1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

İlmi Konu Seçimlerde Oy Kullanmak - Cahiliyye Düzenlerine Iştirak Etmek (kitap)

Konu, 'Tevhid' kısmında ABDULHAK tarafından paylaşıldı.

 1. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Hocam arkadaşın sorusunu iliklerime kadar hissediyorum oy kullanmayacağım deyince aile tarafından bilhassa baba tarafından inanılmaz baskılar oluşuyor

  Haliyle ben düşünüyorum ki acaba gidip oy kullandım diye imza atsam da boş mu rey versem diye nasihat edin lütfen
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Demokratik rejimlerin en büyük güvencesi ve övünme sebebi seçime katılım oranıdır, yoksa hangi partiye oy verdiğin veya vermediğin , hangi partinin birinci ikinci çıktığı, geçersiz veya boş oy attığın değildir. Sonuta sandık başına gidib oy attım diye itaat ettiğini gösteren imzanı atıyorsun. Seçime katılım oranı ne kadar yüksek olursa Kazanan demokrasidir! diye halkın küfür rejime sahib çıkmasına sevinirler. Seçim bitince de seçime itaat edenlerin karaltısının çokluğuyla övünecektirler. Bunu da vatandaşların Demokrasiye sahib çıkması olarak duyuracaklardır.

  "Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir." (Tevbe 23)


  **
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Hangi partiye mensup olursa olsun oy kullanan bütün vatandaşlarıma, demokrasiye sahip çıktıkları için yürekten teşekkür ediyorum."

  http://www.haberturk.com/ankara-hab...partiye-mensup-olursa-olsun-oy-kullanan-butun
 3. Mustafa Sabri

  Mustafa Sabri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Oy vermeyip ama bir parti kazanınca sevinenin hükmü nedir oy verenle aynımıdır? Sevinme sebebi o partiye bir sevgi duyması değil harbi kâfirlerin başa geçmesini istemediğinden.
 4. Şeriatu'l İslam

  Şeriatu'l İslam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ?
 5. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Kardeşim, mutlaka demokratik partilerin İslama veya muslumanlara yaklaşımları , bakış açıları ve mudahaleleri farklı farklılık olabilir. Biri diğerinden daha fazla düşmanlık yapıyor olabilir. Bu sebeble Dine daha çok saldıran partinin kaybederek, muslumanlara maddi planda daha az zarar geleceğini düşünerek kısmen sevinmesi doğaldır.
  Fakat bunun şöyle de bir zararı var ki; pirincin içindeki beyaz taşlar dişimizi kırar, siyah taşı zaten görüyoruz. Bu tür sözde İslama az zararlı zannedilen partiler sebebiyle bugün müslümanlar davadan, Rabbani mucadele ve hareketten vazgeçerek demokratik rejimlerin küfri kurumları olan partisel mucadeleye çark etmektedirler.
  Hal böyle olunca geçici dünya hayatının cuzî menfaatleri ve şahsi çıkarlarımız sebebiyle daha az zararlı gördüğümüz partilerin kazanmasına sevinirken; aslında İslami hakimiyetin, şeriat nizamının hakim kılınmasındaki en önemli engellerden biri de müslümanları nebevi metoddan uzaklaşmasına sebeb olan, parti yoluyla Hilafet, şeriat gelecek zannedilerek meşru olmayan kulvarlarda mucadeleye yönelilmektedir ki aslen bu duruma üzülmek gerekir.
 6. Mustafa Sabri

  Mustafa Sabri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah razı olsun. Bende aynı şekilde düşünüyorum hatta cahilde olsa içinde şeriat özlemi duyan Müslümanları demokrasi ve particilik pisliğine yönlendirdiği için en çok Erbakan'a kızıyorum. Son onbeş yirmi senedir bu yönetimin getirdiği sözde rahatlığın inasanları nasıl bir rehavete düşürdüğünü ,akabinde dünyevileştirdiğini ve müslüman görünümlü ucubelere dönüştürdüğünü maalesef üzülerek görmekteyiz. Başları kapalı çıplaklar ,namaz kılan ama tek derdi cebini doldurmak olan paragözler, hadis ve sünnet i inkar eden sapıklar v.s. bu dönemde arttı. Onun için bunların İslam'a ve Müslümanlara verdikleri zararlar diğerlerinden daha fazladır.
  Ama bazı Müslüman kardeşlerin bu tür durumlarda sevindiğini görünce (ki niyetlerinin kesinlikle kötü olduğunu düşünmüyorum) ne diyeceğimi bilemedim.
 7. avam16

  avam16 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Seçime katılımın yüzde 90 ve Başkan Erdoğan'ın ilk balkon konuşmasında "kazanan demokrasi" demiş olması aslında bu ve benzeri seçimlerle kimlere hizmet etmiş olduklarını bizlere göstermektedir.
  Hakimiyeti Allah (c.c.)'dan alıp millete veren Demokrasi küfrünü müslüman halka sevdiren Başkan Erdoğan' dan başkası değil. Yine dini devletten ayıran laiklik fikrini bu müslüman halka hatta Arab müslüman halklara pazarlayanda yine Başkan Erdoğan' dan başkası değil.
  Şimdi ne oldu ne değişecek? Evet belki nefsimize hoş gelen bazı mega projeler yapılmaya devam edilecek, başörtülü bacılarımızı islama uygun olmayan kıyafetlerle hava alanlarında, hastanelerde veya belediye binalarında daha sık göreceğiz. Açılışlarda "Ya Allah Ya Bismillah" sözcüğünü daha sık duymaya devam edeceğiz. Lakin ne şeriatın bir hükmü uygulamaya konulacak nede şeriatı hayata hakim kılmak isteyen hareketlere nefes alma imkanı verilecek. Aslında Başkan Erdoğan'a islami hassasiyetlerle oy veren müslümanlar Erdoğan'ın aslında önünde engel olan hiç bir şey olmadığını lakin buna rağmen islami bir devlet inşa etmenin gayreti içerisinde olmadığını üzülerek görecekler.
  Tabiki 2023, 2053 hatta 2071 hayalleri ile müslümanları uyutmaya devam edecekler...
 8. avam16

  avam16 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu sonuçlar a nefsim istemsizce seviniyor, müslümanlar sevindigi için
  Yalnız..
  Bana göre asıl sorun nasıl bizim asıl düşmanımız bizden gibi görünen munafiklar ise , bu seçimlerde de bunu görüyorum
  Cahil halkı geçtim kendini selef gösteren ınsanlar dahi bu adamın peşinden gider oldu.
  islama hizmet ettiğinini sanıyorlar halbuki islama en vbüyük zararı bunlar veriyor
  Allah azze ve celle hepimizi isla et si n
 9. Berkut Altay

  Berkut Altay مَزِّقُوا دَوْلَتَهُمْ فَاحْرِقُوا رَايَتَهُمْ Kullanıcı

  Sorunun şu veya bu kişi değil , sistem olduğunu düşünüyorum
 10. avam16

  avam16 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ahi sorun sistem di bundan 16 sene önce, az biraz ilim sahibi ne cumhuriyeti ne demokrasiyi ne laikliği kabullenemiyordu.
  Şimdi şu ve ya bu kişiler yüzünden hepsi kabul görür oldu.
  Bu zaman fitne zamanı, inan mümkün olsa peygamber sav. Dediği gibi evlerden çıkmamak gerek.
 11. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

 12. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Demokratik Seçimlere Küfür Dediğiniz Halde, Katılmanıza Değdi mi?

  AKP en yakın rakibine % 20 fark yani 10 Milyon oy fark atmasına rağmen, demokratik seçimleri Müslümanların dünya ve ahiretini kaybedecekmiş gibi ajitasyon ve dramatizelerle, onlarca kat’i ayet ve hadise rağmen, naftalinli delillerin(!) jelatinini açarak ilk defa görüb bulmuş gibi ‘bundan sonra oy kullanabiliriz, aha da İbn Teymiyye’den delil’ edasıyla küfür görülüb sakınılması gereken seçimlerin ateşine Müslümanlar atılmıştır.
  Evet artık kötü bir çığır açılmıştır, ve bundan sonraki gidişat demokratik seçimlerde mülsümanların maslahatı gözetiyorum adı altında oy kullanmak vâcib’dir. Bunu ister dile getirin ister getirmeyin, sizden bu startı alan çevrenizdeki meyillileri artık kimse dizginleyemeyecektir.

  Bir önceki seçimde (2017) oy kullanmayanların oranı % 14,70 iken;
  bu seçimde (2018) ‘seçim sonuçları olumsuz çıkması durumunda müslümanlar sıkıntılı günler geçirebilir, bu sebeble oy kullanmak isteyen kullanabilir’ manasında icazet verilse de; altına yapılan yorum ve eklemelerle, okuyucuların ‘oy verilmesi zaruriyettir’ mesajını almışlardır bile.
  Maslahatı gözetiyoruz fetvası, İbadet şuuruyla abdestli olarak geçilen sandık başına rağmen demokratik tağuti seçimleri reddedenlerin oranı % 13,98 de kalarak, Bir önceki seçima katılmama oranındaki fark % 0,70 kadar cûzî bir oranda kaldı. Bu kadarlık bir katılım farkına rağmen Müslümanları yazı ve söylemlerinizle dehşete düşürerek olmayan Hilafet ve rahatlık elden gidiyormuşcasına desteğe davet edilen AKP en yakın rakibine % 20 (10 milyon seçmen) fark atmıştı bile.
  Oy kullanma daveti yapmasaydınız AKP kaybedecek miydi?

  2018 Milletvekili seçim sonuçları:

  Cumhur İttifakı - AKP + MHP : % 53,7
  Millet İttifakı - CHP + İyi P + SP : % 34

  فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ
  وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ


  Allah için başınızı iki elin arasına alın ve düşünün, değdi mi kardeşlerini hayal kırıklığına uğratıb üzmeye, Muslumanlar arasına fitne olacak meseleleri aşikâre ve alenen ortaya atmanıza?
  Rabb’im bizleri şeytanın vesveseleriyle istikametten ayırmasın. İnşeAllah hepimiz bu yaşanan süreçten ibret ve dersler çıkarabiliz.

  Not :
  İbn Teymiyye’den getirilen delil ; günümüz tağuti seçimleri ve Hakimiyeti Allah’a değil Millete veren, Allahın hükmüne muhalif şirk ve kufur kanunlarıyla hükmetmeye, Ataputun ilkelerine bağlı kalmaya yemin edebilmeye vs delil değildir. Şeyhu’l İslam İbn Teymiyye (rahimehullah)’ın hem adı hem fetvası istismar edilmektedir. İbn Teymiyye (rahimehullah) günümüz tağuti rejim ve seçimlerinden beridir, devrindeki yönetimde Allah’ın hükmüne muhalif şirk içerikli kanun çıkaran ve muslumanlara bunu tatbik eden bir uygulama ve musluman bir emir, kâdı ismi veremezsiniz.

  2018 Cumhurbaşkanı Seçim Sonuçları
  Seçmen sayısı: 59.354.840
  Kullanılan Oy: 51.072.734
  Geçerli Oy : 49.945.046
  Geçersiz Oy : 1.127.688 Kişi % 1,89
  Katılım Oranı: % 84.14
  Demokratik Seçimi Benimseyenlerin Oranı: % 84,14 + % 1,89 = 86.03
  Demokratik Seçimleri Tanımama Oranı : 8.282.106 Kişi % 13.95

  2018 Milletvekili Genel Seçim Sonuçları
  Seçmen Sayısı: 59.354,840
  Kullanılan Oy: 51.053.685
  Geçerli Oy: 50.002.211
  Geçersiz Oy : 1.051.474 Kişi % 1,77
  Demokratik Seçimi Benimseyenlerin Oranı: % 84,27 + % 1,75 = 86.02
  Demokratik Seçimleri Tanımama Oranı : 8.301.155 Kişi % 13.98

  -------------
  2017 Türkiye Genel Referandum Sonuçları
  Seçmen Sayısı : 58.366.647
  Kullanılan Oy : 49.785.046
  Geçerli Oy : 48.920.216
  Geçersiz Oy : 864.830 Kişi % 1,48
  Demokratik Seçimi Benimseyenlerin Oranı: % 83,81 + 1,48 = % 85.29
  Demokratik Seçimleri Tanımama Oranı: 8.581.601 Kişi % 14,70
 13. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Çoğu müslüman akpnin kazanmasına sevinse de ben aslı müşrik olan tağutların (chp, ip, hdp) kazanmasını isterdim zira müşrik olmak münafık olmaktan kesinlikle daha delikanlı bir olay Allah aşkına çevremize bakalım zamanın laiklik düşmanları akp hükümetiyle laikliği savunur oldu söylemlere baktığımızda en güzel laikliği akp uyguluyor lafzı meşhur insanları teker teker mürted yaptılar şeriatı ağzından düşürmeyenler demokrasi der oldu buna maalesef sevinemiyorum oysa chp iktidar olsaydı dine aleni saldırır insanların kafası karışmazdı mücadele azmi olurdu oysa şimdi herkeste dünya azmi var.
 14. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Su algıyı yıkmak lazım İSLAM bize muhtac degıl bız ISLAMA muhtacız bu dın olmasa Rabbin katında kımin degeri ola kı
  Namaz yok oruc yok ıbadet yok İSLAM ummetı kazandı diyorlar boyle ummet kımın ummetı

  Rasûlullah ın yaşamında boyle bırsey yok.
  Olsaydı darun nedvede gorurduk ama o ne yaptı REDDETTI.

  Bakın kardeslerim ALLAHI BILIP ONDAN YUZCEVIRENE KARSI TAVRIMIZ NEBI TAVRI OLMALI.

  Aksı halde daha cok bekleriz hilafet gelecek dıye..
 15. malkan

  malkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Esselamü Aleyküm
  bu konu için emeği geçenlerden Allah Razi olsun.
  bu konunun PDF ve WORD formatında verilen İNDİRME linkleri çalışıyor mu?
  Yeni Adreste tekrar verilir mi acaba?
  teşekkürler...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş