1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Şehit Kuran Hafızının Babasının Elini Bırakmadığı O Görüntüler

Konu, 'Afganistan'li Şehidler' kısmında Strangers tarafından paylaşıldı.

 1. Strangers

  Strangers Şam Bir Sabır Kalesi Oldu... Kullanıcı

    
  Şehit Kuran Hafızlarından birinin cenazesinde yaşanan ve amatör kameralar tarafından canlı kaydedilen bir olay, Abdullah Azzam’ın ‘Afgan Cihadında Rahman’ın Ayetleri’ adlı ünlü kitabını hatırlattı.

  Amerika Birleşik Devletleri ABD ve müttefiki Afgan Milli Ordusu tarafından geçtiğimiz günlerde hedef alınan bir İslam Enstitüsünde çoğu çocuk en az 150 kişi şehid edilmişti.

  ABD’nin Kuran Hafızı Çocukları hedef alan saldırısı uluslararası toplumun gündemine girmese de olaya ilişkin bilgiler, Müslüman kitleler arasında hızla yayıldı.

  En az 100 çocuk ve ilim adamlarıyla çocuklarının mezuniyet törenine katılan velilerin hedef alındığı saldırıda en az 150 kişi şehit oldu.

  Şehit Kuran Hafızlarından birinin cenazesinde yaşanan ve amatör kameralar tarafından canlı kaydedilen bir olay, Abdullah Azzam’ın ‘Afgan Cihadında Rahman’ın Ayetleri’ adlı ünlü kitabını hatırlattı.


  Mucizevi olay, Kuran Hafızı oğlunun cesedini süsleyerek defnetmeye hazırlanan babanın, şehit oğlunun elini son bir defa tuttuktan sonra bırakmak istediği anda yaşandı.

  Oğlunun elini tuttuktan sonra bırakmak isteyen baba, şehit oğlunun kendisini bırakmadığını görünce hıçkırıklara boğularak tekbir getirdi.

  Olaya şahit olan diğer yerel vatandaşların da tekbir getirerek ağlamaya başladığı görüldü.

  Şehit Kuran Hafızının babasının elini bırakmadığını gösteren görüntüleri değerlendiren uzmanlar Kuran ayetlerini referans gösterdi:

  “Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bilmezsiniz.” [Bakara 154]

  “Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayın. Aksine onlar diri olup Rableri katında rızıklandırılmaktadırlar. Allah’ın lütfundan kendilerine vermiş olduklarıyla sevinç içindedirler ve arkalarından henüz onlara kavuşmamış olanları, kendilerine bir korku olmayacağını ve üzülmeyeceklerini müjdelerler.” [Ali İmran 169-170]

 2. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  SübhanAllah
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş