1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Rusya’da Eşcinseller "yasal Boşluk Sayesinde" Evlenebiliyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında eL_Muhacir tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

    
  [​IMG]

  The Moscow Times’daki habere göre, Rusya Aile Hukuku’ndaki yasal bir boşluk sayesinde Rusya’daki eşcinseller yurtdışında evlenirse Rusya yasal olarak bu evlilikleri tanımak zorunda kalıyor.

  Ancak, devlet yetkililerine dayandırılan açıklamalarda, eşcinsel evliliklerin önünü açan yasadaki boşluğun kısa sürede kapatılacağına dikkat çekiliyor.

  Habere göre, Moskova’da yaşayan bir gay çift Aile Hukuku yasalarındaki bir boşluğun farkına vardı ve Danimarka’da evlendi. Kopenhag’da evlenen Pavel Stotsko ve Yevgeny Voytsekhovsky pasaportlarına “evli” ibaresi damgalattı.

  Rusya medeni kanunu eşcinsel evliliklere izin vermiyor, fakat Rusya Federasyonu Aile Hukuku’nun 14. Maddesindeki şartlarla çelişki yaratmadığı takdirde yurtdışında – o ülkenin kanunlarına uygun bir şekilde - yapılan evlilikler Rusya tarafından da resmi olarak tanınmak zorunda.

  Yasa yalnızca yurt dışında, yakın akrabaların, hali hazırda evli kişilerin, evlatlık verilmiş veya evlat edinen kişilerin ve akıl sağlığı yerinde olmayan insanların evlenmesini yasaklıyor. Fakat yasada eşcinsel evliliklerle ilgili herhangi bir ifade geçmiyor.
 2. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  İğrenç bir şey.. Modernizm en batıl din kadar bile değer ifade etmiyor..

  İğrençlik özgürlük maskesi ile meşrulaşmaz.
  Evet insan her şeyi irade ile yapar ve özgürdür ama ahlaksız bir özgürlük bu..

  Özgürlüğün ahlaksızını al çöpe at.. Bu iğrençliği yapanlar var bir de yapmadığı halde savunanlar var.. İlki günahkar ama savunan şeytan..

  Düşüncesi bile insanın midesini bulandırmaya yetiyor..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş