elinde Zeytinburnu ilçe emniyet müdürlüğünde bu konularda tutuklular var. Biz bu tutukluların Ajan Rabia Kadir’in adamları olduklarını itiraf etmelerini beklemiyoruz. Rabbim nasıl Ajan Rabia Kadir’i şaşırtıp, Bir röportajda yaptığı ihbarları itiraf ettiyse, Nasıl ki onun yardımcısı Seyit Tümtürk bir röportajında Çin ile iyi bir şekilde ticaret ettiğini itiraf ettiyse bu kefereleri de şaşırtıp itiraf etmelerini bekliyoruz.

  Evet, inanmanız zor bunlar çok ciddi iddialardır! İnanmasının zor olduğu kadar sağlaması da bir o kadar kolaydır. Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip bu iddiaları sorduğunuzda beni doğrulayacaktır.

  Türkistan İslam Derneği olarak bizde bu saldırılarımızdan tabi ki nasibimizi aldık. Dernek yöneticilerimizi de Türk makamlarına Kaçakçı, Türkistan İslam Hareketi (Partisi)’nin adamı olarak gösterildik ve telefonlarımız aylarca dinlendi. Allah Uygur Ajan Rabia Kadir’i şaşırtmış ve bu şikâyeti sonucu Demokrasi yasalarına göre suçsuz bulunduk ve akabinde bizlere hakkımızda şikâyet olduğu ve dinlendiğimiz Cumhuriyet Savcılığı tarafından bildirildi.

  Uygur Ajan Rabia Kadir-Hürriyet Gazetesi Röportajı:

  http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27820318.asp

  * * *

  UYGUR AJAN RABİA KADİR KİMDİR:

  Çin Komünist Partisi ÇKP ye yıllarca hizmet etti… Bu hizmeti esnasında Amerika’ya ajanlık yaparken yakalandı. 8 yıl ceza aldı. 6. yılında Çin’e ziyarete bulunan Amerikan heyetine jest için serbest bırakıldı. Amerika’nın talebi üzerine pasaport verilerek Amerika’ya gönderildi. Amerika da Uygur Amerikan Derneği kurdu. Amerikan-Çin düşmanlığına karşı Amerika’nın safında yer alıyor. Din olarak Demokrasiyi seçtiği gibi gözükse de resimlerde de göreceğiniz gibi her ipte oynuyor… Komünizm, Demokrasi, Masonluk, Budizm kısacası İslam’dan başka her dine bukelamun gibi anında uyum sağlayabiliyor… Onu kah gezi parkında PKK saflarında, kah kızıl haç bayrakları ile, kah Budist liderlerle, kah kızıl haç’lı bayraklarla, kah Kofi Annan, George Bush ile Beyaz Saray önünde görebilirsiniz…

  [​IMG]

  Kaynak:turkistanbulteni

  incanews
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
 2. Ebu Ubeyde bin Cerrah

  Ebu Ubeyde bin Cerrah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah (svt) belanı versin ozaman!.. Şerefsiz..
 3. İbn Muhammed

  İbn Muhammed الله اكبر و العزة الله Kullanıcı

  Biz de şahid olduk :)
 4. metin öztürk

  metin öztürk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  akhi bu sözüne dua etmek yetmez hatim indirsek yeridir
 5. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah'ın laneti bu pislik kadının üzerine olsun.
 6. Ümmü Yasir

  Ümmü Yasir İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım... Kullanıcı

  İçindeki inkar yüzüne vurmuş, yüzüne bakılmıyor, insanın midesini bulandırıyor aşağılık kadın!!!
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş