1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sapık Işid Tanınmay I Beklerken Netanyahu !

Konu, 'Irak Haberleri' kısmında Kozsoy tarafından paylaşıldı.

 1. Kozsoy

  Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  IŞİD tanınmayı beklerken : Netanyahu ise kuzeydeki yahudi yezidi ittifakına desteğini bildirdi.

  • 25-09-2011 tarihinde, 21:59 saatinde eklendi
  • İsrail: Bağımsız Kürt devletini destekliyoruz
   • YDH- İsrail parlamentosu Knesset’in Başkanı Reuven Rivlin, bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasını desteklediklerini söyledi.
   • YDH- İsrail parlamentosu Knesset’in Başkanı Reuven Rivlin, bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasını desteklediklerini söyledi.

   Kurdpress haber ajansının kuzey Irak’ta yayımlanan Kurdisrael dergisinden naklen bildirdiğine göre İsrail Parlamentosu Başkanı Reuven Rivlin, kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesini ve bölgesel yönetimin parlamentosunu ziyaret etmeye hazır olduğunu söyledi.

   İsrail’le Kürdistan Bölgesel Yönetimi arasında resmi ilişkiler başlatmaya hazır olduklarını belirten Knesset Başkanı Reuven Rivlin, “Iraklı Kürtler bağımsızlık elde etmek için daha etkili faaliyetlerde bulunmalıdır” dedi.

   Kurd Israel örgütü Başkanı Davud Bağistani ile görüşen Knesset Başkanı Reuven Rivlin, Ortadoğu’da bağımsız bir Kürt devleti kurulmasının İsrail açsısından büyük önem taşıdığını belirterek İsrail’in bu yönde Kürtlere yardım etmeye hazır olduğunu söyledi.

   Davud Bağistani tarafından 2009 yılında kurulan ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile İsrail arasında ilişki kurulması için çalışmalarda bulunan Kurd İsrael örgütü, Kürdistan Bölgesi’nde aynı isimde aylık bir dergi çıkarıyor.

   Kurd İsrael örgütünün faaliyetleri ve yayınları, Kürdistan Bölgesi’ndeki İslami siyasi grupların tepkilerine neden oluyor
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Haziran 2014
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş