1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Şu An Ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ???

Konu, 'Kitap Tavsiyeleri' kısmında IsLaM4eVeR tarafından paylaşıldı.

1. Vuslat sevdas

Vuslat sevdas تَوَكَّلْتُ عَلَى اللّهِ Kullanıcı

Sadece arapça bir kitap herhalde anlıyorsunuz bizde bir iki tane var ama hiç anlamıyoruz ne yazık ki
  2. remziocaktan

remziocaktan Ehli-Sunnet-Vel -Cemaat Kullanıcı

hım :) 5 senemı yedı bu sarf nehıf.. 8 bucuk kıtap ezberledım :)))
  3. Muwahhide Tevhid

Muwahhide Tevhid İyi Bilinen Üye Süper Moderatör

Sarf kitabı arapça dilbilgisin de fiilleri anlatan bir kitaptır. Birde nahiv vardır o ise isimlerden bahseder dilbilginde. Yani bu ilimler öğrenildikçe inşaAllah artık arapça daha kolay bi hal alır biiznillah. Ve Kuran okurken anlamlarını çözmek ise anlatılmaz. Elinizde olanak var ise inşaAllah arapça ilmini mutlaka alın.

Ayrıca aşağıda ki kardeşin 5 sene dediği sürede aslında 8 değil 14 kitaptan fazlası olmalıydı Allahualem, ama demek ki sürekli her gün ilim alınmadığı için bu süre uzamış Allahualem.

Burdan elinde bu olanak olan herkes için diyorum ki, inşaAllah arapça ilmi öğreniniz vesselam..
  4. Vuslat sevdas

Öyledir kesin ama ders alma gibi olasılık olmadığı için ne yazık ki kaç dönemdir bir kaç kişi olarak arapcadan kalıyoruz
  5. Muwahhide Tevhid

Allah azze we celle fehminizi açsın kolaylık versin bacım size..
  6. EbuMuaz02

EbuMuaz02 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ewt sadece arapça bir kitap.. Hamdolsun işte anlamak içğn çabalıyoruz elimizdn geldiğince.. Allah size de anlamayı nasip etsin
  7. Vuslat sevdas

Amin insaALlah
  8. EbuMuaz02

EbuMuaz02 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

20170910_210943_Film1.jpg

Her ilim talebesi kardeşime tavsiye ederim..

İnsanda Yok İse EDEP Neylesin Medrese Mektep, Okusa Alim Olsa Yine Merkep,Yine Merkep..
  9. Tihame

Tihame Islam-TR Üyesi Kullanıcı

İnşaAllah..
  10. Abdulkahhar

Abdulkahhar ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

İslam'ın Etrafındaki Şüpheler-Prof. Muhammed Kutub
  11. Vuslat sevdas

20170913_161354.jpg Mehmet barandan Tanıkların diliyle yakın tarih katliamları
  12. remziocaktan

remziocaktan Ehli-Sunnet-Vel -Cemaat Kullanıcı

5 sende ... emsile.bina.maksut.izzi.avamil.izhar.kafiye.serhulmugni.)bu kıtapların butun metınlerını ezberledık..elhamdulıllah.. kafıye molla camı suyıtı gıbı kıtaplarında sadece kaıdeıle alakalı bolumlerı ezberlendı bunlar.. sadece sarf ve nahıf den.. bunun dısında 6 akaıd metni..selefı salıhıne aıt.. alımlerın akaıd metınlerı..fıkıh metınlerı.. vs vs riya icin yazmadım sadece 5 senede az yapmıs dıyınce.. acıklama yazım dedım.. bir anim bos gecmedı elhamdulıllah elımden gelenın en ıyısı buydu anlşayarak ezberlemek herkeze nasıp olmaz.. diye dusunuyorum..arap dıl bılgısı sarf ve nahıf ılımlerı alet ılımlerdır.. yanı serıı ılımlerı ogrenmeye alettırdırler.. fıkıh hadıs tefsır vs vs ..
  13. Muwahhide Tevhid

Rabbim ilminizi arttırsın ve amel etmeyi nasip etsin kardeşim lakin ben sırf nahiv ve sarftan bahsettim ki zaten ezber olmadan olmaz ki..
    Bizde aynı şekilde akide, fıkıh ve hadis okuduk ve ezber ile ki ezber olmayınca da ders verilmezdi ama bu 5 yıllık bir süre almadı yani burda benim sizin şahsınıza değildi sözüm olabilir ki ders aldığınız yerde sıkıntılar olmuştur tatil etme durumları vs gibi bu yüzden söyledim yoksa burda ki mesele şahsi bir şey değildi vesselam..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş