1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Çözüldü Soru - Cevap Bölümü E-kitap

Konu, 'Kur'an ve Sünnetten Delillerle Soru - Cevab' kısmında morueqq tarafından paylaşıldı.

 1. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

    
  Essalamu Aleykum we Rahmetullahi we Bekekad

  *** "Haziran 2012 + 41soru ve cevap" ile Birlikte Toplam 781 Konu" ***

  HOTFİLE

  MEDİAFİRE


  --> GÜNCEL <--  ************


  Eğer Aşağıdaki gibi bir hata alırsanız Alttaki yöntemleri deneyin olacaktır İnşaAllah

  [​IMG]

  Bazı bilgisayarlarda .chm dosyaları açılsa da "Sayfa Görüntülenemiyor" veya "İşlem iptal edildi" uyarısı çıkabiliyor. Bunu düzeltmek içinse .chm dosyasına sağ tıklayıp "Özellikler"i seçip ve "Engellemeyi Kaldır" düğmesine basmak sorunu çözüyor. deneyin :)  --------------

  Yardım dosyalarını kullanırken şöyle bir hatayla karşılaşabiliyoruz.

  Soldaki konu başlıkları kısmını görebildiğimize göre yardım dosyası açılıyor fakat başlıklardan birine tıkladığımızda sağ sekmede döküman görüntüleneceğine hata alıyoruz. Bunun sebebi internetten indirdiğimiz dosyaların potansiyel olarak tehlikeli dosyalar olarak işaretlenmesi ve bilgisayarda “tam tarayıcı hakları”na sahip olmamalarıdır. Sağ kısımda gösterilen dökümanı Internet Explorer yorumlamaya çalışıyor ve hak sorunlarından dolayı döküman görüntülenemiyor.
  Hatanın çözümü ise şöyle:
  Yardım dosyamıza sağ tıklayıp Özellikler’i açıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede alt kısımda “Güvenlik” bölümünde “Kilidi Kaldır (Unlock)“ düğmesine tıklıyoruz. Fakat bu işlem malesef mevcut dosya için yapılmış oldu yani her farklı CHM dosyası için bu işlemi yapmamız gerekiyor.
  Bu durum CHM dosyalarındaki dökümanları Internet Explorer’in dandik (=güvenliği zayıf) motorunun yorumlamasından oluyor. Yardım dosyaları yerel içeriği görüntülediğinden ve CHM dosyaları betik (=script) çalıştırabildiğinden güvenlik zaafı oluşmaması için böyle bir önlem alınmış.
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  564 SORU - CEVAB

  cezakallahu hayr, Kardeşim rabbim ecrini zayi etmesin , çok zahmetli bir işe imza atmışsın. Çok da kullanışlı olmuş.
  Soruyu özet olarak link başlığına yazıp, direk cevabın özünü vererek, kafa karışmalarını da engellemişsin, konuyla ilgili linklere tıkladığında direk netteki sayfaya yönleniyor (tabi net bağlantısı varsa) aynı şekilde videolarda açıyor. Çok güzel, faydalı yapmışsın maşallah.

  İki ricam , sonraki aylardaki güncellemelerinde yapabilirsen, cevab sayfalarının altına veya sorular kısmına www.islam-tr.net bilgisini girebilirsen faydalı olur.

  İnşellah Soru cevabdaki, diğer bölümler (Erkekler, Kadınlar özel ve Namahrem bölümlerini de bu programın içine, yeni bölüm açarak ekleyebilirsem, kalıcı olarak tam bir kutubhane olur. Rabbim yardımcın olsun.
  Hakkını helal edesin tabi musait olabilirsen, mumkunse, yapabilirsen çok güzel kullanışlı olur niyetiyle söylüyorum. Rabbim hayrını versin . Selamun aleykum we rahmetullah
 3. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

  we Aleykum selam we Rahmetullah we Berekad

  abi İnşaAllah Okuldan Vakit Bulamıyorum Pek Ama Sonraki Aya da Kalmaz haftasonu dediklerini yapmaya çalışacağım.
 4. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Kardeş bunu siteye özgü eklede, arka plan için resim vs gerekse Ebu halid kardeş size hazırlasın, direk ftpden indirme linki verelim.
 5. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

  tamam benim kullandığım programda(CHM Editör) arkaplan ekleme gibi şeyler yok daha çok fonksiyonu olan bi program arayacağım.
 6. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

  esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekad akhiler

  kusura bakmayın akhiler aynı dosyanın içine atamadım ayrı bir e kitap hazırladım bundan sonra da her ay için ayrı olur sanırım

  19nisandan-27mayıs itibaren olan konular güncel

  mayıs 2012

  mayıs 2012 güncel

  mayıs 2012 güncel
 7. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

 8. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Kullanıcı

  ALLAH razı olsun abi eklerim birazdan :) sanırım onlar sabit konu olduklarından gözümden kaçtı sadece alt tarafa bakmıştım
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş