1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tağut Devletinde Askerlik

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında Bir tutam ilim tarafından paylaşıldı.

1. Bir tutam ilim

Bir tutam ilim إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ Kullanıcı

Türkiye'de askerlik caiz değil görünüyor burada bir konuydu okudum da bununla ilgili bir çözüm bulan var mı ?

Tağuta askerlik yapmak zorundamıyız ?
  2. y0lcu34 HARİCİSİ

y0lcu34 HARİCİSİ Üyeliği İptal Edildi Banned

Sınava girip bir üniversite bölümüne (açık, uzaktan ya da örgün) kayıt yaptır. Bir defaya mahsus harc parası yatırdığında yeterli oluyor, kaydın silinmiyor. Yıllar önce bir defa yatırdım hala tecilli gözüküyorum, jandarma çevirmelerinde sıkıntı yok elhamdulillah.
  3. toprak56

toprak56 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

4. Kozzsoy

Kozzsoy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

bedelli çıktı mı ????
  5. Muwahhide Tevhid

Muwahhide Tevhid Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bedelli de aynı kategoride değil mi?
    Sonuçta bu para yine tağutun eline geçiyor ve kullanılıyor, silah mühimmat vs. gibi.
    Demem o ki, alim değilim alleme değilim, ama şuana kadar benimsediğim akide de bu böyle..
  6. Ebu Hayseme

Ebu Hayseme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Küfür olan tağuta askerlik/kollukluk yapmak, para vermek değil ki.
  7. Alkâme

Alkâme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

8. Muwahhide Tevhid

Benim hatırladığım kadarıyla, 20 yada daha fazla bir süre, bu para yattıktan sonra askeri eğitim görmüyorlar mıydı? Bu aynı kapıya çıkmıyor mu?
    Tamam delil var kafire para verilmesi, ama tekrarında yine eğitim ve askerlik söz konusu olunca durum aynı kapıya çıkıyor üstelik bi de üzerinde para veriliyor.. Yanlışım varsa düzeltin inşâAllah.
  9. Alkâme

Alkâme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

O dediğin 20 gün eskiden vardı kaldırıldı yani parayı veriyorsun işin bitiyor.
  10. Mustafa Sabri

Mustafa Sabri Islam-TR Üyesi Kullanıcı

son seferde 18.000 i veren hiç askerlik yapmadı.
  11. musab99

musab99 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Turkiyede yasayacaksan mecburen ya askerlik yapacaksin yada bedelliden yararlanacaksin mecbursunnn

Ilerde isyeri acma , evlilik vs gibi bir cok devletin kapisina gitmek zorunda kalacaksin ,yada herhangi bir polis cevirmesinde zorla goturuleceksin.

Diyebilirsin ben butun islerimi kacak yapacam ,askerligide gitmiyecem ,o zaman yakalanana kadar devam.
  12. Bir tutam ilim

Bir tutam ilim إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ Kullanıcı

Ebu hanzala nasıl bir çözüm bulmuş acaba :)
  13. Muwahhide Tevhid

Ben çok mu eskide kalmışım ne SubhanAllah..
    Ben bedelliyi öyle hatırlıyorum, abim o şekilde yapmıştı çünkü.
    Neyse hayr olsun ne diyeyim.
  14. Addas

Addas Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yakalandığında da ortalama 1000-1500,tl de ceza veriyorlar
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş