1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Suriye Şehidi (inş) Tugay Yakıt

Konu, 'Suriye'li Şehidler' kısmında ebuyusuf tarafından paylaşıldı.

1. ebuyusuf

ebuyusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

111.jpg

112.JPG

Enes radıyallahu anh´ den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöylebuyurdu:

"Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister."

Buhârî, Cihâd 21; Müslim, İmâre 109. Ayrıca bk. Tirmizî, Fezâilü´l-cihâd 13, 25

SURİYE ŞEHİDİ (İNŞ) TUGAY YAKIT

Suriye'ye mazlum Müslüman kardeşlerine yardıma koşan tugay kardeşimiz Esed-Rusya saldırı sonucu ağır yaralanarak Türkiyeye getirildi. sırtına isabet eden şarapnel ile vucudun belden aşağısı tutmayıp felç olduğunu öğrendiğinde Rabbine hamd edip abisine şehid olamadım acaba Rabbim bu halimden razımıdır?. diye sorar işte kardeşimiz böyle biri idi tüm amellerinde Rabbinin rızasını hedefleyen Rabbisi için yaşayan ve rahatlığı Rabbi için terkeden kardeşimizdi Aslen Erzurumlu olan kardeşimiz Yalova da ikamet etmekte idi ahlakı tevazusu ve ağır başlılığı ile dikkat çeken kardeşimiz Hastahanede tedavi görürken müdahaleye gelen hemşirelerin namahrem halleri görmemek için her müdahalede gözlerini kapatan bir kardeşimizdi. tedavisi boyunca namazını biran olsun terketmeyen hasta yatağında kılan kardeşimiz dilini Rabbini hamdle tesbihle ıslak tutmaya çalışıyordu.

Tugay kardeşimiz yaralandıktan bir ay sonra 27 yaşında çok arzuladığı şehadete kavuştu.

Rabbimizden dileğimiz kardeşimizin şehadetini kabul etmesi ve onu firdevsi Âlada ağırlamasıdır.
  2. Muddessir

Muddessir İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Allah swt şehadetini kabul etsin.

Umarım bu şehadetiyle kimilerinin hidayetine vesile olur.
  3. ebu el-fadl

ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Rabbim şehadetini kabul ticaretini bereketli kılsın.
  4. ebuyusuf

bu kardeşimizin 14 kardeşi var 11i erkek bu kardeşlerinin çoğu müslümanlara mesafeli duran kardeşimizin suriyeye gidip yardım çalışmalarına katılmasını kabullenmeyen kişilerdi kardeşimizin yaralanması ve 1 aylık tedavi süreci bütün kardeşlerinin düşüncelerini tamamiyle değiştirdi Rabbimizden sebat vermesini dileriz

wallahi şehid berekettir ve wallahi kardeşimizin şehadetinden sonra kuruyan yürekler yeşerdi kalpler Rabb'e yöneldi biiznillah
  5. Ebu Muhammed Eymen

Ebu Muhammed Eymen Administrator Forum Yöneticisi

Herkes tarafından sevilen nadir kardeşlerdendi. Rabbim şehidlerden yazsın
  6. ebuyusuf

Aynen öyle kardeşim Rabbimiz izin verirse ve bize sebat verirse şefaat sözü aldım kabul olmasını Rabbimden dilerim. Çok severdim çook :(
  7. qutayt

qutayt Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah swt şehadetini kabul etsin.. gercekten onu çok isteyene nasip ediyor. Bu kardeşte gercekten sürekli arzuluyordu onu az çok tanıyanlar bilirler, sürekli bana dua edin bir an önce şehid olayım derdi.
  8. Ebu Muhammed Eymen

Ebu Muhammed Eymen Administrator Forum Yöneticisi

Elhamdulillah abi, en son karşılaştığımda Akhi sende aynı çeçenlere benziyorsun demişti. Yalova çok şehid verdi, ama bu kardeşimiz beni çok fazla etkiledi. :(
  9. ebuyusuf

Kardeşimiz ailesi anlayıyor ; tugay ilk suriyeye yardıma gidip gelişinden sonra geceleri uyıyamaz oldu dışarı çıkıp bir o yana bir buyna gidip geliyordu neden uyumuyoraun dediklerinde kardeşlerimi özledim diyordu bu dava böyle işte belki ailesini öyle özlememiştir muhammed kardeşim bilirsin benim için evlat gibi birşeydi wallahi sevinç ve hüzün denizlerindeyim bir seviniyor bir üzülüyorum çok kardeşimiz gitti hasretimiz yüreğimizi yakıyor :( ve biz dünyaya saplanmaya devam ediyoruz .. Affet ya Rabb affet :((
  10. ebuyusuf

1.jpg

Şehidleri unutmayalım her daim hatırlayalım belki o zaman utanırız dünyaya meyletmekten , geçici zevkleri değilde kalıcı sonsuz bir hayata özlem duyarız
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş