1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ramazan Hatıraları

Konu, 'Edebiyat' kısmında ruhisukut tarafından paylaşıldı.

1. ruhisukut

ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Kullanıcı

Başlığı görünce büyük bir iç geçirdim. Hatırıma küçükken kalktığım sahurlar, annem ve babamın öğlene kadar tutmamı istemeleri, oruçlu oruçlu okula gidip sınıfta 'ben oruçluyum yanımda birşey yemeyin' diye haykırmalarım geldi. Kısacası eski ramazan anılarım geldi... İçeriği okuyunca bu başlık o başlık değilmiş onu anladım. O değilde aklına bunlar gelen bir ben miyim acaba?
  2. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

akhi ümmet ne ramadanlar gördü...
  3. Hatve

Hatve Davamda samimi olduğum gün burada olmayacağım.. Kullanıcı

Benimde aklıma eski günler geldi... Bizimkiler iyi eğitimci değillerdi (yinede Allah onlardan razı olsun) o konuda acımasızlardı tam gün tuttururlardı bende apartmanda gıda takviyesi yapardım sonra hiç birşey olmamış gibi akşam iftar masasına oturdum. Ortaokulda ise akşam ezanı okulda iken okunurdu sırt çantamda sakladığım tam bir ekmeği canlı canlı mideye gömerdim.
  4. Alketa

Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

Güncel
  5. Ebu SILA

Ebu SILA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

on bir veya on iki yaşlarımda oruçlu olduğumu unutmayı ve bir güzel yeyip içmeyi isterdim.
  6. cuheyman el-uteybi

cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

7 yasimda iken okula oruçlu gidip şiş bi mide ile geri dönmeyi özledim
  7. ruhisukut

ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Kullanıcı

Bu ramazan duygusal olarak hatıralarda yerini aldı. Hiç unutmayacağım stres dolu, hüzün dolu, geçmişten dem vuran ilk on gün...
  8. ebu el-fadl

ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

benim aklıma ipe dizili kemal paşalar geliyor:) ... okulda son ders iftar dersi olurdu onu da hiç unutamam. teravihten sonra (şehid inş) kardeşimle yaptığımız yaramazlıklar geliyor. teravihi en hızlı hangi cami kıldırırsa oraya giderdik :)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş