1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Çözüldü Şii Fitnesi: Ömer (r.anh), Fatma (r.anha)'yı Öldürdü Mü?

Konu, 'Dinler - Mezhebler - Fırkalar ve Şahıslar' kısmında Yasin Bala Al Hanafi tarafından paylaşıldı.

 1. Yasin Bala Al Hanafi

  Yasin Bala Al Hanafi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Selamun Aleykum sevgili Kardeslerim. Rafizilerin Fitnasina göre, güya Hz Ömer, Fatma anamizi radiallahu 'anhayi vurarak öldürmüs. Ve bu sirada Fatma anamiz cocugunu kaybetmis. Bunu ispatlamak icin, Rafiziler böyle Kaynaklari (Ehli Sünnteden olarak) piyasaya cikariyorlar:

  Ibn Abi Sayba (Imam Buharinin Öretmeni) al Musanaf Eserinde söyle bir Rivaye ediyor:

  ,,Ömer b. Hattab Fatmanin Evine gelip bu Sözleri söyedi: Ey Allahinrasulunun Kizi, yemin ederim ki, hic kimseyi senin Babandan daha fazla seymeyiz. Ama yemin ederim ki, bu beni, senin Evini yakmak icin engelemez."

  Ibn Kuteybe, al Imama ve al Siyasa Eserinde bu Rivayeti anlatiyor: ,,Ömer diyordu ki: Ömerin Hayatini kontröl altina alan Allaha yemin edrim ki, eger Disari gelemzseniz o Zaman bu Evi ben yakarim. Öbürler söyledi ki: Ey Ebu Hafza! Fatmada o Evin icinde dir. Ömer dediki: Fark etmez!

  Al Balazuri, Ansab al Asraf Eserinde bu Rivayeti anlatiyor: ,,Hz Ebu Bekir, Hz Aliden Bey'ati istiyordu, ama Ali onu vermedi. Sonar Ömer onun Evine gitti, Fatmayi Kapinin önünde gördü, ve Fatma ona dedi ki: Sen Evimi yakmak mi istiyorsun? Ömer de dedi ki: Evet! Senin Baban getirdigi Dini kuvetlendirmek icin!"

  Muhammed b. Cerir al Taberi, Tarih Eserinde bu Rivayeti anlatiyor: ,,Ömer, Hz Alinin Evine geldi. Talha, Zübeyr ve baska kisilerde Alinin Evinde idiler. Ömer bagriyordu: Ya disari cikib Hz Ebu Bekire Bey'at edeceksiniz, yoksa ben bu Evi yakip yikacagim! Hz Zübeyr bicagini cikardi. Ama bir seyden seyip yere düserek Bicaginida düsürdü. O sirada herkes üstüne firladi ve onu tutukladilar."

  Simdik sevgili Kardeslerim! Bu Rivayetler Sahih mi???? Eger Sahih ise, biz bunlari nasil anlamak lazimis???? Eger Sahih degilseler, o Zaman bana Kaynaklari götüre bilecekmisiniz??

  Cok önemli dir! Allah herkezden Razi olsun, Amin.
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Şia'nın hazırladığı bu fitne kokan başlık, şia sitelerinde ve sunni sitelerin aklını karıştırmak için yayıldığı bilinmektedir.
  Bu iddialara olayı iki türlü incelemek gerekmektedir:
  1- Bir anlık Şia'nın dediğini doğru olduğunu farz-ı muhal kabul edelim: "Ey şia : İslamın emiri'l mûminine biat etmemek caiz midir?"
  2- Ali (r.anh)'ın kahramanlıklarını anlatırkan Allah c.c. den daha fazla özellikleri vasf edersiniz. Ömer, Ali'nin evine girip , kendi hanımını aynı zamanda Rasulullahın kızını döverken, kırbaçlarken Ali sessiz mi kalıyordu da buna musade etti, böyle bir olay oldu?
  Yine Şia bu olaylar olurken, Ali'nin Ömeri dövdüğü, burnunu yumrukladığı, yere serdiği iftirasıyla kendini savunmaya çalışmıştır. Ali (r.anh) madem cennetle mujdelenmiş sahabeleri dövebiliyordu da, Ebubekir'in Halifeliğe seçilmesi sırasında, neden K1 Kick Box finaline çıkmamıştır?


  Ömer (r.anh)'ın Rasulullahın (s.a.v.)'in kızı aynı zamanda Damadı Ali'nin hanımı olan Fatıma'yı öldürdü iddiası; Rasulullah'ın (s.a.v) hanımı Aişe'ye zina isnadında bulunan Şia'nın bir başka iftirasıdır! Ehli sunnet ; Ömer'in mescidde namaz kıldırırken şehid eden Mecusi köle el Lu'lu ye Şiadır demekten Allah'a (c.c.) sığınır!


  Sonuç olarak Şia, Ehli sunnetin hiç bir sahih hadis (kutubi sitte, Buhari, Muslim vb) kitabına itibar etmez, kabul etmez. Hal böyle iken, işine geldiği zaman ehli sunnet kitaplarında, farklı sebeblerle geçen en kucuk ayrıntıları iftira atıp karalayarak ya da yazarın hangi maksatla yazdığına dikkat etmeden sadece o bölümü alarak , sanki ehli sunnetin alimlerinin bile , Sapık şia gibi Ömer (r.anh), Ebubekir'in (r.anh) Fatıma ve Ali'ye zulmettikleri , bunların aslen cennet değil cehennemle mujdelendiklerine inandırmaktır. Şia sapkın anlayışı halbuki , İman etmeyen Ebu Talib'i çoktan cennete sokmuşlardır bile!


  Şii alimden İftirayı İtiraf:
  Ömer'den Nefret Etmemizin Asıl Sebebi !

 3. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Selamun aleykum,

  2 gün evvel oruç halindeyken hiç istenmeyen durumlar olmakla beraber yapılan yaptırımlar şu şekildedir.

  - Yasin Bala Al Hanafi nickli üyenin banı açılmakla beraber avatarı silinmiştir. Ayrıca Yasin bundan sonra açacağın konularda şiilerden getirdiğin delilleri tek tek yazman koşulu ile forumda soru açabileceksin. Örneğin, buhari, müslim gibi sahih kaynaklardan bir rivayet getiriliyorsa kaynak belirtme zorunluluğu getirilmiştir. Bunu yapmakda zor değil, şiiler size bir şey aktarırsa onlara bu sözün ehli sünnettin hangi muteber kitabında geçtiğini sorarsan zaten size gelen birçok soru başlamadan önü kesilir, delille gelen soruları buraya aktarmanda ise sorun yoktur.

  -Tevhid Dini nickli üye sitemizden süresiz banlanmıştır.

  Ne yazıkki şu ramazanın son günlerinde oruçluyken kardeşlerimiz öfkelerine yenilip hakarete varan sözler sarf etmekte. Bu özel günleri müslümanlara hakaret etmekden çok nasıl hayırlı güzel ibadet geçiririm derdinde olursak hayr olur inşAllah.

  Bu ve benzeri kardeşlere forumda olsun reel yaşamda olsun kendi fikirleriyle örtüşmeyen durumlarda vs öfke durumlarında öfkelerine yenilmemeleri için bir kaç nasihat etmek istiyorum.

  "O takva sahipleri ki bollukta ve darlıkta Allah için harcarlar, öfkelerini yutarlar ve insanları affederler. Allah da böyle güzel davranışta bulunanları sever." (Âl-i İmrân 3/134)

  Resûlullah -sallallâhu aleyhi ve sellem-, huzurunda birbirine söven iki kişiden birinin yüzünde öfke hali belirince şöyle buyurdu:

  "Ben bir söz biliyorum, eğer şu adam bunu söylerse öfkesi geçer. Bu söz, eûzu billahi mine'ş-şeytanirracîm: kovulmuş şeytandan Allah'a sığınırım, cümlesidir. " (Buhârî, Edeb, 76; Ebû Dâvûd, Edeb, 3) Ayrıca Efendimiz'in Ümmü Seleme annemize öğrettiği,

  "Ey Nebî olan Muhammed'in Rabbi Allahım! Günahlarımı bağışla ve kalbimin öfkesini gider" (İbn-i Hanbel, VI, 302) mealindeki duâsı da gazap ateşinden kurtulmanın çarelerindendir.

  "Gazap şeytandandır. Şeytan da ateşten yaratılmıştır. Ateş, ancak su ile söndürülür. Biriniz kızdığı zaman abdest alsın. " (Ebû Dâvûd, Edeb, 3) buyurmak suretiyle öfke ateşinin de abdestle söndürüleceğini belirtmiştir.


  Hz. Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem- ise gazaplandığında nefsine hâkim olan kimseyi gerçek pehlivan olarak tanımlamış (Buhâri, Edeb, 76) ve özellikle gazabını yenen kimselerin cennette elde edecekleri bir takım nimetlerin müjdesini vermiştir. (Ebû Dâvûd, Edeb, 3)


  "Biriniz öfkelendiğinde sussun" buyurmuştur. (İbn-i Hanbel, I, 239) Zira basit bir sebeple öfkelenen kişinin, gazap hâlinde hezeyanda bulunması durumunda umulmadık sonuçların ortaya çıkması mümkündür. Hz. Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem-, huzurunda Hz. Ebû Bekir'e hakaret eden birisine karşı onun bir süre ses çıkarmamasından hoşnut kalmış, daha sonra aynı şekilde karşılık vermesi üzerine oradan ayrılmak istemişti. Bilahare Hz. Ebû Bekir, yaptığının yanlış olup olmadığını sorunca Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-, şöyle buyurmuştur:

  "Doğrusu sustuğun vakit senin adına o kişiye cevap veren bir melek vardı. Ancak aynı şekilde sen de karşılık vermeye başlayınca melek gitti, yerine şeytan geldi. Şeytanın geldiği yerde ben bulunamam." (İbn-i Hanbel, II, 436)

  Allah hepimizi ıslah etsin, bazılarının beni sevmiyor olması, ramazanın son günlerinde oruçluyken forumda açıktan hakaret ve küfre varan sözleri yazması hoş değil.

  Allah cc hatalarımızı affetin, bizlere doğruyu doğru olarak versin ve o doğrularla amel edecek güç kuvvet ve öfke anında nefsimize yenilmeyip Kendisine yaraşır şekilde kul olabilmemizi nasip etsin.

  Selametle.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş