1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Suudi Arabistan’da Kumar Alıştırmaları: Iskambil Şampiyonası

Konu, 'Orta Doğu Haberleri' kısmında Ebu SILA tarafından paylaşıldı.

 1. Ebu SILA

  Ebu SILA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Suudi Arabistan’da kumar alıştırmaları: İskambil Şampiyonası

  Suudi Arabistan Millî Futbol Takımının oyuncularının katılımıyla gerçekleşen İskambil Şampiyonası, Arap Futbol Federasyonları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Suudi Arabistan Spor İdaresi Başkanı olan Turki Al eş-Şeyh’in girişimiyle tarafından Riyad’da düzenlendi.

  Apex Sergi ve Konferans Merkezinde düzenlenen şampiyonada toplam 4112 sporcu "büyük ödül" için yarıştı.

  [​IMG]
  ÖDÜLLER KUMARA TEŞVİK EDİYOR

  Şampiyonadaiskambil kâğıdı oyunu sonunda dereceye giren sporculardan birinciye 500 bin, ikinciye 250 bin, üçüncüye 150 bin ve son olarak dördüncüye 100 bin Suudi Riyali ödül verilecek.

  İSLAM ALEMİNDEN SUUDİ DEVLETİNE BÜYÜK TEPKİ

  İki mübarek şehir Mekke ve Medine'nin içinde bulunmasından dolayı bütün Müslümanlar için kutsal kabul edilen Suudi Arabistan topraklarında İslam’ın ruhuna uymayan bu tür oyunların düzenlenmesi büyük tepkilere neden oldu.

  [​IMG]
  Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, #Riyad'daBalootŞampiyonası etiketiyle yapılan paylaşımlarda son zamanlarda ılımlı İslam kılıfıyla İslam’ı tahrip etmekle suçlanan Suudi yönetimi topa tutuldu.

  "Buğanim" isimli Twitter kullanıcısı, Bin Selman’ın Kudüs’ü sattığına, Esad’ın koltuğunda kalması için Trump’a milyar dolarlar verdiğine, Yemen'de sivilleri öldürdüğüne ve Hamas’ı terör örgütü olmakla suçladığına dikkat çekerek Baloot(iskambil kâğıdı) Şampiyonasına ilgi gösterdikleri içinSuudi Arabistan halkını kınadı.

  "Ala Anasu" isimli Twitter kullanıcısı da "Suudi Arabistan halkının tepkisiz kalmasını garipsiyorum. Acaba bu halka bir şey yedirip içiriyorlar da, o yüzden mi bu denli gaflete düşüyorlar. Suudi halkının derin uykuya geçmesi; maskaralıktır." ifadesini kullandı.

  [​IMG]
  SUUDİ ARABİSTAN HELAK OLACAK

  Es-Suheyli isimli Suudi Arabistanlı ise Twitter paylaşımında ülkede Baloot Şampiyonası fikrine karşı çıkarak, "Şu anki gidişat hayra alamet değildir, yoksa Allah korusun Allah’ın İsra Suresi'ndeki hükmüne muhatap oluruz: "Biz bir memleketi helâk etmek istediğimizde, onun refah içinde yaşayan şımarık elebaşlarına (itaati) emrederiz de onlar orada kötülük işlerler. Böylece o memleket hakkındaki hükmümüz gerçekleşir de oranın altını üstüne getiririz." ifadesine yer verdi.

  "Turki" isimli başka bir kullanıcı kumarın her türlüsünün haram olduğunu ve her hâlükârda Mübarek topraklarda şampiyonanın düzenlemesinin büyük vebal olduğunu söyleyerek, ‘Ya Rabbim, Suudi Arabistan'ın günahlarından dolayı bizleri azap etme’ şeklinde dua etti.

  SUUDİ ARABİSTAN KABE İMAMLARINI EMELLERİNE ALET EDİYOR

  Suudi Arabistan’da ilk kez Kabe imamı olarak tayin olunan siyah tenli İmam Adil el Kelbanide İskambil Şampiyonasına katıldı. Kelbani’nin oyun masasında elinde kâğıtlarla fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması, "turnuvanın meşrulaştırılması" çabası şeklinde yorumlandı.

  [​IMG]
  İSKAMBİL KAĞIDI, OKEY, TAVLA OYUNLARI OYNAMANIN HÜKMÜ NEDİR?

  Ortada karşılıklı bir para koyma -az veya çok- söz konusu ise, bu tür oyunlar haramdır. Böyle bir iddia yoksa mesele haramlıktan çıkar.

  Ancak bu, hiçbir sakıncası olmadığı anlamına gelmez. Çünkü bu tür oyunların alışkanlık hâline gelmesi, zaman israfına düşülmesi her zaman mevzu bahistir. Bu sebeple en doğru hareket, böylesi oyunlara hiç bulaşmamaktır.

  Tavla, zarla oynandığı için caiz olarak görülmemektedir.

  Musab İslam Kadinan / milligazete.com.tr


  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Nisan 2018
 2. Ebu SILA

  Ebu SILA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  .
 3. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu iş Afganistan İslam Emirliği'nde olsa şaşırmanızı anlarım ama Suudi Arabistan'da oluyor. Bu şaşırılacak bir şey değil.
 4. Mustafa Sabri

  Mustafa Sabri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şampiyona düzenlemek için bunun alt yapısı olması gerekir, 4 bini küsür kişi katıldığına göre demek ki bu oyunun oralarda bir geçmişi var . Kabe imamı bile katıldığına göre ( videolarda acemiye benzemiyor) suudun durumu bizim bildiğimizden daha vahim.:(
 5. Muvahhid Faruk

  Muvahhid Faruk * لا أمثل إلا نفسي * Kullanıcı

  Şu Adil el Kelbani tam bir dangalak..
  Utanmadan söylediği şu söze bir bakın.

  ترامب، يذكرني بقول نبي الله ﷺ (وإنَّ اللهَ ليؤيِّدُ هذا الدينَ بالرجلِ الفاجرِ ).
  مخرّج في الصحيحين.
 6. Muvahhid Faruk

  Muvahhid Faruk * لا أمثل إلا نفسي * Kullanıcı

  Tercümesi:
  Trump bana Nebi’nin ﷺ şu sözünü hatırlatıyor: "Allah bu dini facir adamla da destekler"

  Yav Suud gibi bir yerde bir adam çıkıp da şu at hırsızına neden demiyor; şu Trump bu dine nasıl yardım etmiş diğe?!
 7. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Diyenler hapiste
 8. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  .............................................................
 9. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Rabbim bu fecaatları hayra yorsun. Orada ki kardeşlerimizin uyanmalarına, cesaretlenmelerine, harekete geçmesine vesile kılsın. Kimi zaman selâmete ermek için sıkıntıların artması vesile olabiliyor.
 10. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Özet geçmişsin direkt.
 11. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  Arap baharı diye kandırılan ve canından olan onca müslüman.. Şeriat için bütün İslam coğrafyasında ayaklanmalar yaşanırken suudda olmuyor ne hikmetse afganistan dışında dünyanın hiçbir bölgesindeki cihadi hareketlere güvenmiyorum.
 12. ::IM4M`UL-HAREMEYN::

  ::IM4M`UL-HAREMEYN:: Tevhid ve Cihad Kullanıcı

  Suud'u şeriat devleti zannedenlere duyurulur!
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş