1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Haber Samsung Telefonlarındaki Gizli Dinleme Çipi

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında ENSAR tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ENSAR

ENSAR Administrator Forum Yöneticisi

2. Mshdv

Mshdv Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Benim batarya temiz çıktı. :)
  3. Mustafa Sabri

Mustafa Sabri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

yok böyle bir şey kardeş o dinleme çipi falan değilmiş
  4. ENSAR

akhi vallaha yok diyenleri bende gördüm lakin bir kaç kardeş facede paylaşmıştı, tevhid ehli müslümanlara duyurulur diye bir video hazırlamışlardır şimdi arıyorum o videoyu bulamadım...
  5. Nas

Nas Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kablosuz şarj aparatı diyorlar ona.
  6. Ebu Mervan

Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Söktüm hiç affetmeden naleti :)
  7. Away

Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

o çip denilen cismin resmini çekip gösterir misin? Bi bakalım çip mi gerçekten?
  8. Ebu Mervan

şarjın üzerinde böyle yapışıkdı.

buda arka tarafı.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Mayıs 2015
  9. Away

Abi bu çipe benzemiyor yaw...Ben herhangi bir devre elemanı görmedim??
  10. Kozsoy

Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

çernobilin yan etkileri diyenler de var ... bluetooth cihazı gibi bi şeyi sökmüş oldunuz kısaca ... telefonun kendi ana mekanizması zaten o izleme işini rahatlıkla görür yakın menzil iletişimi sökmek niye :D ?

11. hebbit kerrih

hebbit kerrih Administrator Forum Yöneticisi

Adam yaa :)
  12. Mustafa Sabri

Mustafa Sabri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Arkadaşlar videodaki arkadaşların samimiyetini sorgulamıyorum dinlenmezde demiyorum ancak dinleme cihazı konulacak olsa neden en sık değişen parça olan bataryaya takıyorlarda telefonun içine takmıyorlar dinleme çipi denilen şey muhtemelen arkadaşların dediği gibi kablosuz şarj için takılan bir çip
  13. Ebu Mervan

Ahim denedim çıkarttım değişen bişey yok şuan :) eğer sorun çıkarsa şarjı değiştiririm xD
  14. Kozsoy

Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Telefona bişi olacağını sanmam bluetooth gibi bir işlevi var , bir de cepte cüzdan mı ne dedikler i şeye yarıyor olabilir . Şarj içinde kullanılıyormuş . USB çıkışlarınin kablosuzu gibi bi şe işte .
  15. Away

Size Enfal Medyadan bir haber yapacam :D

samsung_bataryalarinda_dinleme_cihazi_h3226_e1d0f.jpg

İçlerinde selefilerin, sufilerin, cemaatçilerin, Saadet partililerin ve AKP sempatizanlarının olduğu bazı çevreler, sosyal medyada ilginç bir iddia ortaya attı. İddiaya göre; Samsung'un tüm akıllı (Android) telefonlarının bataryalarında bir 'dinleme cihazı' vardı. Selefiler polislerin, cemaatçiler AKP'lilerin, AKP'liler cemaatçilerin, sufiler rakip tarikatların, Saadet Partililer ise İsrail (Mossad) ajanlarının kendilerini dinlediğini iddia etti. Böylece, 1 dakika 8 saniyelik bahse konu video kısa sürede milyonlarca izlenme sayısına ulaştı. GERÇEK NEYDİ? Yaklaşık bir haftadır sosyal medya gündemini meşgul eden çipin aslında bir dinleme cihazı olmadığı ortaya çıktı. Uzmanlar, NFC çipinin istihbarat ile alakalı bir dinleme cihazı olmadığını aktardı. NFC CİHAZI NEDİR? NFC, üst model akıllı cihazların içine konulan küçük bir veri işleme mekanizmasıdır. NFC'li cihazlar (örneğin bataryalar) hem veri gönderebilir hem de veriyi alıp işleyebililer. Ayrıca kendi aralarında ya da pasif NFC cihazlarıyla da çalışabilirler. Cep telefonları, aktif NFC cihazlarına verilen örneklerden birisidir. Tabi toplu taşıma kartları ve “temazsız ödeme” özelliğine sahip banka kartları da bu teknolojinin kullanıldığı bazı örneklerdir. NFC CİHAZI NASIL ÇALIŞIR? Tıpkı Bluetooth, WiFi ve diğer kablosuz bağlantılarda olduğu gibi NFC teknolojisi de radyo dalgaları üzerinden veri gönderme yöntemiyle çalışıyor. NFC’de kullanılan teknoloji eski RFID “Radio-frequency identification” (radyo frekansı tanımlama) fikrine dayanıyor. Yani; veri transferi elektromanyetik indüklemeyle yapılıyor. Manyetik alan altına giren kapalı devrelerde bir akım oluşuyor ve oluşan bu akımla radyo dalgaları yayılabiliyor. Manyetik alan yardımıyla kapalı devreden akım geçirme işlemine indükleme deniliyor.

TDlQcM2OdFoNZ6JE.huge.jpg g5ObR2.jpg
  16. ENSAR

İşte bunu arıyordum ...
  17. Ebu.Cendel

Ebu.Cendel Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Akhiler bu dinleme çipi değil diye haber falan yayınladılar şimdi işin aslı ne yani ?
  18. haradirm

haradirm Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ahilerim dinlemek istedikten sonra her şekilde akilli telefon dinlenebilir bunun için cip takmaya gerek yok. Şuan elimizdeki bütün akilli telefonlar potansiyel ortam dinleme aygıtı sadece blackbery telefonlar dinlenmiyor onları da piyasada bulmak zor artik hatta imkânsız.
  19. Ebu Mervan

Yaw ahiler cehalet başa bela derler ya işde cahiliz. Atı verdik o çipi. Çipsiz kaldık görüyormusunuz :) khayran inşaAllah. xD
  20. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

dinleme çipi falan değil. nfc çipi kendisi. nfc li diğer aleti arka arkaya getirirseniz aynı oyunu, youtube da klibi falan açıyo. paylaşım şeylerinden biri. konuyu kilitledim
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş