1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Suudi Arabistan'dan Skandal Fetva, 'israil'le Savaşmak Caiz Değil'

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cuheyman el-uteybi tarafından paylaşıldı.

 1. cuheyman el-uteybi

  cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, skandal bir fetva vererek "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını'' söyledi.


  İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceği." yönündeki fetvasından dolayı tebrik ederek ülkesine davet etti.
  Bakan Kara, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

  "SAYGIYLA KARŞILANACAKTIR"

  "Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz. Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygıyla karşılanacaktır."
 2. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Çok merak ediyorum hangi deliller ile fetva veriyorlar neye dayanarak
 3. Muvahhid Faruk

  Muvahhid Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Sözügeden "Fetvanın" kaynağı var mı?
 4. parsa

  parsa Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu ali Şeyh ler muhammed ibn Abdülvehhab ın torunları mi oluyor. ?
 5. Omer Faruk

  Omer Faruk Ayın Üyesi Kullanıcı Ayın Üyesi

  Öyle bırsey varsa hevalarının kralları bunlar akhı
  Hevaul fetva :)
 6. Muhammed ibn hüseyin

  Muhammed ibn hüseyin Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bunlara belam deyip belamlara hakaret etmicem.
 7. cuheyman el-uteybi

  cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  “İsrail’le savaşmak caiz değildir, haramdır. Hamas ve Hizbullah terör örgütleridir. Suudi Arabistan İsrail’e yardım etmelidir.”


  Anlaşılıyor ki hamas'ı terör örgütü gördüğü için bu fetvayi vermiş, yani Ömer Faruk abinin dediği gibi "havaul fetva" Allahu alem.
 8. Muvahhid Faruk

  Muvahhid Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Böyle bir fetva(!) verene “Allame” değil athırsızı demek daha doğru olur.
 9. cuheyman el-uteybi

  cuheyman el-uteybi Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  Güzel bi seçenek
 10. Kozsoy

  Kozsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ılımlı :)
 11. Ebu SILA

  Ebu SILA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ...sosyal medyada bir arkadaştan alıntıdır.
  yazıda kabul etmediğimiz eleştirdiğimiz noktalar elbet vardır. Ama suud,un üzerinde büyük oyunların planlandığı açık bir gerçek.
  Rabbim hakkı ve doğruyu görecek basiret versin.! (özellikle yöneticilerimize.)
  ..........................................................
  Suud nereye gidiyor.
  Suudun bir yere gittiği yok!
  Suudu sürüklüyorlar ve Suud kralları akıntıya karşı yüzemiyorlar. Sarayın içindeki bilgisiz şehzadeler gibiler. Sadece saltanatlarını ve belkide büyük bir yıkımdan ülkelerini korumak istiyorlar. En az 1 asırdır dış ve hatta iç politikaları olmayan bir ülke, asırlardır aslında ülke olmamış, devler liginden 10 Asır önce ayrılmış. Petrol ve dolar karşılığı verdiği tavizlerden dolayı imtiyaz verilmiş Suud! Etraflarında ki ülkeler bir bir düşen, düşürülen ve ufak parçalara bölünen, şimdiye kadar kendilerini koruyan sistemin yine koruyacağına inanan Suud... Böyle inanmak isteyen, bu arzusu ile büyük hatalar yapan ve yalnızlaşan Suud...
  Oysaki o sistem değiştiği gibi, o denge de kaybolmuştur. Artık kılıçlar çekilmiştir, kaypak ve razıcı siyasetler fayda vermemektedir. Sizi bu vakte kadar taşıyan, Cuheyman ayaklanmalarını bertaraf eden tavizleriniz artık yetmeyecektir. Düşmanın sebeplerinde değişiklik var, sizin fidyelerinizin yetersiz kalması an meselesidir. Asıl dostunuza ve gerçek kardeşlerinize yönelin... Allaha tevekkül edin ve müslümanlara sahip çıkın, bakın göreceksiniz nasıl da kuvvetli hissedeceksiniz.
  Kardeşlerim.!
  İdarecileri namaz kılan, islama kucak açan Suud, kuran ve sünneti şeriatleri olarak kabul eden Suud!
  Kardeşlerim dillerinizi Suuda ta'n etmekten tutun, onlar için Allahtan yardım ve ıslah dileyin. Bu gün Suud da oynanan oyunlarla koskoca Osmanlı imparatorluğu yıkıldı, Unutmayın...
  Osmanlıyı yıkıp hilafeti kaldırmak ve bu yolda halifeyi yalnız bırakmak için Enver Paşa İstanbul da bazı kadınları toplayıp bunlara içki içiriyor ve bir kısım olaylar tertipleyip bunları gazeteler aracılığı ile islam beldelerine yayıyor.
  Bu gün de Osmanlıyı kötüleyen bazı diziler insanlar Osmanlı'nın bakiyesi etrafında birleşmesin diye finanse ediliyor. Ve hemen bütün Arap ülkelerinde yayına konuluyor.
  Yani Suud da buna hazırlanıyor, aman beddua etmeyin, kötülemeyin, sadece ıslah dileyin. Vallahi yahudiler haremeyne yürüyecektir. Siz bu işte şerri davet edenler olmayın
  ....... abi bunu bir ay belki biraz daha önce nasihat olarak yazmıştım.
  Suud hakkında korkum ve zannım bu yöndedir.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş