1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SEÇİMLERDE OY KULLANMAK

Konu, 'İslami Kitaplar - Online Kitap Oku' kısmında ABDULHAK tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. leylinur

leylinur Islam-TR Üyesi Kullanıcı

BENİM GÖZÜMDE CHP VE AKP İKİSİDE KUKLA BİRİ AMERİKANIN BİRİ İNGİLTERENİN İSTER ,KABUL EDİN İSTER ETMEYİN HİZMETLER ORTADA KONUYU BU BOYUTA GETİRMEELİM,Bİ KERE OY KULLANMAK HARAM ONU ANLAYIN SONRA,SİYASİ ANALİZ YAPALIM :)
  2. nohchi

nohchi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

bak ne guzel bır muslumanın nasıl bır yolda ılerlemesı gerektıgını acıklmıssın demek kı neymıs calısacan senın zamanından belkı seriat olmayacak ama hıc olmazsa torunların vve ondan sonra gelen nesıller serıatı yasayacaklar suan dakılerın de yaptıgı bu adamlar bugunun karını hesaplamıyorlar bugun basaramıyorlarsa bıle yarın basarabılecekler
  3. nohchi

peygamber efendimiz s.a.v bile islam dinini teblig yaptıgında baslangıcta gızlı yapmıstır ondan sonra herkese acıklamıs en sondada musrıklerın zulumlerınden kurtulmak ıcın hıcret etmıs ondan sonra da medınede sartlar musait oldugu icin orda seriat duzenını kurmus peki biz nereye hıcret edecez kardeslerım
  4. leylinur

GÖRÜRSEM SÖYLERİM :) BAŞARI SADECE ALLAHIN METODUNU İZLEYENLERİNDİR BUGÜN OLMAZSA YARIN,AKSİ YOLLAR ASLA BAŞARILI OLMAZ BU SÜNNETULAH
    GEREĞİ BÖYLEDİR,RABBİMİN DEĞİŞMEZİ YANİ....
  5. leylinur

METOD!!! İŞTE ASIL KONU BU GİZLİLİK HALKA AÇIK ANCAK SİSTEMDEN GİZLİ OLUR,AYRICA RASÜL GİZLİLİK DÖNEMİNDE ALLAHIN KURALLARINI ÇİĞNEMEMİŞTİR VAKIAYA MUTABBIK DEĞİL BU GÜNKÜ HÜKÜMETİN YAPTIKLARI BÖYLE OLMAZ ,SİZE BİR KAÇ KİTAP TAVSİYESİ
    DEMOKRASİYE ELEŞTİRİ KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIK
    DOGRU KALKINMA KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIN
    İSLAMA DAVET METODU KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIK
    :) :) :) :)
    SELAMET İLE...
  6. nohchi

ben hala oy kullanmanın nedan haram oldugunu anlamıs degılım ama artık o herkes kendıne gore karar verır bana gore caız ıkıncısı olarak kıtap ıle ılgılı turkıyey gelırsem okumaya calısacam ınsallah :)
  7. tewhid-el-hak

tewhid-el-hak Islam-TR Üyesi Kullanıcı

nohchi ben sana anlatayim sen bana soyle niyetin onlara yardim etmek olmasada sen verdigin oyla o allah'in kanunlariyla hukm etmeyen insanlara 1 oy bile olsa yardim etmis oluyormusun olumyormusun ?
  8. tewhid-el-hak

mesele birini seçmek degil mesele demokraside olan bir insani allah'in kanunlariyla hukm etmeyen bir hukumdari bir devlet baskanina oy vermek anladin ?
  9. nohchi

sorunun basını anlamadım nıyetım kımlere yardım etmek deıldır acıklarsanız sevınırım kardesım ondan sonra ınsallah cevap verebılecem
  10. tewhid-el-hak

hangi parti olursa olsun bir insanin orya gelipte allah'in hukumleri olmayan bir mecliste basbakan olmaya aday koyarsa ve niyetin ona yardim etmek olmasa bile sen ona oy verince yardim etmis oluyonmu olmuyonmu basit bir soru ?
  11. nohchi

Allahın hukumlernın kabul olmadıgı bır ulkede sız neden yasıyorsunuz o zaman ??? sızın soyledıgınız soru oldukca ılgınc evet desem kendımı haksız cıkarıyorum ama hayır desem o zamanda sızın dusuncelerınıze ters dunuyorum ve herhangı bır cevap vermeden bende sıze bır soru sordum sorunuz hıcte basıt deıl bu arada kardesım :)
  12. leylinur

HIM acaba daha önce başka bir formda karşılaşmışmıydık :) TÜRKİYEYE GELMEYİ BEKLEMEYİN, POSTALAYALIM,HEDİYE EDELİM İNŞAALLAH :) KIRIMIZI YAZIYA DİKKAT ÜZGÜNÜM AMA SANA GÖRE AMEL EDEMİCEZ:)
  13. tewhid-el-hak

mecburiyetten yasiyoruz ama sana soru soruyorum oy vermeye mecburmusun ? yani muhalefet etmeye çalisma simdi bu ulkede bazi mecburiyetler altinda yasarken onlara oy vermeye mecburmusun ? yani demeki bir kufur ulkesinde yasiyosun o zaman sende onlar gibi putlara tap ? onlar gibi namaz kilma ? onlar gibi inancsiz ol ? onlar gibi putlari red etme ? yani kufur ulkesinde yasiyorsun diye her turlu kufru uygulicanmi demek ?
  14. leylinur

AHMET KALKAN YAZISINDA ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞ OKUDUNUZ MU????
  15. tewhid-el-hak

peygamber efendimizi salallahu aleyhi we selem hicret etmeden evvel mekede yasiyordu sahabilerde mekkede yasamalari onlari kufre goturme sebebimi etti mekede yasiyolar diye mekelilere tabimi oldular onlarin uyguladiklarinimi uyuguladilar ?
  16. tewhid-el-hak

peki bana allah'in hukumleriyle hukm edilen bir ulke goster biraz oraya gitmek için bir gun bile beklemem bugun goster bana arabistanmi ? arabistan kusura bakma ama kur'an ve sunnetl'ee hukm etmekten çok uzak bir ulkee iran desen ayni kendilerini seriatla yonetiyolar diye geçinen iki taghut iki musrik arabistan turkiye gibi ayni belki turkiyedende beter (mekke ve medine) hariç
  17. esedullah1230

esedullah1230 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

BU noohçi denen şahıs 1 ya ahmak anlayamıyor bir türlü idrak kapasitesi sınırlı
    2 yada istibarat ajanı sizlerden laf almaya çalsıyor prim vermeyin
    3 eger hiç birisi degil ise sen meclsie girerken ne yemini ediyorsun tayyip ne yemİni etdi bu yemindne sonra insan müslman olurmu OLMAZ KAFİR OLUR MÜRTED OLUR KAFİR VE MÜRTED İSE ALLAHIN DİNİNİ YER YÜZÜNE HAKİM KILARMI HAYIRRR.BU KÜFRÜN DEVAMI İÇİN ÇABALAR BİRDE BAKIYORUM SAÇMA SAPAN DELİLER VERİYOPR SEN OPY VERMESİN HEPSİNİE GİDİYOR DİYE BU AKLI KİM VERDİ SANA
    4 YOKSA SEN AKILCILIK DİNİ YANİ MUTEZİLE MEZHEBİNDEMİSİN ?
    5 SİTE ABDULHAK KARDEŞİN YAZILARI VAR AÇ OKU DELİLLER ORDA HALA DAHA ANLAMIYORSAN YAZMA HEMŞERİM NEYİDİRETİYORSUN YOKSA BİRİLERİ PARAYLAMI TUTDU SENİ ....
  18. nohchi

esedullah ahmak olan sensın ayrıca ben ajan falan degılım recep tayyıp erdogana soyledıgın sozler ıcnde aslında onlar onun ıcın deıl kendın ıcın yazıyorsun terbıyelı ol tamam mı agzımı bozmak ıstemıyorum fethullahcıları sevmıyom ama herhalde adamların sızı nıye sevmedıgını yavas yavas anlamaya calısyorum sız bu akılla dewam edın hep kafırlerınyonettıgı bır ulkede yasarsınız :) buda sana kapak olsun
  19. nohchi

ahi bende onu soyluyorum hıcbıryer gulluk gulıstanlık deıl calısmamız lazım kucuk seyler olabılır bunlar ama kucuk seylerı bır araya getırdıgın zaman Allahın yardımıyla baya seye bırıkıyor
  20. esedullah1230

esedullah1230 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Subhanallah ne yazdında kapak oldu delil mi verdinde kapak etdin bana asıl kapak sen olmuşusun particiler ordan oraya yuvarlıyor seni haberin yok aklını kapak etmişler :D
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş